Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązki pracodawcy wypłacającego zaległą pensję12 Maja 2005

  Pracodawca wypłaca wynagrodzenie do końca każdego miesiąca. W marcu spóźnił się i przelał wynagrodzenie 1 kwietnia 2005 r. Wiem, że na PIT-4 i deklaracji do ZUS za marzec powinny (...)

 • Zaległe wynagrodzenie za nadgodziny3 Kwietnia 2007

  wynagrodzenie za godziny nadliczbowe za styczeń 2004 r. Podobnie przedawniło się roszczenie o wynagrodzenie za marzec, a za kwiecień przedawni się 11 kwietnia.   Bieg (...)

 • Odprawa dla zwalnianego pracownika28 Grudnia 2006

  , a więc marzec 2007 r. Jeśli więc zarówno wynagrodzenie zasadnicze, jak i premia, są wypłacane w stałej wysokości, mimo iż nazywają Państwo to premią uznaniową, to należy wziąć pod (...)

 • Odprawa a wypowiedzenie umowy o pracę24 Lutego 2003

  Jeśli dostanę wymówienie miesięczne umowy na czas nieokreślony np. z dniem 1 marca, to jakie wynagrodzenie mi przysługuje? Tylko za marzec czy również dodatkowo jakieś inne np. odprawa? (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  wynagrodzenie za czas pracy gdyż wówczas również nie będzie uznany wypadek przy pracy. Zaznaczamy, że pracownik dalej jest na zwolnieniu lekarskim i nie chce żądać od ZUS-u wypłaty zasiłku (...)

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego24 Marca 2009

  lekarskie o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby obejmuje okres, za który ubezpieczonemu przysługuje: wynagrodzenie, a następnie zasiłek chorobowy wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń

 • Rozliczenie zaliczek w umowie zlecenia14 Maja 2002

  W okresie marzec - wrzesień 1999 r. roku byłam przedstawicielem Otwartego Funduszu Emerytalnego (umowa zlecenie). Za każdą podpisaną umowę pobierałam zaliczkowo wynagrodzenie, które (...)

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie24 Stycznia 2003

  , uwzględniając wynagrodzenie i inne świadczenia ze stosunku pracy przyjmowane do obliczenia ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, a także wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

  wynagrodzenie. Jest to więc część wynagrodzenia za pracę, której nie wypłaca się pracownikowi, co nie znaczy jednak, aby była to część nienależna pracownikowi czy też nie będąca (...)

 • Księgowanie odnalezionej faktury21 Kwietnia 2006

  poprzez wprowadzenie do księgi nie wpisanej faktury. Jeżeli za marzec br. złożył Pan deklarację PIT–5 na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy, to powinien Pan sporządzić jej korektę. (...)

 • termin składania deklaracji CIT-2, VAT-710 Kwietnia 2006

  okres 15 marzec 2006 do 31 marzec 2006. Szczegółowe regulacje w zakresie obowiązków podatnika związanych ze składaniem deklaracji dla podatku dochodowego od osób prawnych zawarte są w art. (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli. 2 Czerwca 2015

  ) wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw,  4) dodatkowe wynagrodzenie za pracę w porze nocnej,  5) odrębne wynagrodzenie za (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy4 Czerwca 2003

  pracownik przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego otrzymywał wynagrodzenie określone w pkt. II za okres krótszy niż przyjęty do ustalenia podstawy wymiaru, podstawę wymiaru stanowi wynagrodzenie (...)

 • Czy do nagrody trzynastki liczy się średnie łączne wynagrodzenie 20 Października 2011

  wynagrodzenie roczne ustala się w wysokości 8, 5% sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie, (...)

 • Ustalenie wysokości podstawy zasiłku chorobowego13 Grudnia 2006

  . wynosi 900 zł. W roku ubiegłym 2005 wynagrodzenie zasadnicze wynosiło 850 zł. Premii oraz składników zmiennych nie posiada pracownik. Czy przyjmuję wynagrodzenie zasadnicze tylko za (...)

 • Czas spędzony w delegacji a dodatkowe wynagrodzenie16 Czerwca 2011

  wzasadzie wynagrodzenie tylko za ten czas podróży, który odpowiada czasowi jego pracy (np. jeśli pracuje 8 godzin dziennie to tylko za te 8 godzin otrzyma wynagrodzenie, (...)

 • Zasady wyliczania wynagrodzenia chorobowego28 Kwietnia 2004

  : wynagrodzenie zasadnicze, wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalent za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy (...)

 • Zasady obliczania wynagrodzenia21 Listopada 2005

  dyskryminacji. Jest jasnym, że osoby o wyższych kwalifikacjach otrzymują wyższe wynagrodzenie zasadnicze. Natomiast dodatek za wysługę lat zależy od czasu przepracowanego u danego pracodawcy (...)

 • Czy można obciążyć kosztami pracownika za źle wykonaną pracę?9 Kwietnia 2015

  przez pracownika, przysługuje mu wynagrodzenie odpowiednie do jakości produktu lub usługi, z tym że za czas pracy przy usuwaniu wady wynagrodzenie nie przysługuje.

 • Wierszówka jako podstawa wynagrodzenia na urlopie24 Listopada 2004

  ten może być przedłużony do 12 miesięcy. Wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia i innych świadczeń ze stosunku pracy. Wynagrodzenie za (...)

 • Nagroda dla pracownika samorządowego4 Czerwca 2008

  wynagrodzenia miesięcznego w takim ujęciu mogą wchodzić: wynagrodzenie zasadnicze, dodatki typu funkcyjnego, za rozłąkę, za pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę30 Grudnia 2008

  poprzedzających zajęcie, za każdy miesiąc oddzielnie, zestawienie periodycznego wynagrodzenia dłużnika za pracę oraz oddzielenie jego dochodu z wszelkich innych tytułów;  podał, (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za nadgodziny17 Czerwca 2009

  norm czasu pracy). Przyjmuje się bowiem, iż jeśli pracodawca nie przyznał pracownikom odpowiedniej ilości czasu wolnego od pracy za nadgodziny, to powinien wypłacić im normalne wynagrodzenie (...)

 • System wypłaty wynagrodzenia wójta 7 Grudnia 2010

  góry. Z powyższego wynika też, że wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe należy się za godziny faktycznie zrealizowane. Jednakże jeżeli wymiar godzin ponadwymiarowych przewidziany (...)

 • Wynagrodzenie za pracę w okresie wypowiedzenia4 Października 2007

  wynagrodzenia. Czy należy mi się wynagrodzenie za pracę? Wynagrodzenie za pracę należy się pracownikowi za czas wykonywania pracy. Ponieważ w okresie wypowiedzenia umowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • L4 w ciąży a wynagrodzenie

  Jestem w ciązy i od 22.02.2011 przebywam na zwolnieniu lekarskim. Pierwsze moje zwolnienie trwało 14 dni (22.02- 07.03.2011), drugie 21 dni(08.03-28.03.2011)po (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane