Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Awans zawodowy n-la mianowanego30 Marca 2012

  zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły, po którego zakończeniu nauczyciel składa dyrektorowi sprawozdanie z realizacji tego planu. Zgodnie z art. 9c ust. 6 k.n. ocenę dorobku (...)

 • Skutki zmiany postanowienia o nabyciu spadku4 Listopada 2005

  . otrzymaliśmy nowy wypis z kw uwzględniający te wnioski. W listopadzie 2005 roku wystąpiłem o aktualny wypis z kw. Otrzymałem go z nowym wpisem w dziale III kw, dokonanym (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku26 Kwietnia 2005

  rozprawy wyznaczony został na maj tego roku. 1. Czy składając wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po wuju i załączając do niego testament popełniłam błąd? Czy powinnam najpierw złożyć (...)

 • Bezpieczny zakup samochodu18 Maja 2016

  Sprawiedliwości. Wniosek o wydanie odpisu z rejestru zastawów składa się na formularzu w Wydziale Obsługi Klientów lub w ekspozyturze (prowadzą je wydziały gospodarcze w (...)

 • Dofinansowanie szkolenia nauczyciela15 Grudnia 2006

  wyżej wskazany nie obejmuje finansowania publicznych placówek doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.  Z (...)

 • Uzyskanie wypisu z ewidencji gruntów18 Grudnia 2006

  , to dlaczego składając wniosek do sądu o zasiedzenie trzeba złożyć taki wypis? Czy jak są spadkobiercy, jaki ma to wpływ na przebieg zasiedzenia? Zgodnie z ustawą Prawo geodezyjne (...)

 • Zasady rozwiązania stosunku pracy z młodocianym9 Lutego 2005

  zgodnie z art. 36 KP i jaką przyczynę zwolnienia wpisać w świadectwie pracy oraz co z urlopem wypoczynkowym? Rozwiązanie za wypowiedzeniem umowy o pracę zawartej w celu przygotowania (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  właściwości sądów rejonowych, bez względu na wartość przedmiotu sporu, należą sprawy z zakresu prawa pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy, o uznanie bezskuteczności wypowiedzenia (...)

 • Wyłączenie działki z produkcji rolnej24 Kwietnia 2011

  danej gminie). Po uzyskaniu decyzji o wyłączeniu działki z produkcji rolnej można składać wniosek o pozwolenie na budowę. wyłączenie, działki, produkcji, rolnej

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego29 Sierpnia 2007

  sądu o stwierdzeniu nabycia spadku oraz obecna umowa darowizny. Ponadto potrzebny będzie aktualny wyrys z mapy ewidencyjnej gruntów oraz wypis z rejestru gruntów, zaopatrzone w klauzulę, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane