Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pobyt obcokrajowca w Polsce2 Grudnia 2008

  wyłącznie w celu obejścia przepisów o udzielaniu zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony lub zezwolenia na osiedlenie się; w postępowaniu o udzielenie zezwolenia (...)

 • Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?7 Kwietnia 2015

  przypadku, o którym mowa w ust. 4, wniosek może złożyć wierzyciel. 8. Wniosek, o którym mowa w ust. 7, wnosi się w terminie 7 dni od dnia uzyskania informacji o (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania6 Sierpnia 2010

  . zezwalające na dokonanie czynności zastępuje zgodę drugiego z małżonków na dokonanie tej czynności. Na zakończenie wskazać należy, iż zezwolenie udzielone przez sąd, o (...)

 • Co zrobić w przypadku braku zgody na otwarcie sklepu monopolowego? 10 Kwietnia 2015

  istnieją szanse na uchylenie uchwały o niewyrażeniu zgody na sprzedaż alkoholu w Pańskim lokalu użytkowym.

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  obligatoryjnej, zawierać również część fakultatywną, np. wniosek o wezwanie na rozprawę świadków i biegłych, a ponadto dodatkowe wnioski związane z odrębnością skargi (...)

 • Zgoda stron na zmianę ostatecznej decyzji o ustaleniu warunków zabudowy26 Marca 2012

  decyzji o warunkach zabudowy nie jest uzależnione np. od zgody właściciela działki sąsiadującej z terenem objętym wnioskiem o wydanie warunków zabudowy, to i zmiana decyzji ostatecznej, (...)

 • Wniosek o udzielenie informacji publicznej1 Października 2010

  usprawiedliwionym jest zamieszczenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych we wniosku o udostępnienie informacji publicznych. Przetwarzaniem danych osobowych (...)

 • Zbycie nieruchomości bez zgody współmałżonka8 Czerwca 2006

  ;          ul. Orzeszkowej 12/3 Wniosek o zezwolenie małżonkowi na sprzedaż nieruchomości wspólnej W imieniu własnym wnoszę o: zezwolenie (...)

 • Czy były mąż może sprzedać bez mojej zgody nasz dom? 4 Maja 2015

  z majątku osobistego na wspólny (lub odwrotnie).   Powyższe uwagi nie stoją na przeszkodzie wnioskowaniu o zabezpieczenie roszczenia. Należy jednak mieć na względzie, (...)

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica 26 Maja 2008

  powinna zwrócić się z tym do sądu rodzinnego? Jeśli tak, to czy ma to być wniosek o wydanie przez sąd zgody na wyrobienie tymczasowego dowodu osobistego czy sądowej zgody (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Paszport dla maloletniego

  Mam pytanie co powinnam zrobic w przypadku gdy chce wyrobic dziecku paszport, ojciec zas od 4 lat nie utrzymuje z wlasnej woli kontaktow z dzieckiem, nie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane