Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Tymczasowe ustalenie widzeń z dzieckiem a rozwód23 Listopada 2004

  kwestią uznania sądu pozostaje ustalenie, czy małżonek faktycznie utrudnia wykonanie wydanego przez sąd zarządzenia.  zarządzenie tymczasowe, postępowanie rozwodowe, widzenia (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  w sytuacji gdy wymaga tego dobro dziecka, sąd może ograniczyć władzę rodzicielską jednego z rodziców, może także ograniczyć kontakty z dzieckiem. W szczególności może:  

 • Widzenia z dzieckiem a obecność konkubiny4 Stycznia 2011

  ciążył obowiązek takiego utrzymywania kontaktów z dzieckiem, aby nie pozostawało to w sprzeczności z postanowieniem sądowym. widzenia z dzieckiem, obecność (...)

 • Zabezpieczenie w procesie rozwodowym28 Grudnia 2006

  wnioski o zabezpieczenie korzystania z mieszkania, które jak rozumiemy jest Państwa wspólną własnością oraz o zabezpieczenie korzystania z samochodu, który jest własnością (...)

 • Zarządzenia tymczasowe w sprawie o rozwód27 Grudnia 2005

  złożyć żądanie wydania zarządzenia tymczasowego o powierzeniu opieki na czas procesu Panu. Powierzenie władzy rodzicielskiej nad dziećmi może być dokonane jedynie z punktu widzenia (...)

 • Prawo do odwiedzin tymczasowo aresztowanego3 Grudnia 2004

  Jestem matką dziecka, którego ojciec jest tymczasowo aresztowany. Czy mogę otrzymać z dzieckiem widzenie bezpośrednie przy stoliku? Dziecko ma 4 miesiące i nie widziało ojca od 3 miesięcy. (...)

 • Odszkodowanie za tymczasowe aresztowanie14 Czerwca 2006

  względem siebie spowodowała wydanie postanowienia o tymczasowym aresztowaniu. W zasadzie oceny słuszności tymczasowego aresztowania należy dokonywać w zasadzie z punktu widzenia ostatecznego (...)

 • Doręczenie wydanego przez sąd postanowienia2 Września 2004

  dotyczące sposobu widzenia się z dzieckiem jest dla Pana wiążące. postępowanie cywilne, postanowienia, doręczenia,, proces cywilny, kodeks postępowania cywilnego

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  . Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.) (dalej: k.p.),  - ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o podziale ceny uzyskanej z egzekucji. § 2. Pozostają w mocy bez potrącenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane