Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wniosek o urlop wychowawczy17 Maja 2006

  sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia. Urlop wychowawczy udzielany jest na wniosek uprawnionego pracownika, który na dwa tygodnie przed rozpoczęciem (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim9 Sierpnia 2007

  (art.188 k.p.) o 2 dni opieki oraz wniosek o urlop wychowawczy na 6 miesięcy. Czy muszę udzielić urlopu wypoczynkowego i wychowawczego tej pracownicy ? Zgodnie z art. 163 § 3 kodeksu (...)

 • Karta urlopowa w prawie pracy7 Listopada 2005

  . Sposoby dokumentowania udzielenia urlopu przez pracodawcę mogą być następujące: karta urlopowa, podpisany przez przełożonego wniosek pracownika o urlop lub inne formy. Dotyczy to zarówno (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego13 Grudnia 2006

  -prawnik.pl: Wniosek o podanie numeru KRS Wniosek o wydanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego urlop wychowawczy, składki, składka, wypowiedzenie, ZUS, KRS, Regon, odpis, (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim23 Listopada 2010

  jedynie część tego urlopu, pracodawca nie może jej nakazać wykorzystania całego przysługującego jej urlopu wypoczynkowego. Urlop proporcjonalny wylicza się przy tym w przypadku powrotu do pracy (...)

 • Utrata zaufania do pracownika na wychowawczym2 Czerwca 2003

  swojej pracownicy przed złożeniem przez nią wniosku o urlop wychowawczy, to rozwiązanie umowy i tak nie może nastąpić, jeżeli pracownica złoży wniosek o urlop wychowawczy (...)

 • Wniosek o przyznanie urlopu macierzyńskiego23 Maja 2007

  porodu. Urlop macierzyński przysługuje z mocy prawa, bez składania wniosku o przyznanie urlopu macierzyńskiego przez pracownicę. W praktyce jednak, dla wyeliminowania nieporozumień, wniosek (...)

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego16 Listopada 2006

  przebywał na urlopie macierzyńskim. Pracownik socjalny w grudniu 2005 składał ustne prośby o urlop socjalny, ale mu odmawiano. W dniu 10.10.2006 złożył pisemną prośbę (wniosek) o (...)

 • Czy przysługuje odprawa po urlopie bezpłatnym?1 Lipca 2013

  umowy o pracę lub urlop bezpłatny. W sytuacji rozwiązania umowy o pracę przysługiwałaby mi 2-miesięczna odprawa i 3-miesięczny okres wypowiedzenia.Czy w przypadku gdy złożę wniosek (...)

 • Odrzucenie wniosku urlopowego.11 Sierpnia 2010

  wniosek o urlop za rok bieżący potrzebuję jakiegoś specjalnego uzasadnienia? Z jakim wyprzedzeniem w stosunku do wnioskowanego terminu urlopu jestem zobowiązany odpowiedzieć na wniosek? (...)

 • Wypowiedzenie umowy w czasie urlopu wychowawczego17 Kwietnia 2009

  Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony od czerwca 2006 r. W październiku 2007 r. urodziłam dziecko, a od maja 2008 r. do sierpnia 2009 r. złożyłam wniosek o urlop (...)

 • Urlop wypoczynkowy a dyżur lekarza5 Stycznia 2009

  Lekarka zatrudnione w publicznym ZOZ złożyła wniosek o urlop wypoczynkowy. Jednocześnie zadeklarowała, iż zgodnie z grafikiem stawi się na dyżurze w tym szpitalu o godzinie 15 (...)

 • Urlop w razie pogrzebu osoby bliskiej1 Lipca 2004

  Żonie pracownika zmarła babcia, czy pracownikowi należy się urlop okolicznościowy, czy też musi wypisać wniosek o urlop wypoczynkowy? Niestety, ale zwolnienia od pracy przysługujące (...)

 • PIT-11 dla pracownika na wychowawczym28 Sierpnia 2007

  Pracownica złożyła wniosek o urlop wychowawczy od 28.08.2007 r. do 19.02.2008 r. Pracodawca udzielił urlopu wychowawczego we wskazanym terminie. Kiedy wystawić i doręczyć pracownicy PIT-11 (...)

 • Płatny urlop zdrowotny a działalność gospodarcza22 Marca 2004

  ustawowych. Działalność gospodarcza, którą Pani opisuje może być uznana za "prowadzenie działalności sprzecznej z celami udzielonego urlopu", jeżeli np. wniosek o urlop zakładał (...)

 • Wniosek o urlop na żądanie w trakcie trwania dnia roboczego7 Grudnia 2016

  Czy pracownik, chcąc skorzystać z urlopu na żądanie, może zgłosić taki wniosek w ciągu trwania dnia roboczego? Wniosek o udzielenie urlopu na żądanie powinien być zgłoszony najpóźniej (...)

 • Udzielenie urlopu wypoczynkowego na kilka godzin19 Września 2007

  Czy pracownik może korzystać z urlopu na godziny? Czy może złożyć wniosek urlopowy o urlop w wymiarze godzinowym mniejszym niż jego dzień pracy zgodnie z kalendarzem? Czy można wprowadzić (...)

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela8 Czerwca 2007

  , to generalnie jej urlop wychowawczy powinien trwać do końca wakacji, skoro jednak wyraźnie o to nie wnioskuje, urlop ten może zakończyć się z ostatnim dniem roku szkolnego. Domyślamy (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim15 Czerwca 2009

  innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia) , jednakże należy pamiętać o ewentualnym (...)

 • Czy pracodawca ma prawo odmówić mi urlopu wychowawczego po urlopie macierzyńskim? 1 Lipca 2015

  .   § 2. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie

 • Wysłanie pracownika na urlop zaległy29 Marca 2006

  orzecznictwo nie jest to sprawa jednoznaczna. Natomiast taka sytuacja jak urlop przymusowy nie jest wykluczona. Jeśli natomiast urlop nie został wykorzystany do końca I kwartału i termin ten nie (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy4 Lipca 2008

  rozwiązywania umów o pracę. Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania urlop wychowawczy, macierzyński, świadczenie, pracownica, ciąża, niezdolność do pracy, zwolnienie (...)

 • Urlop wypoczynkowy przed emeryturą14 Maja 2007

  jest udzielić cały urlop wypoczynkowy? Jeżeli tak, to jaka jest podstawa prawna? Zgodnie z kodeksem pracy, pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego

 • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym18 Stycznia 2007

  ¾), to o tyle może zmniejszyć wymiar tego urlopu. Urlop wyniesie zatem za ten rok ¼ z 26 dni (26 / 4 = 6,5 dnia w zaokrągleniu 7 dni). Na wniosek pracownicy udziela się jej (...)

 • Wypowiedzenie a proporcjonalny ekwiwalent za urlop18 Kwietnia 2006

  kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop u dotychczasowego pracodawcy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Urlop bezpłatny

  Chciałabym uzyskać odpowiedz na dość niemiłą sytuację jaka spotkała mnie w pracy. Wzięłam urlop bezpłatny na dzień 16.08. Mój pracodawca udzielił (...)

 • Problem ze zwolnieniem

  Witam sedecznie wszystkich użytkowników i na dzień dobry proszę o pomóc w rozwianiu moich wątpliwości. Obecnie jestem zatrudniony na umowę o pracę (...)

 • kiedy nalezy złożyć wniosek o urlop

  Witam Państwa! Ostatnio otrzymałam ochrzan od szefa, że zbyt późno dostarczyłam mu wniosek o urlop. Nie dość, że mnie okrzyczał, to jeszcze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane