Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zatarcie skazania6 Grudnia 2004

  ograniczenia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania; na wniosek skazanego sąd może zarządzić (...)

 • Zatarcie skazania14 Grudnia 2004

  skazania, wniosek o zatarcie skazania, wniosek, zatarcie

 • Dobrowolne poddanie się karze a KRK28 Grudnia 2006

  pokrzywdzony nie złożył w tej sprawie sprzeciwu. Już z samego brzmienia przepisu (wniosek o wydanie wyroku skazującego) wynika, że dochodzi do skazania oskarżonego, którego dane zostaną (...)

 • Ułaskawienie i zatarcie skazania29 Kwietnia 2002

  prawomocnego wyroku sądu. W Polsce tylko Prezydent RP może skorzystać z prawa łaski. Niestety prawo łaski musi być środkiem o charakterze wyjątkowym, oznacza bowiem ingerencję władzy wykonawczej (...)

 • Zatarcie skazania a warunkowe umorzenie13 Lipca 2006

  ten zawsze wynosi 7 dni od dnia ogłoszenia lub doręczenia wyroku, a w wypadku gdy wniosek o uzasadnienie złożono - 14 dni od daty doręczenia tego odpisu. Jeśli złożono apelację, termin (...)

 • Zatarcie skazania prawomocnego wyroku sądu karnego25 Kwietnia 2011

  darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania; na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat.   § 5. W razie odstąpienia od wymierzenia (...)

 • Kara za niezłożenie sprawozdania finansowego19 Maja 2008

  darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania; na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat (art. 107 § 4 k.k.). Dobrowolne poddanie się odpowiedzialności (...)

 • Pomocnictwo przy podrobieniu dokumentu19 Lipca 2002

  . Jeżeli orzeczono środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem jego wykonania. przestępstwo, księgowy, krajowy rejestr karny, zatarcie (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  ), a gdy doręczenie wyroku następuje z urzędu - od jego doręczenia, zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości żądania, o natychmiastowej (...)

 • Zatarcie skazania według kodeksu karnego z 1969 r.25 Lutego 2004

  świetle przepisów o ochronie czci. Wpis o skazaniu z chwilą jego zatarcia podlega usunięciu z KRK bez wniosku skazanego. Proszę jednak pamiętać, iż wykreślenie danych o skazaniu z (...)

 • Zatarcie skazania4 Marca 2003

  grzywny, zatarcie nastąpi po upływie 6 miesięcy od zakończenia 3-letniego okresu próby, który biegnie od dnia uprawomocnienia się wyroku. zatarcie skazania, okres próby, grzywna, środki (...)

 • Zatarcie skazania a naruszenie dobrego imienia18 Grudnia 2003

  1999 wystąpiłem o tzw. zapytanie o karalność do ówczesnego Centralnego Rejestru Skazanych. Po odpowiednim okresie oczekiwania dostałem "zapytanie" z adnotacją - NIE NOTOWANY. Podobnie w roku (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  dotyczy. Obowiązek zapewnienia lokalu socjalnego ciąży na gminie właściwej ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu.  2. Jeżeli w wyroku orzeczono o (...)

 • Zatarcie skazania wyroku w zawieszeniu16 Czerwca 2006

  mojego wyroku, tak oczywiście, aby odbyło się od razu zatarcie tego mojego występku w celu otrzymania zaświadczenia o niekaralności? Jeżeli kara orzeczona w wyroku była zbyt (...)

 • Zatarcie skazania20 Kwietnia 2010

  wykonanie na okres 2 lat i wyznaczył kuratora sądowego. Okres zawieszenia odbycia reszty kary zakończył się w 2008 roku w grudniu. Kiedy i jak mogę ubiegać się o zatarcie skazania. Czy zatarcie (...)

 • Zatarcie skazania18 Stycznia 2006

  darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania. Sąd może na wniosek skazanego zarządzić zatarcie skazania już po upływie 5 lat, jeżeli skazany w tym okresie przestrzegał porządku prawnego, (...)

 • Apelacja od wyroku sądu grodzkiego26 Sierpnia 2008

  o wykroczenia apelację wnosi się na piśmie w terminie 7 dni od daty otrzymania wyroku wraz z uzasadnieniem. Strona może w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku złożyć wniosek o (...)

 • Termin na uzasadnienie wyroku5 Września 2003

  pokrzywdzony, mogą złożyć wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia wyroku. Sporządzenie uzasadnienia z urzędu nie zwalnia strony, wymienionego podmiotu oraz pokrzywdzonego (...)

 • Apelacja karna od wyroku zaocznego1 Grudnia 2005

  zarzuty merytoryczne wobec wyroku zaocznego. Ma taką możliwość tylko wówczas, gdy wnoszony wcześniej sprzeciw połączył z wnioskiem o wniosek o uzasadnienie wyroku  (...)

 • Wniosek o uzupełnienie wyroku w zakresie kosztów10 Czerwca 2007

  urzędu - od jego doręczenia, zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości żądania, o natychmiastowej wykonalności albo nie zamieścił w (...)

 • Doręczenie wyroku z uzasadnieniem26 Kwietnia 2007

  wyroku sądu okręgowego nie przysługuje skarga kasacyjna dotycząca podwyższenia alimentów? Należy rozróżnić sentencję wyroku od jego uzasadnienia. Ogłoszenia wyroku dokonuje się (...)

 • Wyrok skazujący wraz z uzasadnieniem na piśmie6 Listopada 2006

  wyroku warunkowo umarzającego postępowanie, wydanego na posiedzeniu, także pokrzywdzony, mogą złożyć wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia wyroku. Pisemny (...)

 • Zatarcie skazania a określenie kogoś przestępcą9 Lipca 2003

  , naruszające dobre imię danej osoby i mogące narazić ją na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu lub innej działalności (identyczne stanowisko zajął SN w wyroku z 8 października 1987 (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków24 Listopada 2010

  w razie potrzeby zwraca się do zakładów karnych, w których skazany przebywał, o nadesłanie opinii o zachowaniu się skazanego w okresie odbywania kary, jak również informacji (...)

 • Sporządzenie uzasadnienia wyroku w sprawie karnej18 Maja 2006

  postępowaniu przed sądem, zatem może złożyć wniosek o uzasadnienie i doręczenie wyroku w terminie. Natomiast pokrzywdzony nie jest stroną, więc złożony przez niego wniosek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zaświadczenie o niekaralności a jazda pod wpływem alkoholu

  W 2002 zabrano mi prawo jazdy na 1 rok i ukarano grzywną z jazdę pod wpływem alkoholu (sprawa w sądzie), czy w zaświadczeniu o nie karalności o które (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • karany prawnik??

  jestem studentem prawa i mam wyrok w zawieszeniu za przestepstwo umyslne. Okres trwania kary zakonczy mi sie jeszcze w czasie nauki na uczelni i uzyskam (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Wzór wniosku o zatarcie skazania

  Witam, Bardzo prosze o wzor wniosku o zatarcie skazania, lub chociaz wskazowki co powinien taki wniosek zawierac. Imię i nazwisko Data Adres zamieszkania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane