Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uprowadzenie dziecka poza granice Polski29 Stycznia 2012

  , by sądzić, że dziecko zostało zabrane do innego państwa, może ona zawiesić działanie lub oddalić wniosek o wydanie dziecka.   uprowadzenie, dziecko, granice, procedura, (...)

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica 26 Maja 2008

  powinna zwrócić się z tym do sądu rodzinnego? Jeśli tak, to czy ma to być wniosek o wydanie przez sąd zgody na wyrobienie tymczasowego dowodu osobistego czy sądowej zgody na wyjazd (...)

 • Paszport dla dziecka urodzonego za granicą3 Stycznia 2007

  odpowiedzi co mogę zrobić, żeby przyspieszyć wydanie paszportu. Proszę o udzielenie odpowiedzi co mogę zrobić, żeby przyspieszyć wydanie paszportu, dla dziecka urodzonego za (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez matkę29 Maja 2009

  dziecka z Panem. Takie postanowienie wymaga ograniczenia władzy rodzicielskiej matce i wydanie przez sąd orzeczenia o zamieszkiwaniu dziecka z Panem. Zgodnie z kro, jeżeli władza (...)

 • Zarządzanie majątkiem dziecka niepełnoletniego1 Czerwca 2009

  wniosku powinna Pani wskazać o jakiej konkretnie czynność bądź kategorii czynności zezwolenie powinno dotyczyć. Wniosek powinien również zawierać powody uzasadniające udzielenie zezwolenia. (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka19 Kwietnia 2005

  sprawach dziecka. Czy z takim orzeczeniem sądu można udać się do biura paszportowego i samemu podpisać wniosek o jego wydanie, czy muszą być jednak dwa podpisy rodziców? Ponadto (...)

 • Zgoda na wyjazd dziecka za granicę27 Maja 2008

  ;cić (podobnie jak wyżej) do sądu opiekuńczego o wyrażenie zgody przez sąd. Jak wynika z opisu sytuacji niezbędne będą wnioski o wyrażenie przez sąd zgody na wyjazd dziecka za granicę (...)

 • Prawo do wychowania i opieki nad dziećmi14 Listopada 2006

  sprawie o ustaleniu miejsca zamieszkania dziecka jako sprawa należąca do istotnych spraw dziecka jest co do zasady niezbędne. Sąd bowiem powinien wysłuchać rodziców i uzyskać od nich (...)

 • Wydanie paszportu rodzicom dziecka 12 Października 2008

  jaki sposób zablokować możliwość wyjazdu dziecka, co muszę zrobić? Zgodnie z art. 15  ustawy o dokumentach paszportowych złożenie wniosku o wydanie dokumentu paszportowego (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  orzeczeń o obowiązku świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód. Doktryna przyjmuje, iż chodzi tu także o alimenty na rzecz dzieci (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane