Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Jak znieść obowiązek alimentacyjny po udowodnieniu że nie jestem ojcem dziecka? 9 Kwietnia 2015

    nie zgodzić się na pobranie od dziecka krwi, sąd może zarządzić przeprowadzenie takiego badania bez zgody matki wyjątkowo – jeśli chodzi o dobro dziecka (art. 109 kro). (...)

  • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

    dziecka powinniście wspólnie, kierując się dobrem dziecka i biorąc pod uwagę jego „rozsądne życzenia” określić sposób utrzymywania kontaktów. Jeśli (...)

  • Zameldowanie narodzonego dziecka najemcy13 Maja 2004

    zameldowanie. W przypadku małżonki i dziecka najemca ma prawo przyjęcia ich do lokalu, ponieważ wobec dziecka ciąży na nim obowiązek wynikający z władzy rodzicielskiej, a wobec małżonki (...)

  • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania6 Sierpnia 2010

    od tego, czy jest to umowa, jako typowa wielostronna czynność prawna, czy też jest to jednostronna czynność prawna - skutek czynności dokonanej bez takiej zgody. Potrzeba zgody drugiego (...)

  • Wymeldowanie córki z domu25 Września 2009

    Mój mąż postanowił (sam, bez mojej zgody), że jeżeli moja córka (nie jest jego dzieckiem) ukończy 18 lat wymelduje ją z naszego wspólnego domu (kupiliśmy go jeszcze przed ślubem (...)

  • Uniemożliwienie wywiezienia dziecka z kraju8 Sierpnia 2007

    tego dojść. Czy mogę jakoś zablokować paszport dziecka i jak? Czy jeżeli matka dziecka mimo to wywiezie dziecko (teraz można wyjechać bez paszportu), to czy mogę skłonić ją do oddania (...)

  • Zawarcie małżeństwa a nazwisko dziecka28 Kwietnia 2005

    nazwiska dziecka, chyba że ma ono ukończone 13 lat i nie wyrazi zgody na zmianę. Oświadczenie o nazwisku dziecka składają małżonkowie, powinno to więc nastąpić po zawarciu małżeństwa. (...)

  • Ustalenie ojcostwa19 Lutego 2004

    dziecka (w razie usprawiedliwionej nieobecności, wywołanej nadzwyczajnymi wydarzeniami, sąd może odroczyć rozprawę). Jeżeli strona wezwana do osobistego stawiennictwa nie stawi się bez usprawiedliwionej

  • Adopcja - ojciec biologiczny28 Października 2003

    adopcji dziecko pod względem prawnym stanie się potomkiem ojca biologicznego i jego małżonki, uzyska więc ich nazwisko, a oni będą opiekunami prawnymi dziecka. W akcie urodzenia dziecka (...)

  • Zgoda rodzica na pobyt dziecka za granicą25 Marca 2005

    zagraniczny jednak o charakterze urlopowym. Z całą pewnością wyjazd dziecka za granicę na stałe jest rozstrzygnięciem o charakterze istotnym dla dziecka. Podsumowując, matka dziecka (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

    Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

  • KONTAKTY Z DZIECKIEM

    MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

  • Prawo rodzicielskie

    Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

  • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

    Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

  • Podwyższenie alimentów

    Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane