Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zameldowanie narodzonego dziecka najemcy13 Maja 2004

  zameldowanie. W przypadku małżonki i dziecka najemca ma prawo przyjęcia ich do lokalu, ponieważ wobec dziecka ciąży na nim obowiązek wynikający z władzy rodzicielskiej, a wobec małżonki (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania6 Sierpnia 2010

  od tego, czy jest to umowa, jako typowa wielostronna czynność prawna, czy też jest to jednostronna czynność prawna - skutek czynności dokonanej bez takiej zgody. Potrzeba zgody drugiego (...)

 • Wymeldowanie córki z domu25 Września 2009

  Mój mąż postanowił (sam, bez mojej zgody), że jeżeli moja córka (nie jest jego dzieckiem) ukończy 18 lat wymelduje ją z naszego wspólnego domu (kupiliśmy go jeszcze przed ślubem (...)

 • Uniemożliwienie wywiezienia dziecka z kraju8 Sierpnia 2007

  tego dojść. Czy mogę jakoś zablokować paszport dziecka i jak? Czy jeżeli matka dziecka mimo to wywiezie dziecko (teraz można wyjechać bez paszportu), to czy mogę skłonić ją do oddania (...)

 • Zawarcie małżeństwa a nazwisko dziecka28 Kwietnia 2005

  nazwiska dziecka, chyba że ma ono ukończone 13 lat i nie wyrazi zgody na zmianę. Oświadczenie o nazwisku dziecka składają małżonkowie, powinno to więc nastąpić po zawarciu małżeństwa. (...)

 • Ustalenie ojcostwa19 Lutego 2004

  dziecka (w razie usprawiedliwionej nieobecności, wywołanej nadzwyczajnymi wydarzeniami, sąd może odroczyć rozprawę). Jeżeli strona wezwana do osobistego stawiennictwa nie stawi się bez usprawiedliwionej

 • Adopcja - ojciec biologiczny28 Października 2003

  adopcji dziecko pod względem prawnym stanie się potomkiem ojca biologicznego i jego małżonki, uzyska więc ich nazwisko, a oni będą opiekunami prawnymi dziecka. W akcie urodzenia dziecka (...)

 • Zgoda rodzica na pobyt dziecka za granicą25 Marca 2005

  zagraniczny jednak o charakterze urlopowym. Z całą pewnością wyjazd dziecka za granicę na stałe jest rozstrzygnięciem o charakterze istotnym dla dziecka. Podsumowując, matka dziecka (...)

 • Zakres władzy rodzicielskiej17 Sierpnia 2010

  dotyczy zarówno spraw majątkowych dziecka, jak i jego spraw osobistych. Sprawy majątkowe to np. zarząd majątkiem dziecka. Sprawy osobiste to np. udzielenie zgody na przeprowadzenie (...)

 • Wywiezienie dziecka za granicę po rozwodzie14 Stycznia 2004

  wyjazd na stałe oraz to czy przyznanie mi praw rodzicielskich gwarantuje mi to, że żona nie wywiezie dziecka za granicę? Ewentualne orzeczenie rozwodu małżonków (rodziców dziecka) nie wpływu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane