Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  powołanego wyżej art. 20 ust. 1 u.s.u.s. - podstawa wymiaru na ubezpieczenie chorobowe jest związana z podstawą wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Roczne ograniczenie (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  powołanego wyżej art. 20 ust. 1 u.s.u.s. - podstawa wymiaru na ubezpieczenie chorobowe jest związana z podstawą wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Roczne ograniczenie (...)

 • Zasady wyliczania wynagrodzenia chorobowego28 Kwietnia 2004

  ważne jest ustalenie przychodu stanowiącego podstawę wymierzania składki na ubezpieczenie chorobowe. Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe stanowi podstawa wymiaru (...)

 • Wypłata zasiłków w firmie a upadłość5 Lutego 2009

  ), opieki na chore dziecko (7 dni) i opieki na żonę (14 dni po porodzie). W firmie nikt nie odbiera poczty, więc pozostawiłem zwolnienia na biurku prezesa. Kto powinien wypłacić (...)

 • L-4 na świadectwie pracy4 Kwietnia 2007

  dni w roku kalendarzowym za które nie przysługiwało tzw. wynagrodzenie chorobowe. Takie twierdzenie można również poprzeć argumentem, iż wynagrodzenie chorobowe przysługuje (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  jest przeprowadzenie ponownego badania stanu zdrowia ubezpieczonego. Na podstawie § 3 w/w rozporządzenia zaświadczenie lekarskie wystawia się na okres od dnia, w którym przeprowadzono badanie (...)

 • Wynagrodzenie w okresie choroby dziecka16 Listopada 2002

  dni). Powyżej tego okresu, przysługuje zasiłek chorobowy. wynagrodzenie za czas choroby, chorobowe, wynagrodzenie, zatrudnienie, pensja

 • Nienależyte wykonanie umowy - powstanie szkody11 Stycznia 2005

  się, że dziecko w ogóle się nie uczy - moim zdaniem ze względu na złą dydaktykę, a ze strony szkoły - ze względu na to, że dziecko po prostu jest mało zdolne itd. Zrezygnowałam (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  zaliczki na podatek dochodowy, stosując do dokonywanego świadczenia, pomniejszonego o miesięczne koszty uzyskania przychodów oraz o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki na (...)

 • Wierszówka jako podstawa wynagrodzenia na urlopie24 Listopada 2004

  kalendarzowego - pracownik zachowuje prawo do 80% wynagrodzenia, chyba że obowiązujące u danego pracodawcy przepisy prawa pracy przewidują wyższe wynagrodzenie z tego tytułu. Wynagrodzenie za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane