Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszt dojazdu pracownika do pracy a podatek5 Listopada 2004

  danym zakładzie opieki zdrowotnej na podstawie decyzji o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii. zwolnienia przedmiotowe, zwrot kosztów dojazdu, pracownik, przychód ze stosunku (...)

 • Legitymacja do wystąpienia z wnioskiem o zwrot wywłaszczonej nieruchomości14 Marca 2012

  wystąpienia z wnioskiem, o którym mowa w art. 69 ust. 1 ustawy. […] Wniosek o zwrot wywłaszczonej nieruchomości także w aktualnym stanie prawnym winien pochodzić od (...)

 • Pozwany - koszty dojazdu na rozprawę13 Listopada 2007

  przysługuje Panu, jako stronie postępowania, wniosek o zwrot poniesionych kosztów dojazdu do siedziby sądu. Taki środek przysługuje w szczególności świadkowi.   (...)

 • Zwrot kosztów dojazdu dla Policjanta6 Grudnia 2004

  - czy osoba, tu policjant faktycznie ponosi te koszty jest nieistotne (sytuacja hipotetyczna dojazdu do pracy na rowerze), bowiem zwrot takich kosztów się i tak należy, gdy była świadczona (...)

 • Żądanie zasądzenia kosztów procesowych w postępowaniu o podział majątku2 Czerwca 2011

  traktowane bardziej preferencyjnie (jeśli chodzi o wysokość opłaty) niż później zawartaugoda sądowa" (tak K. Gonera w „Komentarzu do ustawy o kosztach sądowych w sprawachcywilnych"

 • Koszty przejazdu do szkoły młodocianego pracownika16 Maja 2009

  ;rym mowa w § 3 ust. 2, o naruszeniu przez ucznia lub młodocianego regulaminu pracy, 8) zapewniają uczniom odbywającym praktykę zawodową na polskich statkach morskich, bez (...)

 • Zwrot opłaty za wniosek o dopuszczenie do obrotu18 Października 2010

  charakter bezzwrotny i jest ponoszona bez względu na „sukces” wniosku, czyli w oderwaniu o przesłanki uzyskania pozwolenia o dopuszczeniu produktu do obrotu” Złożenie (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  o zwrot podatku VAT? Jeśli należy mi się zwrot z Litwy, to powstaje sytuacja, iż mam w kraju naliczony podatek od zawyżonej wartości auta, ponieważ dostałem zwrot. Czy wówczas (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem, którego była pozbawiona na okres przekraczający rok. 2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 3, prawo jazdy lub pozwolenie (...)

 • Zaliczka i koszty od umów o dzieło20 Lutego 2006

  uzyskania przychodów w wysokości określonej w art. 22 ust. 9 oraz pomniejszonej o składki potrącone przez płatnika w danym miesiącu na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane