Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Eksmisja współlokatora31 Lipca 2007

  rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie. Dla eksmisji współlokatora konieczne jest wcześniejsze uzyskanie prawomocnego wyroku sądowego nakazującego eksmisję współlokatora. (...)

 • Eksmisja lokatora z mieszkania18 Stycznia 2005

  ;stałe nadużywanie alkoholu, a następnie dopuszczanie się aktów przemocy stanowiących zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia współmałżonka (lub innego współlokatora) oraz małoletnich dzieci. Treść (...)

 • Ewentualna odpowiedzialność współlokatora dłużnika5 Sierpnia 2011

  ponosić odpowiedzialności za zobowiązania dłużnika ze składników swojego majątku. odpowiedzialność, współlokatora, dłużnika, mieszkanie

 • Eksmisja współmałżonka po rozwodzie11 Kwietnia 2008

  ustawowo przypadkach: „Współlokator może wytoczyć powództwo o nakazanie przez sąd eksmisji małżonka, rozwiedzionego małżonka lub innego współlokatora tego samego lokalu, jeżeli ten swoim (...)

 • Eksmisja małżonka z wspólnego mieszkania29 Maja 2007

  ust. 2 ustawy, zgodnie z którym współlokator może wytoczyć powództwo o nakazanie przez sąd eksmisji małżonka, rozwiedzionego małżonka lub innego współlokatora tego samego lokalu, jeżeli ten (...)

 • Eksmisja lokatorów z mieszkania8 Sierpnia 2006

  , rozwiedzionego małżonka lub innego współlokatora tego samego lokalu, jeżeli ten swoim rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie. eksmisja, eksmisja z lokalu, naruszanie (...)

 • Podstawy eksmisji małżonka z mieszkania3 Lutego 2004

  małżonka lub innego współlokatora tego samego lokalu, jeżeli ten swoim rażąco nagannym (np. upija się, wywołuje awantury) postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie. Sąd samodzielnie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wyjazd służbowy - przymusowy nocleg z inną osobą

  Proszę o poradę. Pracodawca wysyła mnie i mojego współpracownika w zagraniczną podróż służbową na 11 dni. Wbrew mojej woli firma każe nam spać (...)

 • Lokator na gape

  Witam, moim problemem jest moj brat. Mieszkamy razem: ja z dzieckiem (maz jest za granica), moj tata (jest glownym najemca mieszknia nie wlasnosciowego) (...)

 • Właściciel mieszkania mnie nachodzi - jak reagować?

  Jestem studentem i od niecałego miesiąca wynajmuję mieszkanie w Krakowie. Mój problem jest następujący. Otóż mam podpisaną umowę z właścicielem, (...)

 • Złośliwy sąsiad

  Mam pewien problem. Mieszkam w dużym mieście, w starej kamienicy. Mieszkam z kolegą, żeby było taniej. Każdego dnia nasza sąsiadka, starsza kobieta, (...)

 • "Wypadek" samochodowy, sprawa w sądzie Grodzkim.

  Mały problem. W piątek poszłam z kumplem na imprezę, zalałam się strasznie. Przyjechał po mnie inny znajomy. Jechaliśmy i z racji dużej prędkości (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane