Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Redakcja naukowa publikacji30 Sierpnia 2011

  także jest utworem podlegającym ochronie prawnej, a zatem wydawca miał prawo uwidocznić swoje nazwisko. redakcja naukowa, publikacja, redakcja, utwór, redakcja techniczna

 • Wydanie książki5 Grudnia 2005

  uprawnionym bibliotekom określonej liczby egzemplarzy publikacji (tzw. egzemplarze obowiązkowe). prawo autorskie, wydawca, książka, egzemplarz, publikacja, prawa autorskie

 • Przyszłe prawa autorskie22 Listopada 2010

  , które napisze pod pseudonimem, jeśli by taki przyjął w przyszłości. Wydawca będzie miał 60 dni na rozważenie takiej możliwości na zasadzie wyłączności, zanim Autor zaoferuje Dzieło (...)

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu30 Października 2009

  (wydawca książki telefonicznej) postępuje słusznie odmawiajac nam wystawienia korekty faktury VAT na \"darowaną\" kwotę zadłuzenia? Jakie może mieć to następstwa podatkowe? Kwota umorzenia to 6,4% (...)

 • Pozew o umieszczenie sprostowania6 Września 2011

  wydawca/właściciel gazety? Który sąd (rejonowy/okręgowy) jest właściwy do rozpoznania takiej sprawy i jakie są koszty wpisu sądowego? Jakie są minimalne koszty zastępstwa procesowego? Żądanie (...)

 • Dystrybutor a producent3 Lipca 2011

  sprzedawca, hurtownik, jak i – na przykład – wydawca dołączający upominek doczasopisma. dystrybutor, producent, różnice

 • umieszczenie skanu fragmentu gazety z ogłoszeniem 17 Września 2009

  powyższemu ogłoszeniu cechy utworu w rozumieniu prawa autorskiego, to zarówno podmiot od którego pochodzi to ogłoszenie (burmistrz) jak i wydawca gazety nie mogliby się sprzeciwić

 • Nieodpłatna umowa o przekazanie praw autorskich1 Czerwca 2007

  Wydawca kalendarza uzgodnił z fotografem, iż wszystkie sesje (utwory) będą przekazane nieodpłatnie. Podczas pisania umowy o wykonanie utworów i udzielenie licencji doszło do wątpliwości. Czy w myśl

 • Publikacja zdjęcia domu bez zezwolenia3 Kwietnia 2012

  odpowiedzialność ponosiliby: autor, redaktor lub inna osoba, która spowodowała opublikowanie tego zdjęcia. Ponadto odpowiedzialność ponosi wydawca tego miesięcznika. Jeśli chodzi o odpowiedzialność (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Portal informacyjny a rejstracja czasopisma

  Witam, oto sytuacja w jakiej się znalazłem: Jestem redaktorem naczelnym jednego z mało nakładowych miesięczników. Aktualnie jestem na wypowiedzeniu, (...)

 • faktury za fikcyjne prezenty - IMP...

  Chętnie skontaktuję się z osobami, które twierdzą, że zostały "naciągnięte" przez firmę IMP Sp. Z.o.o. Oczekuję na kontakt od osób z województwa (...)

 • Problem z WAM i ekwialentem - POMOCY!!!!!

  Od IV/2005 jestem emerytem wojskowym. Ze służby odeszłem z uwagi na likwidację Jednostki Wojskowej.W III/ 2005 oddałem zajmowanš kwaterę i przeprowadziłem (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Legitymacja prasowa

  Mam pytanie: czy żeby wyrobić sobie legitymację prasową należy gdzieś redakcję zarejestrować w sądzie ? Prowadzę popularny serwis sportowy (internetowy) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane