Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wynagrodzenie za okres niezdolności do pracy26 Czerwca 2007

  wynagrodzenia w wysokości 80%, także za czas pobytu w szpitalu (za czas choroby z pobytem w szpitalu pracownikowi przysługuje zasiłek w wysokości 70% (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  styczeń – marzec, kiedy pracownik przebywał w szpitalu w Chinach, a jednocześnie Firma nie chcąc, aby pracownik był stratny naliczała mu wynagrodzenie i odprowadzała za (...)

 • Brak zwolnień lekarskich a wypłata wynagrodzeń3 Lipca 2007

  zwolnienia L-4. Naszym zdaniem pracodawca nie może żądać, by pracownik za okres pobytu w szpitalu wziął urlop, antydatując wniosek o jego udzielenie. Nieobecność pracownika w (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  ). Na umowie określono jego wynagrodzenie za cały okres trwania umowy w kwocie 9 000 zł brutto, które będzie płatne w miesięcznych ratach w wysokości 1 500 zł brutto. (...)

 • Pytanie z zakresu prawa pracy17 Września 2010

  w związku z faktem niezdolności do pracy pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za okres wypowiedzenia, a jeżeli tak to w/g jakich kryteriów jest ono wyliczane ? 2. Czy zwolnienie (...)

 • Zasady wyliczania wynagrodzenia chorobowego28 Kwietnia 2004

  : wynagrodzenie zasadnicze, wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalent za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy (...)

 • Opieka nad dzieckiem w szpitalu a wynagrodzenie24 Września 2010

  22.09.2010 przebywa ona w szpitalu wraz z dzieckiem na oddziale dziecięcym. Po opuszczeniu szpitala otrzyma ona zaświadczenie lekarskie z tego tytułu. Czy za okres opieki w szpitalu (...)

 • Nabycie prawa do wynagrodzenia chorobowego10 Lipca 2007

  szpitalu i niezdolności do pracy? W okresie niezdolności pracownika do pracy, przysługują mu: wynagrodzenie od pracodawcy wypłacane przez 33 dni zasiłek chorobowy wypłacany z ZUS-u (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby20 Października 2005

  ). Natomiast uprawnienie do wynagrodzenia za okres choroby, które wypłaca pracodawca, jest związane ze stosunkiem pracy i od jego istnienia zależy. Jednakże zgodnie z przepisami kodeksu pracy wynagrodzenia (...)

 • Podstawa zasiłku chorobowego2 Lutego 2009

  wypoczynkowy oraz moje wynagrodzenie było wyższe). Łącznie w roku zakład pracy wypłacił mi wynagrodzenie chorobowe za 5 dni (3 dni za wrzesień i 2 dni za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane