Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?24 Lipca 2015

  ;dztwa w przedmiocie zaprzeczenia pochodzenia dziecka, a do tego nie wiążą go w tym przedmiocie żadne terminy: Art. 86. Powództwo o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa oraz o (...)

 • Jak znieść obowiązek alimentacyjny po udowodnieniu że nie jestem ojcem dziecka? 9 Kwietnia 2015

  ojcostwa nie jest dopuszczalne po śmierci dziecka. Jeżeli uznanie ojcostwa nastąpiło po śmierci dziecka, prokurator może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności (...)

 • Ustalenie ojcostwa nienarodzonego dziecka4 Czerwca 2002

  powództwa o ustalenie ojcostwa przez prokuratora. Tym samym przyjąć należy, iż nie jest dopuszczalne sądowe dochodzenie przez mężczyznę ustalenia ojcostwa. Możliwe jest natomiast (...)

 • Czy mój mąż może odmówić płacenia alimentów na dziecko z poprzedniego związku?17 Lipca 2015

  art. 78 § 1 k.r.o. nie jest realizowana na płaszczyźnie przesłanek warunkujących istnienie legitymacji do wytoczenia przez mężczyznę, który nie jest ojcem dziecka, powództwa (...)

 • Nazwisko dziecka w akcie urodzenia27 Maja 2009

  mąż matki, dane ojca wpisuje się tylko w razie uznania dziecka przez ojca lub sądowego ustalenia ojcostwa. W podanym stanie faktycznym nie ma wzmianki, że takie uznanie lub ustalenie (...)

 • Ustalenie ojcostwa a nieobecność ojca22 Lipca 2002

  1953, poz. 31). Zatem z postępowaniem sądowym należy poczekać aż do urodzenia dziecka. Jeśli adres pozwanego nie jest znany, należy złożyć do sądu wniosek o ustanowienie (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa14 Listopada 2003

  ustalenie prawdy materialnej, tzn. w szczególności ustalenie praw stanu ojca i dziecka (tj. ustalenie, że określona osoba jest ojcem innej osoby, a ta z kolei jest (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  szkole. Jeśli chce Pan uregulować sposób sprawowania władzy rodzicielskiej przez Pana i matkę dziecka, musi Pan złożyć odpowiedni wniosek do sądu (jeśli matka dziecka tego (...)

 • Ustalenie adresu dłużnika26 Stycznia 2004

  adres zamieszkania nie jest pod tym adresem znana, i mimo podjętych działań nie zdołano uzyskać żadnych wiadomości o miejscu pobytu dłużnika. egzekucja, umorzenie postępowania, wierzyciel, (...)

 • Zmniejszenie alimentów i utrudnianie kontaktów4 Maja 2007

  sposób? Ponadto, z uwagi na trudności, które robi mi żona przy widywaniu się z dzieckiem, chcę złożyć wniosek o obecność kuratora przy zabieraniu dziecka. Czy muszę za tego (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  dziecko poczęte, ale sprawa jest o tyle skomplikowana, że ojciec jest obywatelem innego państwa i objęty jest zakazem wjazdu na terytorium Polski. Nie wiem, czy w tej kwestii powinnam (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  . Wszczynanie odrębnego postępowania w tej sprawie, póki sprawa rozwodowa jest w toku, jest niemożliwe. Pozew powinien spełniać ogólne wymogi dla pism procesowych określone w art. (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem. 20 Lipca 2015

  zgodne z dobrem dziecka porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem, i jest zasadne oczekiwanie, że będą współdziałać (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego. 18 Sierpnia 2015

  , jeżeli wymaga tego dobro dziecka lub ochrona interesu społecznego; wytoczenie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa oraz o ustaleniebezskuteczności uznania ojcostwa nie jest dopuszczalne (...)

 • Czy moja była żona może żądać podwyższenia alimentów na mojego pełnoletniego syna? 13 Maja 2015

  kuratora z urzędu. Sąd może ustanowić kuratora z urzędu także w przypadku, o którym mowa w art. 558 § 2. art. 604 k.p.c. W zaświadczeniu dla kuratora sąd określa (...)

 • Nieznany adres dłużnika 23 Marca 2011

  . Warunkiem ustanowienia kuratora jest uprawdopodobnienie przez wnioskodawcę, że miejsce pobytu strony nie jest znane (art. 144 § 1 kodeksu postępowania cywilnego). Taki kurator byłby (...)

 • Zgłoszenie do akt stanu cywilnego ojca dziecka jako \\\\\\\'nieznanego\\\\\\\'1 Czerwca 2011

  Jestem w ciąży i nie znam ojca dziecka. Czy mogę w urzędzie stanu cywilnego zgłosić, ze ojciec jest nieznany i poprosić o taką adnotację do akt urodzenia dziecka? (...)

 • Nieznany adres pozwanego14 Stycznia 2009

  § 1 pkt 5 i 6 kpc, jeżeli wniosek o podjęcie postępowania nie został zgłoszony w ciągu roku od daty postanowienia o zawieszeniu. Jak więc wynika z powyższego, jeżeli sąd nie (...)

 • Powierzenie opieki nad dzieckiem pozamałżeńskim24 Stycznia 2007

  jednocześnie ani o uznaniu dziecka przez ojca, ani o sądowym ustaleniu ojcostwa. Jeżeli żadne z tych nie miało miejsca, to ojcu nie przysługuje władza rodzicielska, z punktu widzenia (...)

 • Alimenty od biologicznego ojca dziecka16 Grudnia 2008

  termin do wystąpienia z powództwem o zaprzeczenie ojcostwa, nie będzie możliwe dochodzenie jakichkolwiek roszczeń alimentacyjnych od faktycznego ojca dziecka. Natomiast z roszczeniami (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  nie jest kurator, lecz sama spółka. Kurator jest ustanawiany, gdy osoba prawna nie jest w stanie prowadzić swoich spraw np. bo nie posiada właściwych organów\", oraz \"Podmiotem przestępstwa (...)

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem4 Listopada 2010

  wiek dziecka, brak więzi pomiędzy synem a ojcem, brak wiedzy byłego męża na temat pielęgnacji dziecka, strach dziecka przed nowym otoczeniem. kontakty z dzieckiem, wniosek o (...)

 • Ustalenie ojcostwa, a obowiązek alimentacyjny16 Grudnia 2008

  ;dztwa o ustalenie ojcostwa sąd co do zasady nie nadaje dziecka nazwiska ojca z urzędu. Po ustaleniu ojcostwa dziecko nadal nosi nazwisko matki. Sąd może nadać dziecku nazwisko ojca (...)

 • Zawarcie małżeństwa a nazwisko dziecka28 Kwietnia 2005

  zameldowania zawierają artykuły  Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka? Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego (...)

 • Doręczenie a wykreślenie adresu spółki w KRS20 Października 2010

  sposób, że nie jest znany aktualny adres przedsiębiorcy (sp. z o. o.) i w związku z tym adresem podanym w piśmie jest dotychczasowa siedziba. Dla uprawdopodobnienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane