Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązkowe sporządzenie inwentarza15 Listopada 2006

  wart. 644 kpc w związku z art. 637 § 2 kpc obowiązek wydania z urzędu przez sąd postanowienia o sporządzeniu spisu inwentarza w razie złożenia oświadczenia o przyjęciu (...)

 • Spis inwentarza i jego uzupełnienie2 Października 2003

  W przypadku, gdy spadkobiercy przyjmują spadek z dobrodziejstwem inwentarza, spis inwentarza sporządza się z urzędu. Z urzędu również powinno być sporządzenie uzupełnienia (...)

 • Koszty spisu inwentarza19 Sierpnia 2010

  wydaje się z urzędu, to kto ponosi koszty spisu inwentarza? Wniosek o sporządzenie spisu inwentarza może być zgłoszony bezpośrednio komornikowi, który (...)

 • Pozew o zachowek26 Stycznia 2004

  należności przeciwko spadkodawcy lub właściwego urzędu skarbowego sąd postanowi sporządzenie spisu inwentarza. Sądem właściwym w postępowaniu o sporządzenie spisu inwentarza (...)

 • Osoby uprawnione do żądania sporządzenia spisu inwentarza spadku2 Maja 2012

  Sprawiedliwości z dnia 1 października 1991 r. § 1 ust. 1 postanowienie o sporządzeniu spisu inwentarza wykonuje na zlecenie sądu rejonowego komornik lub inny organ, w którego (...)

 • Dokonanie spisu inwentarza12 Października 2006

  Z mojego wniosku Sąd wydał postanowienie o nabyciu spadku (po dłużniku) z dobrodziejstwem inwentarza i nakazał komornikowi dokonać spisu z inwentarza. Czy komornik (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych5 Kwietnia 2007

  stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby fizycznej ubiegającej się o zwolnienie od kosztów sądowych w postępowaniu cywilnym. Z wnioskiem o zwolnienie (...)

 • Zabezpieczenie i spis inwentarza spadku26 Marca 2007

  czy mogą one złożyć wniosek o ustalenie masy spadkowej, kiedy sąd ustalił już spadkobierców? W przedstawionej sytuacji należałoby złożyć do sądu wniosek o zabezpieczenie (...)

 • Spis inwentarza1 Grudnia 2008

  rozsypujące sie meble, złożyłem tez wniosek w sadzie o przyjecie spadku. Czy muszę samodzielnie złożyć wniosek do sadu odnośnie sporządzenia spisu inwentarza (...)

 • Ustalenie składu majątku spadkowego27 Grudnia 2011

  przedmiotu, jak również długi spadku. W spisie inwentarza wykazuje się też wartość czystego spadku, z uwzględnieniem wartości rzeczy i praw spornych. Komornik dokonujący spisu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • jestem polakiem mieszkam we francji,żona wyjechała z dziećmi do polski

  Witam od razu przejdę do rzeczy a więc ,mieszkałem z żoną we Francji około 6 lat,nagle żona podjeła decyzję o powrocie do polski,ale ja że mam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane