Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kontrola pracownika w czasie choroby8 Lutego 2006

  Czy pracodawca ma prawo skontrolować pracownika w domu podczas jego nieobecności z powodu choroby? W/w poinformował przez innego pracownika o swojej chorobie, ale nie (...)

 • Podważanie zasadności podwyżki wynagrodzenia za pracę przez ZUS wydział zasiłków7 Marca 2005

  ? Czy robiąc to nie powinni powołani być biegli z określonej dziedziny czy wystarczy opinia osoby pracującej w ZUS w dziale wypłat zasiłków? Czy ZUS ma prawo obniżać wypłatę (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym9 Maja 2005

  ZUS domagając się wpuszczenia do mieszkania w celu ustalenia faktu przebywania w mieszkaniu osoby chorej, oraz kontrolnego badania lekarskiego. Czy jest dopuszczalna taka forma kontroli? (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  ). Powyższe stanowisko zostało potwierdzone w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 30 sierpnia 1973 r. (I PR 408/73), w którym stwierdzono, że "choroba pracownika w okresie urlopu bezpłatnego (...)

 • Nieobecność szefa podczas kontroli ZUS17 Lipca 2007

  szefostwo firmy oraz dyrektor wyjechali na wczasy. Podczas nieobecności szefostwa zadzwoniła Pani z ZUS z zapytaniem o przeprowadzenia kontroli. Nie mam upoważnienia pisemnego lub (...)

 • Brak wydania decyzji pokontrolnej przez ZUS11 Grudnia 2006

  rozporządza ten organ. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż (...)

 • Kontrola zwolnienia lekarskiego przedsiębiorcy11 Sierpnia 2010

  legitymowania przebywających w nich osób? Jakie są następstwa niezastania przez kontrolę ZUS przedsiębiorcy przebywającego na zwolnieniu lekarskim w jego domu / miejscu zamieszkania? (...)

 • Kontrola poboru prądu 26 Listopada 2008

  założony jest obieg licznika. Proszę też pamiętać, że podobne „akcje" być zorganizowane przez grupę przestępców, którzy np. sprawdzają czy w domu są cenne (...)

 • Zwolnienie często chorującego pracownika19 Grudnia 2013

  nieobecności pracownika w pracy z innych przyczyn niż wymienione w pkt 1, trwającej dłużej niż 1 miesiąc. W wymiarze przedmiotowym art. 53 k.p. ma zastosowanie (...)

 • Zwolnienie pracownika na zwolnieniu15 Marca 2012

  innych przyczyn niż wymienione w pkt 1, trwającej dłużej niż 1 miesiąc.   § 2. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić w razie nieobecności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane