Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  przesądzamy z całą pewnością o wyniku sprawy) bez podważenia tego ustalenia w drodze skargi na czynności komornika, proces o odszkodowanie nie przyniesie pożądanego skutku. alimenty, (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  ogłoszeniu lub doręczeniu postanowienia o pierwszym wpisie poucza wnioskodawcę o skutkach zaniedbania ujawnienia w rejestrze zmian określonych w § 3 § 5. Na wniosek strony sąd (...)

 • Czas na prowadzwenie postępowania egzekucyjnego19 Marca 2009

  separacji nie jest dopuszczalne wszczęcie postępowania egzekucyjnego na podstawie tytułu egzekucyjnego wydanego w sprawach, o których mowa w art. 567 5 , oraz rozstrzygającego o zaspokojeniu (...)

 • Czy można zaskarżyć czynności komornika?12 Maja 2015

  zagrożone, była przy czynności obecna lub była o jej terminie zawiadomiona, w innych wypadkach - od dnia zawiadomienia o dokonaniu czynności strony lub osoby, której prawo zostało przez (...)

 • Wniosek dowodowy o załączenie akt innej sprawy13 Lipca 2006

  dokumentów między sprawami? Czy są to kserokopie sprawy, czy oryginał (akta)? Czy będę posiadał uprawnienia do zapoznania się z aktami sprawy jako oskarżyciel posiłkowy sprawy bieżącej? (...)

 • Braki formalne pozwu o ustalenie3 Lipca 2008

  stan faktyczny - czy pozew o wstąpienie w stosunek najmu to jest to samo co pozew o ustalenie wstąpienia? Jeśli dobrze napisałem tytuł pozwu (pozew o wstąpienie w stosunek najmu) tylko (...)

 • Alimenty od wujostwa21 Lipca 2006

  stosunku do uprawnionego, skoro wiec mówi o rodzeństwie, to należy przez to rozumieć rodzeństwo uprawnionego (tu; dziecka), a nie jego wujka czy ciotkę. Sąd ma prawo zobowiązać pozwanych o (...)

 • Zastaw rejestrowy - wycofanie wniosku RZ123 Października 2012

  wycofać wniosek i odzyskać opłatę? Z art. 44 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów wynika, że do postępowania rejestrowego stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego (...)

 • Odwołanie cofnięcia pozwu30 Sierpnia 2006

  zapytaniem do nieobecnej o zgodę na wycofanie pozwu. Zaraz po sprawie na piśmie złożyłem wniosek o wycofanie mojego wniosku i kontynuację sprawy. Czy istnieje możliwość (...)

 • Doręczenie odpisów z akt sprawy17 Czerwca 2008

  również możliwość, na spokojnie, sporządzenia wszelkich notatek z akt sprawy.Przesyłając wniosek o doręczenie kopii dokumentów z akt sprawy może Pan wskazać, że opłata (...)

 • Zbieg egzekucji sądowych20 Grudnia 2006

  się wydaje, w takiej sytuacji można spróbować złożyć wniosek z prośbą o przekazanie sprawy drugiemu komornikowi, pamiętać należy jednak, że takie działanie może być obarczone (...)

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań2 Sierpnia 2010

  przestępstwem ściganym z urzędu, a składany wniosek jest jedynie zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. Prosimy również o zapoznanie się z odpowiedzią (...)

 • Czy oficjalne posiedzenia sądowe są niejawne?3 Kwietnia 2012

  postanowienie o przyznaniu i cofnięciu zwolnienia od kosztów sądowych, o odmowie zwolnienia, o odrzuceniu wniosku o zwolnienie oraz o nałożeniu na stronę obowiązku (...)

 • Zbieg egzekucji21 Czerwca 2004

  i komornik sądowy zajmują u tego samego dłużnika ten sam przedmiot lub prawo majątkowe. Zbieg egzekucji sądowej i administracyjnej powoduje wstrzymanie czynności egzekucyjnych na wniosek wierzyciela

 • Odpis testamentu17 Marca 2005

  numeru karty winni Państwo złożyć w sądzie wniosek o wydanie odpisu dokumentu znajdującego się w aktach sprawy, wskazując w jego treści oznaczenie sądu, sygnaturę sprawy, (...)

 • Przekształcenie wieczystego użytkowania 21 Sierpnia 2008

  złożenia do SKO zażalenia na bezczynność organu pomimo tego, że zostałem poinformowany o możliwości wystąpienia ewentualnej zwłoki w załatwieniu mojej sprawy o przekształcenie (...)

 • Naruszenie obowiązku meldunkowego11 Lutego 2003

  wniosku o ukaranie wniosek o skazanie obwinionego za zarzucany mu czyn bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego albo odstąpienie od wymierzenia kary (...)

 • Adwokat z urzędu przy podziale majątku4 Maja 2009

  zostanie przyznany pełnomocnik z urzędu, o ile spełnia warunki do otrzymania takiego zwolnienia. Kwestie, kridy może być przynzny adwokat z urzędu omawia artykuł: Kiedy możesz ubiegać się o (...)

 • Wniosek o ściganie gwałtu13 Października 2005

  , których czyny pozostają w ścisłym związku z czynem osoby wskazanej we wniosku, o czym należy uprzedzić składającego wniosek. Przepisu tego nie stosuje się do najbliższych osoby składającej (...)

 • Obowiązki komornika19 Września 2006

  skorzystać z ogólnego przepisu art. 763, zgodnie z którym komornik zawiadamia stronę o każdej dokonanej czynności, o której terminie nie była zawiadomiona i przy której nie była (...)

 • Termin zwrotu opłaty sądowej19 Marca 2009

  zwraca stronie połowę uiszczonej opłaty od pozwu o rozwód lub separację w razie orzeczenia rozwodu lub separacji na zgodny wniosek stron bez orzekania o winie - po uprawomocnieniu się (...)

 • Wydawanie kserokopii i odpisów akt sprawy15 Lutego 2007

  , zwróciłem się na piśmie z wnioskiem do sądu o wydanie kopii z akt sprawy. We wniosku sprecyzowałem, o jakie kopie mi chodzi. Uzasadniłem mój wniosek o wydanie kopii tym, (...)

 • Czy służebność przesyłu się przedawnia? 2 Czerwca 2015

  ustanowienie służebności przesyłu)4 . W zakresie kwestii finansowych związanych z omawianym postępowaniem sądowym, sam wniosek o ustanowienie służebności przesyłu podlega opłacie sądowej (...)

 • Odszkodowanie za linie wysokiego napięcia przechodzącą nad działką. 27 Kwietnia 2015

  służebności przesyłu)4.  W zakresie kwestii finansowych związanych z omawianym postępowaniem sądowym, sam wniosek o ustanowienie służebności przesyłu podlega opłacie sądowej (...)

 • Zawieszenie postępowania na wniosek obu stron2 Grudnia 2004

  przypadku istotne jest to, iż sąd umarza (obowiązkowo) postępowanie, które wcześniej zostało zawieszone na zgodny wniosek stron, jeżeli wniosek o podjęcie postępowania nie został (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane