Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wpisu o wszczęciu egzekucji lub o złożenie wniosku do zbioru dokumentów (art. 924 §1 k.p.c.). W stosunku do dłużnika nieruchomość jest zajęta z chwilą doręczenia (...)

 • Wniosek dowodowy o załączenie akt innej sprawy13 Lipca 2006

  może wnioskować o załączenie akt i innych dokumentów do sprawy? Czy wnioskować może jedynie w trakcie rozprawy? Jeżeli po rozprawie zorientowałem się o potrzebie wnioskowania (...)

 • Doręczenie odpisów z akt sprawy17 Czerwca 2008

  konto sądu. Czy jest możliwe takie rozwiązanie, że podając sygnaturę akt sprawy prześlę wniosek o doręczenie mi odpisów a sąd w odpowiedzi, policzywszy strony akt, (...)

 • Uznanie rozwodu sporządzonego w Tajlandii21 Grudnia 2007

  – tak stanowi przepis art. 1148 § 1 kpc. Niewykluczone, iż sąd przekaże sprawę do rozpoznania innemu, jeśli uzna się za niewłaściwy. Do sądu należy więc skierować wniosek (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  na dwa sposoby: 1) Pokrzywdzony może skierować bezpośrednio do właściwego sądu uproszczony akt oskarżenia. Taki akt oskarżenia może ograniczyć się do oznaczenia osoby oskarżonego, (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  obligatoryjnej, zawierać również część fakultatywną, np. wniosek o wezwanie na rozprawę świadków i biegłych, a ponadto dodatkowe wnioski związane z odrębnością skargi o (...)

 • Jestem nękana wulgarnymi sms-ami i mailami. 16 Czerwca 2015

  policji lub siedzibę prokuratury, by złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i złożyć wniosek o ściganie. Przestępstwo, o którym mowa w art. 190 (...)

 • Uzyskanie odpisu uzasadnienia wyroku Sądu2 Sierpnia 2007

  informacji publicznej można żądać wglądu do akt sądowych. Zgodnie z orzeczeniem NSA z dnia 30 października 2002 r., sygn. akt II SA 1956/2002 nie jest dopuszczalna sytuacja uznania (...)

 • Co mogę zrobić w przypadku kiedy mój partner, bez mojej zgody wziął na mnie kredyt?8 Lipca 2015

  procesie i wezwać ją do wzięcia w nim udziału. § 2. W tym celu strona wnosi do sądu pismo procesowe wskazujące przyczynę wezwania i stan sprawy. Pismo to doręcza się niezwłocznie (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  w piątek o 17.00 z przedszkola, a odwoził do miejsca zamieszkania w sobotę/niedzielę do godz. 18.00. Zasadnym jest także określić, jak te kontakty mają wyglądać w wakacje i ferie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane