Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rezygnacja z powołanego świadka19 Kwietnia 2005

  (...) wolno odczytywać w odpowiednim zakresie protokoły złożonych poprzednio przez niego zeznań w postępowaniu przygotowawczym lub przed sądem w tej lub innej sprawie albo w innym postępowaniu

 • Zeznania świadka i bycie oskarżonym23 Czerwca 2006

  postępowaniu przewidzianym przez ustawę. Nie wolno natomiast odczytywać zeznań złożonych w charakterze świadka. W odwrotną stroną wykorzystanie takich zeznań jest dopuszczalne bowiem, (...)

 • Status świadka w postępowaniu karnym26 Marca 2009

  poprzednio albo oświadcza, że pewnych okoliczności nie pamięta , nie jest dopuszczalne odczytanie protokołów zeznań złożonych w charakterze świadka, odtwarzanie tych zeznań (...)

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań2 Sierpnia 2010

  zeznań poszkodowanego, lecz głównie z porównania zeznań \"przestępcy\" z dokumentami urzędowymi ,dostępnymi w aktach sprawy, ma wiec podstawy \"obiektywne\", a nie subiektywne. W przypadku

 • Postępowanie w sprawie działu spadku i zniesienia współwłasności29 Października 2010

  w tych 40 zł, złożonych na poczet wszczęcia postępowania nieprocesowego. Wycofanie wniosku o zniesienie współwłasności spowoduje umorzenie postępowania. współwłasność, zniesienie, (...)

 • Niestawiennictwo świadka a bieg rozprawy16 Lipca 2003

  w odpowiednim zakresie zeznań świadka złożonych poprzednio w postępowaniu przygotowawczym albo przed sądem, jeżeli: 1.świadek bezpodstawnie odmawia zeznań; 2.świadek zeznaje wyraźnie (...)

 • Cofnięcie wniosku o zniesienie współwłasności13 Kwietnia 2004

  uległ przerwaniu. Stwierdzenie sędziego, że wycofanie wniosku stwarza sytuację, jakby sprawy nie było należy odnosić do sprawy o zniesienie współwłasności. współwłasność, zniesienie, przerwanie (...)

 • Dowód z zeznania świadka w innej sprawie23 Października 2007

  wnioskowanie do Sądu w sprawie o wykorzystanie zeznań świadka w innej sprawie może być wykorzystane przez Sąd? Zgodnie z art. 391-2 kpk możliwe jest przeprowadzenie dowodu poprzez odczytanie protokołu (...)

 • Dzieci stron jako świadkowie w procesie o rozwód12 Lipca 2007

  treści pytania) to mogą być na rozprawie rozwodowej rodziców przesłuchiwane w charakterze świadków. O wadze złożonych przez świadków zeznań decyduje sąd w ramach swobodnej oceny dowodów. (...)

 • Odebranie przyrzeczenia od strony11 Lipca 2008

  dotyczy tylko zeznań złożonych w drugim przesłuchaniu, przeprowadzonym po odebraniu przyrzeczenia. To, czy w ogóle przeprowadzać takie przesłuchanie, zależy w każdym wypadku od decyzji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wycofanie zeznań

  Czy zeznanie jako świadek, będzie brane pod uwagę jeśli byłem pod wpływem narkotyków?? Czy takie zeznanie mogę wycofać?? Podczas ich składania (...)

 • Wymuszenie zeznań

  Bardzo proszę o pomoc, mój chłopak został zatrzymany pod zarzutem rozboju i był przesłuchiwany przez policję. Na miejscu funkcjonariusze zmusili (...)

 • Wycofanie zgłoszenia wypadku

  Witam, Mam taki problem: Jechałem z kumplami rowerem i zostałem potrącony tz. rower uległ lekkiemu uszkodzeniu, a sprawca nawiał. Była noc więc (...)

 • Pomówienie i głupota....

  Witam mam problem niedawno zostałem zatrzymany z kolega on mial przy sobie narkotyki(ja nic nie miałem przy sobie ani w domu). Policjanciu zabrali nas (...)

 • Nietypowa sprawa, proszę o pomoc!

  Witam! Mój znajomy był niedawno świadkiem popełnienia przestępstwa. Zadzwonił na nr 112 i został połączony z komisariatem policji. Złożył zawiadomienie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane