Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Problem z parkowaniem21 Grudnia 2007

  powinny być doprowadzone od dojść i dojazdów utwardzone dojścia o szerokości przynajmniej 1,5 m. Z kolei odległość wydzielonych miejsc postojowych dla samochodów osobowych od okien (...)

 • Odległość baru z głośną muzyką od budynku15 Lipca 2002

  W jakiej odległości od budynków mieszkalnych może być bar z głośną muzyką czynny do godziny 1.00. Czy są przepisy regulujące te sprawy? Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury (...)

 • Odległość budynku od działki niezabudowanej16 Października 2007

  przepisem odległość budynku z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi od innych obiektów powinna umożliwiać naturalne oświetlenie tych pomieszczeń - co uznaje się za spełnione, (...)

 • Oświadczenie woli składane drogą elektroniczną23 Kwietnia 2009

  wiadomością. Nie można bowiem oczekiwać od odbiorcy wiadomości, aby cały czas pozostawał w gotowości do zapoznania się z zawartością skrzynki odbiorczej. Dlatego przy interpretacji tego przepisu (...)

 • Budowa altany18 Lipca 2006

  strony sąsiaduje z pasem drogowym drogi publicznej miejskiej. Odległość granicy działki od krawędzią jezdni (krawężnikiem) wynosi 5 m. Czy na takiej działce zgodnie z prawem budowlanym (Dz. (...)

 • Parkowanie samochodów na nieruchomości wspólnej5 Lipca 2010

  dokonująca naruszeń nie zaprzestanie dokonywania ich dobrowolnie, pozostaje wystąpienie z tym roszczeniem do sądu. usytuowanie budynków, parkowanie samochodów,

 • Przepisy budowlane, dotyczącego odległości budynków od granicy działki4 Stycznia 2012

  Czy przepisy budowlane, dotyczącego odległości budynków od granicy działki, stosuje się również do garażu nie mającego fundamentów? Przepisy te znajdą zastosowanie mimo, (...)

 • Altana w pracowniczym ogródku działkowym11 Sierpnia 2005

  dachu dwuspadowym stromym i 4 metrów przy innym kształcie dachu. Wysokość altany mierzy się od poziomu gruntu do najwyższego punktu dachu. Odległość altany od granic działki nie może (...)

 • Budowa studni wąskorurowej4 Sierpnia 2006

  poboru wód podziemnych nie naruszają przepisów ustawy - Prawo geologiczne i górnicze. Przepisy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze i wydane na jej podstawie akty wykonawcze mają

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane