Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rezygnacja ze stanowiska prezesa.28 Lipca 2015

  działań o regulację zawartą w art. 210 k.s.h. Zgodnie z tym przepisem rezygnację z pełnienia funkcji prezesa bez rezygnacji z członkostwa w zarządzie spółki (...)

 • Uwiarygodnienie rezygnacji z funkcji prezesa23 Kwietnia 2009

  skutkiem natychmiastowym, a w związku z tym nie jest potrzebna zgoda lub zatwierdzenie takiej rezygnacji przez spółkę. Jak stanowi art. 746 § 2 kc, przyjmujący zlecenie (...)

 • Warunki rezygnacji z OFE5 Lipca 2004

  . Czy mam jakąś szansę? Zgodnie z ustawą z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (artykuł 88) członek może zrezygnować z członkostwa w (...)

 • Zakup domu w pracowniczym ogródku działkowym19 Kwietnia 2010

  wejścia w życie niniejszej ustawy stają się rodzinnymi ogrodami działkowymi w jej rozumieniu z mocy prawa. Zatem w niniejszym przypadku do czynienia mamy de facto z rodzinnym (...)

 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu 5 Lipca 2010

  ani w umowie spółki, ani w żadnym innym dokumencie (np. w kontrakcie menedżerskim) nie może znaleźć się zastrzeżenie, iż wyłączona jest dopuszczalność rezygnacji (...)

 • Złożenie rezygnacji z pełnienia funkcji przez członka zarządu spółdzielni 12 Lipca 2011

  o rezygnacji z funkcji wywołuje skutek prawny w postaci ustania stosunku członkostwa w zarządzie z chwilą dojścia do rady nadzorczej jako organureprezentującego spółdzielnię (...)

 • Spółdzielcze prawo do lokalu a zwrot wkładu30 Maja 2005

  Czy w przypadku rezygnacji z członkostwa w spółdzielni lub gdy lokator zostaje wykluczony ze spółdzielni (na przykład za niepłacenie czynszu) spółdzielnia nie powinna (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu8 Maja 2003

  każdym czasie, jeżeli jednak wypowiedzenie nastąpiło bez ważnych powodów, to obowiązany jest naprawić wynikłą stąd szkodę. Wydaje się zatem, że skutecznie złożone oświadczenie o rezygnacji (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu14 Czerwca 2005

  samej rezygnacji. Do złożenia rezygnacji przez członka zarządu stosuje się odpowiednio przepisy o wypowiedzeniu zlecenia przez przyjmującego zlecenie. Dający zlecenie może je wypowiedzieć (...)

 • Odpowiedzialność prezesa zarządu13 Stycznia 2017

  zarządu przez jakiś czas będzie vacat na tym stanowisku i jak długo taki vacat może być? Jak skutecznie w ww. sytuacji należy powiadomić spółkę o rezygnacji z (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  pokrycie w cenie wywołania wraz z prawami stwierdzonymi w opisie i oszacowaniu, korzystającymi z pierwszeństwa przed jej prawem. Jeżeli, w przypadku, o którym mowa, (...)

 • Rezygnacja zarządu z wynagrodzenia2 Czerwca 2006

  dochodowym od osób prawnych? W przypadku rezygnacji z wynagrodzenia przez członków zarządu, którym wynagrodzenie to zostało przyznane zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych (...)

 • Rezygnacja z urlopu wychowawczego9 Lipca 2012

  powinna złożyć nowego wniosku? Zgodnie z art. 186 z ind. 3 k.p.: Pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego: 1) w każdym czasie - za zgodą pracodawcy, 2) po uprzednim zawiadomieniu (...)

 • Jak założyć w Polsce kasyno? Czy obywatel Niemiec może to zrobić?31 Marca 2015

  niż 4 000 000 zł. W spółkach tych, nie może być akcji (udziałów) uprzywilejowanych, a maksymalna wartość akcji (udziałów) przysługujących jednemu podmiotowi (...)

 • Wyjście wspólnika z spółki z o.o. 25 Czerwca 2015

  w razie zawarcia umowy sprzedaży udziałów bez wymaganej zgody spółki powstanie sytuacja, w której umowa będzie wiązać strony w tym sensie, że żadna z (...)

 • Członkostwo w spółdzielni mieszkaniowej.30 Kwietnia 2009

  nieruchomości). Czy w tej sytuacji wygasa członkostwo w spółdzielni mieszkaniowej, czy małżonkowie mogą ewentualnie z członkostwa zrezygnować na swój wniosek czy nadal (...)

 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu 15 Lutego 2012

  Prezes zarządu - chce zrezygnować z funkcji zarząd i wysłać do KRS u swoją rezygnację - tak, żeby został wykreślony z KRS - u ? Pragnę dodać, że prezes jest w konflikcie z (...)

 • Przekształcenie odrolnionej działki w rolną12 Stycznia 2009

  . Jednakże w związku z tym, że zostało odrolnione więcej niż 0.0500 ha, ustalono opłatę roczną użytkowania gruntu na cele nierolnicze i opłatę z tytułu wyłączenia z produkcji (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu11 Lutego 2008

  umowy o pracę za wypowiedzeniem może nastąpić tylko z uzasadnionej przyczyny. Jak wynika z powyższego, złożenie rezygnacji przez członka zarządu, jest skuteczne z momentem (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu12 Stycznia 2009

  , np. otrzymuje wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę zawartej w związku z powierzeniem funkcji lub z tytułu kontraktu menedżerskiego. W takiej sytuacji skutki rezygnacji (...)

 • Wstrzymanie wykonalności tytułu wykonawczego21 Maja 2007

  Małżeństwo zalegało z opłatami za czynsz w spółdzielni mieszkaniowej. Z tego powodu zostało pozbawione członkostwa w spółdzielni. Spółdzielnia sprawę skierowała (...)

 • Postępowanie na skutek wydania wyroku zaocznego12 Kwietnia 2005

  postępowanie sądu określone w pytaniu jako prawidłowe. Wynika to z faktu, iż postępowanie cywilne w zakresie wyroku zaocznego jest swoistą ścieżką dochodzenia roszczeń przez strony. (...)

 • Odwołanie zarządu spółki z.o.o23 Listopada 2010

  uchylona w trybie art. 249 k.s.h. Członkowi zarządu przysługuje w zasadzie tylko roszczenie odszkodowawcze i nie jest on uprawniony do domagania się ustalenia, że nadal pozostaje członkiem zarządu

 • Staż pracy w rolniczej spółdzielni produkcyjnej a emerytura17 Kwietnia 2011

  ubiegająca się o emeryturę, jest to aby osoba ta była pracownikiem, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. Jak bowiem stwierdził Sąd Apelacyjny w Warszawie (...)

 • Obowiązek zgłoszenia zmian do KRS12 Lipca 2007

  odpowiedzialność członka zarządu. Sąd Apelacyjny w wyroku z dnia 25 maja2006 r. (III Apz 16/006) wyraził stanowisko dotyczące charakteru danych wpisanych w Rejestrze, w którym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane