Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zajęcie wspólnego rachunku bankowego18 Kwietnia 2008

  zajęcia rachunku bankowego zgodnie z wnioskiem komornika. Nie może się ograniczyć do częściowego zajęcia rachunku bankowego nawet w sytuacji gdy wiadoma jest mu umowa określająca (...)

 • Zajęcie lokat bankowych18 Lutego 2013

  , w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy, doręczając mu odpis zawiadomienia skierowanego do banku, o zakazie wypłat z rachunku bankowego, w tym rachunku (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia24 Maja 2010

  którym dłużnik posiada rachunek, zawiadomienie o zajęciu wierzytelności pieniężnej dłużnika, wynikającej z posiadania rachunku bankowego, w tym rachunku bankowego (...)

 • Zawieszenie egzekucji a zajęcie rachunku bankowego20 Grudnia 2006

  przez Pana sytuacji, można uzgodnić z wierzycielem, by np. cofnął wniosek o egzekucję w części dotyczącej egzekucji z rachunku bankowego, czy też - by umorzył egzekucję. (...)

 • Egzekucja komornicza7 Marca 2005

  bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy komornik zawiadamia dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, w tym rachunku (...)

 • Spłata części majątku wspólnego po podziale31 Maja 2005

  rachunku bankowego dłużnika lub wspólnego rachunku bankowego dłużnika i osób trzecich. Dalsze czynności egzekucyjne prowadzone będą do przypadającego dłużnikowi udziału (...)

 • Sądowy dział spadku30 Marca 2010

  właściciela rachunku bankowego bratanica przestała być umocowana do podjęcia tych środków.Pobranie środków z rachunku bankowego, przy jednoczesnym braku umocowania (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego 17 Grudnia 2012

  k.p.c. Art. 890 k.p.c. stanowi, że zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego jest dokonane z chwilą doręczenia bankowi zawiadomienia o zakazie wypłat z tego rachunku i obejmuje (...)

 • Rachunki bankowe dla nierezydentów30 Marca 2012

  . Zobowiązania. Tom I; Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IX) ss. 851). Nie można bowiem powiedzieć, iż ktokolwiek ma roszczenie do banku o zawarcie umowy rachunku bankowego. (...)

 • Termin na wszczęcie egzekucji30 Lipca 2007

  rachunek bankowy, zawiadomienia o zajęciu wierzytelności pieniężnej dłużnika, wynikającej z posiadania rachunku bankowego oraz wzywa bank, aby nie dokonywał wypłat z rachunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • komornik a ugoda

  Podpisalam umowe z wierzycielem na splate zadluzenia w ktorej wierzyciel zobowiazal sie do zawieszenia postepowania egzekucyjnego. Tymczasem komornik zajmuje (...)

 • Zajęcie rachunku bankowego przez komornika.

  Witam. W tamtym roku zapadł wyrok w mojej sprawie, w krótym zasądzono kwotę grzywny 1000 zł, pokrycie kosztów sądowych ok 13500 zł oraz naprawienie (...)

 • zajęcie komornicze, a ślub

  Witam, Chciałam prosić o radę, bo nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania w poprzednich postach. Za miesiąc wychodzę za mąż za mężczyznę po (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane