Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odległość budynku od działki niezabudowanej16 Października 2007

  przepisem odległość budynku z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi od innych obiektów powinna umożliwiać naturalne oświetlenie tych pomieszczeń - co uznaje się za spełnione, (...)

 • Oświadczenie woli składane drogą elektroniczną23 Kwietnia 2009

  wiadomością. Nie można bowiem oczekiwać od odbiorcy wiadomości, aby cały czas pozostawał w gotowości do zapoznania się z zawartością skrzynki odbiorczej. Dlatego przy interpretacji tego przepisu (...)

 • Parkowanie samochodów na nieruchomości wspólnej5 Lipca 2010

  dokonująca naruszeń nie zaprzestanie dokonywania ich dobrowolnie, pozostaje wystąpienie z tym roszczeniem do sądu. usytuowanie budynków, parkowanie samochodów,

 • Budowa altany18 Lipca 2006

  strony sąsiaduje z pasem drogowym drogi publicznej miejskiej. Odległość granicy działki od krawędzią jezdni (krawężnikiem) wynosi 5 m. Czy na takiej działce zgodnie z prawem budowlanym (Dz. (...)

 • Altana w pracowniczym ogródku działkowym11 Sierpnia 2005

  dachu dwuspadowym stromym i 4 metrów przy innym kształcie dachu. Wysokość altany mierzy się od poziomu gruntu do najwyższego punktu dachu. Odległość altany od granic działki nie może (...)

 • Budowa studni wąskorurowej4 Sierpnia 2006

  poboru wód podziemnych nie naruszają przepisów ustawy - Prawo geologiczne i górnicze. Przepisy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze i wydane na jej podstawie akty wykonawcze mają

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane