Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwołanie cofnięcia pozwu30 Sierpnia 2006

  zapytaniem do nieobecnej o zgodę na wycofanie pozwu. Zaraz po sprawie na piśmie złożyłem wniosek o wycofanie mojego wniosku i kontynuację sprawy. Czy istnieje możliwość (...)

 • Skutki prawne cofnięcia pozwu przed rozprawą8 Września 2006

  odległego sądu skuteczny wniosek o wycofanie powództwa, ale tak, abym mógł po odebraniu dokumentów złożyć pozew w tej sprawie do sądu właściwego dla mojego miejsca zamieszkania? (...)

 • Cofnięcie pozwu po wydaniu nakazu zapłaty15 Września 2008

  Po wydaniu nakazu zapłaty strony dogadały się i zawarły pozasądową ugodę. Czy wniosek o wycofanie pozwu należy złożyć z odpisem? Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie należy rozstrzygnąć (...)

 • Zwrot opłaty za wniosek o dopuszczenie do obrotu18 Października 2010

  więcej stosownie do art. 3 ustawy o opłacie skarbowej jeśli na podstawie odrębnych przepisów wydanie pozwolenia podlega innym opłatom o charakterze publicznoprawnym, to nie stosuje się

 • Postępowanie w sprawie działu spadku i zniesienia współwłasności29 Października 2010

  do cofnięcia wniosku, lecz również do zawieszenia toczącego się  postępowania (konieczna będzie zgoda sądu). Złożenie wniosku o wycofanie wniosku o zniesienie współwłasności (...)

 • Wycofanie wniosku o wpis do KRS24 Lipca 2007

  nie dochodzi do skutku. Jak wynika z pytania, złożony wniosek został już w części rozstrzygnięty – chodzi o podwyższenie kapitału. Sąd rozstrzygnął wniosek (odmownie) postanowieniem. (...)

 • Wycofanie pojazdu z ruchu a ubezpieczenie OC5 Września 2006

  ruchu. Umowa ubezpieczenia wygasa z chwilą wyrejestrowania pojazdu, ale wycofanie z ruchu nie jest tożsame z wyrejestrowaniem. Ani przepisy ustawy o ruchu drogowym, ani też rozporządzenie wykonawcze (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  tylko wierzycielka może swój wniosek wycofać, a mąż nadpłaca co miesiąc solidne już kwoty. Mamy nadzieję ,że taki pozew zmusiłby ją do wycofanie wniosku o egzekucję, bo póki co (...)

 • Zastaw rejestrowy - wycofanie wniosku RZ123 Października 2012

  wycofać wniosek i odzyskać opłatę? Z art. 44 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów wynika, że do postępowania rejestrowego stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego (...)

 • Alimenty od wujostwa21 Lipca 2006

  stosunku do uprawnionego, skoro wiec mówi o rodzeństwie, to należy przez to rozumieć rodzeństwo uprawnionego (tu; dziecka), a nie jego wujka czy ciotkę. Sąd ma prawo zobowiązać pozwanych o (...)

 • Zakończenie egzekucji na wniosek wierzyciela6 Grudnia 2005

  pominięciem prowizji komornika, ale o ile wiem, dłużnik nie powinien wpłacać mi należności bezpośrednio na moje konto z pominięciem innych wierzycieli, których wnioski są, jak i mój, u komornika. (...)

 • Cofnięcie wniosku o ściganie25 Marca 2002

  rozprawie głównej, chyba że chodzi o przestępstwo określone w art. 197 Kodeksu karnego (gwałt). Ponowne złożenie wniosku jest niedopuszczalne. kara, areszt, wniosek, wycofanie, wniosek (...)

 • Cofnięcie wniosku o ściganie w sytuacji, gdy dany czyn jest przestępstwem prywatnoskargowym6 Lutego 2012

  Czy możliwe jest cofnięcie wniosku o ściganie w sytuacji, gdy dany czyn jest przestępstwem prywatnoskargowym? W przypadku przestępstw ściganych na wniosek z chwilą złożenia tego wniosku

 • Wniosek o ściganie gwałtu13 Października 2005

  , których czyny pozostają w ścisłym związku z czynem osoby wskazanej we wniosku, o czym należy uprzedzić składającego wniosek. Przepisu tego nie stosuje się do najbliższych osoby składającej (...)

 • Ugoda w sprawie spłaty zobowiązania pieniężnęgo12 Marca 2010

  ugodę, a u komornika złożyć wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Zgodnie bowiem z art. 820 kodeksu postępowania cywilnego komornik na wniosek wierzyciela zawsze zawiesza (...)

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań2 Sierpnia 2010

  przestępstwem ściganym z urzędu, a składany wniosek jest jedynie zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. Prosimy również o zapoznanie się z odpowiedzią (...)

 • Wycofanie uchwały we wspólnocie mieszkaniowej15 Marca 2007

  ją wycofać? Właściciel lokalu po otrzymaniu zawiadomienia o zebraniu wspólnoty  może zgłosić wniosek o uzupełnienie porządku obrad. Zarząd lub zarządca uzupełniając porządek (...)

 • Rezygnacja z powołanego świadka19 Kwietnia 2005

  świadków, którego powołałem. Czy w takiej sytuacji mogę złożyć wniosek do sądu o wycofanie tego świadka? Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 30 maja 2005 r. Obawiam się, iż świadek (...)

 • Wniosek o cofnięcie powództwa11 Kwietnia 2006

  kierowane, oznaczenie stron postępowania, oświadczenie o cofnięciu pozwu, wniosek o umorzenie postępowania, zwięzłe uzasadnienie przyczyny cofnięcia powództwa oraz podpis wnioskodawcy. (...)

 • Wycofanie wniosku od komornika8 Stycznia 2013

  doręczeniem dłużnikowi zawiadomienia o wszczęciu egzekucji, komornik  pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 1/10 przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. komornik, koszty, wniosek, (...)

 • Wycofanie wypowiedzenia umowy o pracę28 Czerwca 2007

  jednocześnie z jego odwołaniem. Bez zaistnienia powyższych przesłanek wycofanie oświadczenia woli jest nieskuteczne. W związku z powyższym, jeżeli pracownik wyraża zgodę na wycofanie oświadczenia (...)

 • Zapłata wierzycielowi zamiast komornikowi2 Listopada 2005

  przed jej rozpoczęciem dłużnik złoży niebudzący wątpliwości dowód na piśmie, że obowiązku swojego dopełnił albo że wierzyciel udzielił mu zwłoki. Zatem nie jest niezbędne wycofanie wniosku (...)

 • Zmiana uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego19 Kwietnia 2008

  informacji prawnej dotyczącej podobnego tematu: Wycofanie wniosku o wpis do KRS spółka, ograniczoną odpowiedzialnością, spółki, z o.o., podwyższenie kapitału zakładowego, uchwała, zmiana (...)

 • Cofnięcie pozwu28 Czerwca 2011

  cofnięcia pozwu poza rozprawą przewodniczący odwołuje wyznaczoną rozprawę i o cofnięciu zawiadamia pozwanego, który może w terminie dwutygodniowym złożyć sądowi wniosek o (...)

 • Wycofanie się z oskarżenia19 Lipca 2006

  lat pozbawienia wolności, stąd taka możliwość). Ponadto istnieje możliwość zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności nie przekraczającej 2 lat. Wniosek o przeprowadzenie mediacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Wycofanie oskarżenia -pilnie proszę o pomoc!!!

  Po imprezie wybito szyby w lokalu. sprawca sie znalazl po zgloszeniu sprawy na policję. policja go zabrala i kazala zglosic sie do wlascicielki lokalu (...)

 • Odszkodowanie za spowodowanie wypadku

  Trzy lata temu byłem sprawcą wypadku (moja wina), zostałem ukarany mandatem. Poszkodowany i pasażer odjechali z miejsca wypadku sami (lekkie uszkodzenie), (...)

 • Dług- wycofanie komornika

  Witam Mam pewnien problem mam dług alimentacyjny, oczywiście komornik tez jest.Płacę od dłuższego czasu tez bierzace alimenty, czy w takim wypadku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane