Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica 26 Maja 2008

  powinna zwrócić się z tym do sądu rodzinnego? Jeśli tak, to czy ma to być wniosek o wydanie przez sąd zgody na wyrobienie tymczasowego dowodu osobistego czy sądowej zgody na wyjazd (...)

 • Paszport dla dziecka urodzonego za granicą3 Stycznia 2007

  odpowiedzi co mogę zrobić, żeby przyspieszyć wydanie paszportu. Proszę o udzielenie odpowiedzi co mogę zrobić, żeby przyspieszyć wydanie paszportu, dla dziecka urodzonego za (...)

 • Zarządzanie majątkiem dziecka niepełnoletniego1 Czerwca 2009

  wniosku powinna Pani wskazać o jakiej konkretnie czynność bądź kategorii czynności zezwolenie powinno dotyczyć. Wniosek powinien również zawierać powody uzasadniające udzielenie zezwolenia. (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez matkę29 Maja 2009

  dziecka z Panem. Takie postanowienie wymaga ograniczenia władzy rodzicielskiej matce i wydanie przez sąd orzeczenia o zamieszkiwaniu dziecka z Panem. Zgodnie z kro, jeżeli władza (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka19 Kwietnia 2005

  sprawach dziecka. Czy z takim orzeczeniem sądu można udać się do biura paszportowego i samemu podpisać wniosek o jego wydanie, czy muszą być jednak dwa podpisy rodziców? Ponadto (...)

 • Zgoda na wyjazd dziecka za granicę27 Maja 2008

  ;cić (podobnie jak wyżej) do sądu opiekuńczego o wyrażenie zgody przez sąd. Jak wynika z opisu sytuacji niezbędne będą wnioski o wyrażenie przez sąd zgody na wyjazd dziecka za granicę (...)

 • Prawo do wychowania i opieki nad dziećmi14 Listopada 2006

  sprawie o ustaleniu miejsca zamieszkania dziecka jako sprawa należąca do istotnych spraw dziecka jest co do zasady niezbędne. Sąd bowiem powinien wysłuchać rodziców i uzyskać od nich (...)

 • Wydanie paszportu rodzicom dziecka 12 Października 2008

  jaki sposób zablokować możliwość wyjazdu dziecka, co muszę zrobić? Zgodnie z art. 15  ustawy o dokumentach paszportowych złożenie wniosku o wydanie dokumentu paszportowego (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  orzeczeń o obowiązku świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód. Doktryna przyjmuje, iż chodzi tu także o alimenty na rzecz dzieci (...)

 • Zgoda ojca na zmianę nazwiska dziecku26 Października 2005

  przewidzianymi przez KRO zmiana nazwiska dziecka może nastąpić w trybie administracyjnym – na podstawie ustawy o zmianie imion i nazwisk. W myśl ustawy wniosek o zmianę nazwiska (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • matka uciekla z dzieckiem

  witam potrzebuje pomocy niewiem co mam zrobic mam 3 letnia corke sad powierzyl mi wykonywanie wladzy rodzicielskiej a matka dziecka zabrala ja i gdzies (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane