Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zatarcie skazania a pytanie o karalność10 Lutego 2009

  : tak? Zgodnie z art. 106 zd. 1 kodeksu karnego, z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe. Wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych. Zatarcie skazania w przypadku (...)

 • Zdjęcie z fotoradaru a ukaranie członka zarządu 10 Kwietnia 2008

  ;Zgodnie z wyrokiem  Sądu Okręgowego w Zamościu, z roku 2007, WAZ 111/2007, właściciel lub posiadacz pojazdu ma obowiązek udzielić policji informacji o tożsamości kierującego, który (...)

 • Zatarcie skazania6 Grudnia 2004

  Czy wyrok 12 m-cy w zawieszeniu na 2 lata z lipca 2000 r. z art. 270 można uznać za nie były i czy jest on już wykreślony z CRS-u? Jeśli wyrok nadal jest w CRS-sie co należy zrobić, (...)

 • Karalność a licencja transportowa18 Maja 2010

  zakazujące wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego. Przestępstwo z art. 280 par. 1 k.k. charakteryzuje się umyślnością. Sprawca musi działać z zamiarem bezpośrednim (...)

 • Pomocnictwo przy podrobieniu dokumentu19 Lipca 2002

  wymóg niekaralności, korzystania z pełni praw publicznych, a także ustalenia uprawnienia do zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności

 • Oskarżenie poszkodowanego przez sprawcę28 Stycznia 2004

  sprawa z prywatnego oskarżenia przeciwko mnie. 1 sprawa z urzędu została odroczona ze względu na rzekomą chorobę oskarżonej. Dlaczego? Czy oskarżona ma jakiś cel w wydłużaniu okresu rozstrzygnięcia (...)

 • Skutki zatarcia skazania9 Listopada 2005

  się z rejestru skazanych. Instytucja zatarcia skazania zawarta w ustawie o Policji jest tożsama z instytucją zatarcia z kodeksu karnego. Zatarcie skazania oznacza, iż (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wyrok w zawieszeniu - prosze o informacje

  W 2005 dostalem skazany na rok pozbawienia wolnosci w zawieszeniu za kierowanie pojazdem mechanicznym bedac w stanie nietrzezwosci. Wyrok brzmi nastepujaco: (...)

 • karany prawnik??

  jestem studentem prawa i mam wyrok w zawieszeniu za przestepstwo umyslne. Okres trwania kary zakonczy mi sie jeszcze w czasie nauki na uczelni i uzyskam (...)

 • Kasacja wyroku.

  W 2000 roku miałem sprawę o kradzież.Dostałem 2 lata w zawieszeniu na 4.Kara upłynęła w czerwcu 2004 roku. W jaki sposób i czy wogóle mogę się (...)

 • Zatarcie skazania

  Mam na koncie prawomocny wyrok. Czy moge sie starać o wymazanie go wcześniej niż po 3 latach? Czy grożą mi jakieś konsekwencje gdy w takim wypadku (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane