Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwolnienie z długu w liście17 Lutego 2004

  uregulowane w art. 508 ustawy Kodeks cywilny. Zgodnie z tym przepisem zobowiązanie wygasa, gdy wierzyciel zwalnia dłużnika z długu, a dłużnik zwolnienie przyjmuje. Wynika z (...)

 • Odstąpienie od wykonania wyroku8 Sierpnia 2007

  składając wniosek o jego umorzenie. Każde z tych rozwiązań jest jednak zależne od woli wierzyciela. postępowanie egzekucyjne, wierzyciel, wniosek egzekucyjny, umorzenie egzekucji, (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  , towarów przywożonych na obszar celny Wspólnoty z krajów trzecich, będą wszelkie dokumenty i dowody przedłożone organowi celnemu przez wnioskującego o zwolnienie, o ile będą (...)

 • Likwidacja spółki z o.o.1 Czerwca 2009

  Spółka z o.o. jest w trakcie likwidacji. Do sądu zostanie złożony wniosek o wykreślenie spółki z rejestru w związku z zakończeniem likwidacji. Właścicielem spółki (...)

 • Treść wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych16 Marca 2007

  stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów. Treść rubryki 3 formularza, w którym wzywa się osobę ubiegającą się (...)

 • Umorzenie odsetek14 Września 2005

  z długu. Nazwa oczywiście nie ma większego znaczenia. Ważna jest treść tej instytucji. Otóż zwolnienie z długu ma charakter umowny. Zrzeczenie się wierzytelności musi (...)

 • Import towarów z Chin17 Maja 2006

  kwoty wynikającej z długu celnego lub zastosowaną procedurę celną, wydaje decyzję, w której określa kwotę wynikającą z długu celnego lub rozstrzyga o nadaniu towarowi (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych a zabezpieczenie18 Czerwca 2012

  jest konieczne składanie osobnego wniosku o zwolnienie z kosztów postępowania rozpoznawczego i osobnego o zwolnienie z kosztów postępowania egzekucyjnego, (...)

 • Umorzenie egzekucji na wniosek wierzyciela17 Maja 2007

  okres 3 lat albo do czasu osiągnięcia przez dłużnika dochodów o określonej kwocie. Warto też pamiętać, że zwolnienie z długu lub zrzeczenie się solidarności przez wierzyciela (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków24 Listopada 2010

  w razie potrzeby zwraca się do zakładów karnych, w których skazany przebywał, o nadesłanie opinii o zachowaniu się skazanego w okresie odbywania kary, jak również informacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane