Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  styczeń – marzec, kiedy pracownik przebywał w szpitalu w Chinach, a jednocześnie Firma nie chcąc, aby pracownik był stratny naliczała mu wynagrodzenie i odprowadzała za (...)

 • Brak zwolnień lekarskich a wypłata wynagrodzeń3 Lipca 2007

  zwolnienia L-4. Naszym zdaniem pracodawca nie może żądać, by pracownik za okres pobytu w szpitalu wziął urlop, antydatując wniosek o jego udzielenie. Nieobecność pracownika w (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  ). Na umowie określono jego wynagrodzenie za cały okres trwania umowy w kwocie 9 000 zł brutto, które będzie płatne w miesięcznych ratach w wysokości 1 500 zł brutto. (...)

 • Zasady wyliczania wynagrodzenia chorobowego28 Kwietnia 2004

  : wynagrodzenie zasadnicze, wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalent za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy (...)

 • Opieka nad dzieckiem w szpitalu a wynagrodzenie24 Września 2010

  22.09.2010 przebywa ona w szpitalu wraz z dzieckiem na oddziale dziecięcym. Po opuszczeniu szpitala otrzyma ona zaświadczenie lekarskie z tego tytułu. Czy za okres opieki w szpitalu (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby20 Października 2005

  ). Natomiast uprawnienie do wynagrodzenia za okres choroby, które wypłaca pracodawca, jest związane ze stosunkiem pracy i od jego istnienia zależy. Jednakże zgodnie z przepisami kodeksu pracy wynagrodzenia (...)

 • L-4 na świadectwie pracy4 Kwietnia 2007

  dni w roku kalendarzowym za które nie przysługiwało tzw. wynagrodzenie chorobowe. Takie twierdzenie można również poprzeć argumentem, iż wynagrodzenie chorobowe (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  mogę wyliczyć wynagrodzenie za czas choroby, czy mam wyliczyć za 5 dni choroby i czy 7 dni? Jeżeli nie to jak mam potraktować dni nieobecności? Jeżeli nie ujmuję wynagrodzenia za (...)

 • Nieobecność pracownika z powodu choroby31 Marca 2004

  o charakterze mobbingowym ze strony pracodawcy (ostatnio praca w supermarkecie na stanowisku kierownika), znalazłem się pół roku temu w szpitalu w stanie przedzawałowym. Po pobycie (...)

 • Wierszówka jako podstawa wynagrodzenia na urlopie24 Listopada 2004

  być wliczana do podstawy, według której oblicza się wynagrodzenie za urlop i zwolnienia chorobowe? Jaka jest podstawa prawna naliczania wysokości świadczeń za urlop i chorobę? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane