Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT5 Czerwca 2006

  , prawidłowe jest stanowisko Spółki, w kwestii odliczenia podatku naliczonego – Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych po dniu rejestracji dla celów podatku (...)

 • Deklaracje do US - import export oraz w UE8 Marca 2007

  się kwartalnie, składają deklaracje VAT-7K. Ponadto przepisy wyróżniają rzadziej składane deklaracje: VAT-8, VAT-9, VAT-10, VAT-11. Co istotne, obecnie należy również (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  (np. niezarejestrowanie się jako podatnika VAT), podatek naliczony nie stanowi kosztu uzyskania przychodu. Jeśli nabywaca nie został zarejestrowany w Polsce jako podatnik VAT UE, to nie (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  kraju (art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT), to dostawa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu w świetle ustawy o VAT. Dla tej dostawy nie powstanie więc obowiązek podatkowy w podatku VAT (...)

 • VAT przy imporcie towarów16 Maja 2006

  Firma dokonuje importu towarów. Czy podatek VAT przy imporcie nalicza się w identyczny sposób, jak przy zakupie (jako VAT należny), tzn. czy obie czynności różnią się w jakiś sposób (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej6 Września 2005

  ewidencji VAT komitenta następuje w oparciu o wystawioną uprzednio fakturę).   Rozliczenie takiej faktury (ujęcie w ewidencji oraz deklaracji VAT) nastąpić powinno w okresie rozliczeniowym (...)

 • VAT za zakup od osoby nie będącej podatnikiem28 Kwietnia 2005

  podatek VAT należny. Jeśli kupującym w tej sytuacji byłby czynny podatnik VAT, wówczas miałby możliwość odliczenia zapłaconego sprzedawcy podatku VAT, oczywiście przy spełnieniu (...)

 • VAT od wyposażenia biurowego 24 Kwietnia 2009

  . Jest to standardowe postępowanie organów podatkowych mające zabezpieczyć Skarb Państwa przed wyłudzeniami zwrotów VAT. odliczenie VAT, zwrot VAT, podatnik VAT, podatek (...)

 • Podstawowe definicje w nowej ustawie VAT2 Czerwca 2004

  odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju). Jest to szczególnie istotne w przypadku usług, w przypadku których przepisy nowej ustawy VAT przewidują szereg szczególnych uregulowań. Obowiązek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Podatek liniowy

  Od kilku lat trwa w Polsce dyskusja nad wprowadzenim podatku liniowego. Naszym zdaniem jest jest to doskonałe rozwiązanie, upraszczające zapętlony (...)

 • Niezłożona deklaracja VAT-R

  Witam! Mam następujący problem. Z dniem 1 lutego tego roku rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej( pierwsza działalność), forma opodatkowania (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane