Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kontrola spółki z o.o. przez wspólnika6 Września 2005

  , gdy wspólnik może informacje wykorzystać przeciwko spółce. Nie chodzi tu o potencjalne niebezpieczeństwo takiego działania. Ale o uzasadnioną obawę (np. wspólnik ma związki ze spółką (...)

 • Wyłączenie wspólnika z głosowania12 Kwietnia 2007

  udzieleniu absolutorium członkowi zarządu będącemu jednocześnie wspólnikiem dysponującym 20 % kapitału, ten wspólnik jest wyłączony od głosowania. Jeżeli wspólnik posiadający 40 % kapitału (...)

 • Rodzinna spółka cywilna15 Grudnia 2005

  § 2 k.c., wspólnik ma prawo żądać podziału i wypłaty zysku osiągniętego przez spółkę z końcem każdego roku obrachunkowego. W braku takich wypłat, wspólnik występując ze spółki (...)

 • Podniesienie kapitału sp. z o.o. a prawa wspólnika17 Sierpnia 2007

  2500. Przy założeniu procentowego podziału ilości udziałów na 60, 30 i 10% ilość udziałów wynosić będzie odpowiednio 1500 (wspólnik większościowy), 750 (wspólnik mniejszościowy) i (...)

 • Prawa wspólnika większościowego w spółce z o. o.16 Sierpnia 2007

  uzasadniona obawa, że wspólnik wykorzysta je w celach sprzecznych z interesem spółki i przez to wyrządzi spółce znaczną szkodę. W razie odmowy przez zarząd złożenia wspólnikowi wyjaśnień, (...)

 • Podatek od majątku spółki cywilnej7 Marca 2007

  uczestniczył w zyskach spółki. Wspólnicy mogą się umówić, że zamiast wypłaty pieniędzy wspólnik otrzyma świadczenia w naturze. Jeżeli natomiast występujący wspólnik rezygnuje na (...)

 • Spółka z o.o. z obcokrajowcem16 Grudnia 2005

  . Wspólnik A obejmie jeden udział o wartości 25500 tys. zł, natomiast wspólnik B obejmie drugi udział o wartości 24500 tys. zł. Założenie spółki z o.o nie oznacza, iż trzeba zlikwidować (...)

 • Absolutorium dla prezesa będącego wspólnikiem 14 Lutego 2008

  takiej sytuacji wspólnik posiadający 15% udziałów może głosować nad uchwałą o udzieleniu absolutorium z uwzględnieniem w protokole, że Wspólnik, którego dotyczy uchwała wstrzymał się (...)

 • Wykluczenie wspólnika ze spółki jawnej12 Października 2004

  złożenia oświadczenia woli innej osobie, oświadczenie o wypowiedzeniu uznaje się za złożone, gdy doszło do tych osób w taki sposób, że mogły się zapoznać z jego treścią. Od tej chwili wspólnik (...)

 • wystąpienie wspólnika ze spólki cywilnej30 Sierpnia 2007

  , że pytanie dotyczy spółki cywilnej. Wspólnik takiej spółki może wypowiedzieć swój udział na trzy miesiące naprzód na koniec roku obrachunkowego. Z ważnych powodów wspólnik może wypowiedzieć (...)

 • Przekroczenie zakresu zwykłego zarządu w s.c.28 Grudnia 2004

  czynności mogłoby narazić spółkę na straty, każdy wspólnik ma prawo jej dokonania bez uprzedniej uchwały; jest to tzw. czynność nagła. W takich samych granicach w jakich wspólnik może (...)

 • Głosowanie na samego siebie w spółce z o.o.23 Lutego 2005

  na szkodę spółki, gdy wspólnik będzie chciał przede wszystkim chronić swoje interesy związane z funkcją prezesa Zarządu. Sprzeczność interesów może też zaistnieć nawet, jeśli wspólnik (...)

 • Podmiot uprawniony do odbioru faktury VAT10 Stycznia 2005

  Opłaca się zapytać – interpretacja przepisów podatkowych przez urząd skarbowy spółka cywilna, wspólnik, spółdzielnia, prawo do lokalu, koszty uzyskania przychodów, VAT, faktura

 • Spłata wspólnika występującego ze spółki cywilnej17 Listopada 2006

  do używania, to nie ma prawa żądać zwrotu tej nieruchomości. Może żądać zwrotu wartości tej nieruchomości, czyli przykładowych 50.000zł. spółka cywilna, wspólnik, występujący, majątek (...)

 • Żądanie zwrotu nakładów przez byłego wspólnika s.c10 Stycznia 2005

  odliczeniu wartości wkładów wszystkich wspólników), jaka odpowiada stosunkowi, w którym występujący wspólnik uczestniczył w zyskach spółki. Wspólnikowi przysługuje jedynie odszkodowanie z tytułu (...)

 • Podział majątku po rozwiązaniu spółki cywilnej6 Stycznia 2005

  zarząd potrzebna jest zgoda. Wspólnik nie może też samodzielnie rozporządzić majątkiem. Wspólnicy powinni przed podziałem majątku spłacić długi. Jednak nie istnieją mechanizmy egzekwujące (...)

 • Samochód w spółce cywilnej15 Lutego 2007

  użyczenie samochodu wspólnika spółce cywilnej jest nieodpłatnym świadczeniem i podlega opodatkowaniu (sygn. II FSK 209/2006). samochód, środek trwały, wkład, spółka cywilna, wspólnik, przychód, (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków30 Maja 2006

  wspólnik innej spółki. Oznacza to, że prowadząc działalność gospodarczą nadal uzyskiwałby przychody z tego samego źródła tj. z działalności gospodarczej. W sytuacji takiej wspólnik (...)

 • Prawo wglądu do dokumentów spółki z o.o.2 Marca 2007

  . W takim wypadku wspólnik może żądać rozstrzygnięcia sprawy uchwałą wspólników. Uchwała powinna być powzięta w terminie miesiąca od dnia zgłoszenia żądania. Wspólnik, któremu odmówiono (...)

 • Zakaz działalności konkurencyjnej w spółce z o.o.30 Października 2006

  konkurencyjna, wspólnik, udziały, profil spółki

 • Odszkodowanie za bezskuteczne przejęcie udziałów10 Lipca 2007

  i podziału jej majątku sumą (skoro wyłączenie wspólnika stało się bezskuteczne, bierze on udział w podziale majątku dokonanego w wyniku likwidacji), a ceną, którą wspólnik by uzyskał, jeśliby (...)

 • Śmierć wspólnika - rozwiązanie spółki22 Czerwca 2005

  Zmarł wspólnik, który miał 90% udziału w spółce cywilnej. Co się dzieje ze spółką? Czy trzeba przeprowadzić likwidację spółki jeśli w to miejsce wejdzie inny wspólnik, czy wystarczy (...)

 • Wystawienie faktury VAT na spółkę cywilną3 Stycznia 2005

  omawianego przypadku i z tego powodu konieczna jest znajomość stosunku prawnego, o którym mowa (fragment ten nie stanowił powołania się na przepisy prawa). faktury, spółka cywilna, wspólnik, spółdzielnia

 • Wykluczenie wspólnika ze spółki partnerskiej25 Sierpnia 2006

  wspólnicy tak postanowią. Jeżeli "konfliktowy" wspólnik nie wypowie umowy spółki, to mogą oczywiście wypowiedzieć umowę pozostali wspólnicy i zawrzeć między sobą nową umowę. Uchwałą wspólników (...)

 • Zajęcie udziału w spółce-uprawnienia wierzyciela10 Sierpnia 2006

  ustanowi zarządcę, który będzie uprawniony do głosowania. zajęcie udziału, spółka, z o.o, wierzyciel, wspólnik, ograniczenia, komornik

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DOWODY ??????

  CO JEST DOWODEM W SPRAWIE KARNEJ - mam ostatnio trochę doświadczeń z "sali sądowej" (jako porzywdzony) i narastające przekonanie,że dla (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • zmiana wspólnika

  mam problem otóż byłem w spółce cywilnej ale jeden wspólnik został zmieniony, ta osoba złożyła wypowiedzenie ze spółki z dniem 30 a nowy wspólnik (...)

 • Nieuczciwy wspólnik

  Jestem współudziałowcem w trzy-osobowej spółce cywilnej. Ostatnio odkryłem, że jeden ze wspólników przelewa pieniądze ze sprzedaży towaru na (...)

 • Zaniedbanie przez wspólnika spraw spółki

  Przez dwa lata prowadziliśmy ze wspólnikiem spółkę cywilną.Prowadziliśmy, to za dużo powiedziane, gdyż po 6 miesiącach wspólnik wyjechał za (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane