Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wyrok łączny14 Marca 2005

  zawieszeniem jej wykonania.  Ustawa nie przewiduje możliwości połączenia:  kary pozbawienia wolności z karą grzywny (poza wypadkiem wskazanym w art. 88 k.k. odnoszącym się do kary (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  można zaliczyć do kosztów uzyskania, są to np. grzywny i kary pieniężne orzeczone w postepowaniu karnym, karnym skarbowym, administracyjnym i w sprawach o wykroczenia, bądź kary (...)

 • Uniknięcie kary grzywny28 Listopada 2005

  miesięcy pozbawienia wolności, jak również górnej granicy kary pozbawienia wolności za dane przestępstwo, a jeżeli ustawa nie przewiduje za dane przestępstwo kary pozbawienia wolności, górna (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa21 Kwietnia 2006

  to mogą one być współsprawcami czynu. Można również dodać, że w opisywanej sytuacji  prawdopodobnie (nie podaje Pani informacji o ty, że składany został wniosek o dobrowolne (...)

 • Wniosek o uchylenie mandatu karnego4 Sierpnia 2010

  nałożona grzywna jedynie wobec osoby innej niż wymieniona w § 2. Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku uiszczenia grzywny w terminie 7 dni od daty przyjęcia mandatu oraz o (...)

 • Nie naprawienie szkody a odwieszenie wyroku19 Września 2006

  prokuratora lub kuratora skazanego. Wniosek złożony do sądu nie obliguje go do wszczęcia postępowania o odwieszenia kary pozbawienia wolności. Taki wniosek złożony do sadu może (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania o wykonanie kary21 Października 2013

  postępowania. Czy możliwy jest wtedy wniosek o zawieszenie obowiązku zapłaty grzywny, czy należy ją teraz zapłacić a potem dochodzić zwrotu? Przekroczenie prędkości jest czynem zabronionym (...)

 • Umorzenia nałożonej grzywny za wykroczenie23 Października 2003

  o taką zamianę kary należy złożyć do sądu, który wydał orzeczenie w sprawie o wykroczenie. Zgodnie natomiast z art. 51 kodeksu karnego wykonawczego, jeżeli skazany, z przyczyn od (...)

 • Kara za niezłożenie sprawozdania finansowego19 Maja 2008

  z przepisem 58 § 2 k.k. grzywny nie orzeka się, jeżeli dochody sprawcy, jego stosunki majątkowe lub możliwości zarobkowe uzasadniają przekonanie, że sprawca grzywny nie uiści i nie będzie (...)

 • Międzyinstancyjny areszt tymczasowy10 Grudnia 2008

  ogólnych. Nadto oskarżonemu przysługuje inny środek, skierowany przeciwko postanowieniu, a mianowicie wniosek o uchylenie lub zmianę środka zapobiegawczego (art. 254 kpk). Wniosek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane