Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umorzenie abonamentu RTV26 Lutego 2012

  ;wzór wniosku o umorzenie zaległego abonamentu RTV). Po otrzymaniu dokumentu stwierdzającego umorzenie zaległych opłat lub rozłożenie ich na raty, abonent jest zobowiązany (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?9 Kwietnia 2015

  raty zaległości w płatności opłat abonamentowych, odsetki za zwłokę w ich uiszczaniu, opłatę, o której mowa w art. 5 ust. 3, oraz odsetki za zwłokę w jej uiszczeniu. Wniosek (...)

 • Umorzenie zaległych składek ZUS. 15 Maja 2015

  Złożyłem wniosek do ZUS o umorzenie zaległych składek za dwa lata. W odpowiedzi dostałem że jeżeli spłacę część zaległości, to zostanie mi umorzona pozostała część. (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV31 Maja 2007

  Ordynacja podatkowe nie znajdzie wobec tego zastosowania do abonamentu RTV. Brak w takim razie podstaw do przyjęcia, iż odpowiadają Państwo za zaległości jako spadkobiercy. Zaległości (...)

 • Umorzenie podatków i opłat w Urzędzie Miasta15 Kwietnia 2008

  zawiera podanie na taka okoliczność. W zakresie umorzenie należności podatkowych prosimy o zapoznanie się z artykułem Czy można nie płacić podatku? Czyli o jakie ulgi możemy się (...)

 • Umorzenie zaległości z tytułu niepłacenia abonamentu RTV5 Maja 2015

  z tego tytułu z płacenia abonamentu. Jakie są szanse na umorzenie zaległości? Niniejsza opinia prawna zostanie sporządzona w oparciu o przepisy ustawy o postępowaniu egzekucyjnym (...)

 • Zawiadomienie o wszczęciu postępowania29 Października 2009

  podatnika organ podatkowy co do zasady nie musi wydawać postanowienia o wszczęciu postępowania. W przypadku jeśli o umorzenie zaległości podatkowej wnioskuje spadkobierca organ (...)

 • Wniosek o umorzenie zaległości podatkowej dłużnika23 Lutego 2011

  Jakie przesłanki brane są pod uwagę przez organ podatkowy, który rozpatruje wniosek o umorzenie zaległości podatkowej dłużnika? Przy rozpoznaniu wniosku o umorzenie (...)

 • Przesłanki umorzenia zaległości podatkowej23 Lutego 2012

  zostały rozważone i ocenione, a ostateczne rozstrzygnięcie jest ich logiczną konsekwencją.Przy rozpoznaniu wniosku o umorzenie zaległości podatkowej organ podatkowy ma obowiązek brać (...)

 • Umorzenie zaległości podatkowej a współwłasność16 Stycznia 2007

  uiszczenia całego podatku. Nie ma podstaw do pomniejszenia go o kwotę umorzonego podatku przypadającą na udział we współwłasności tej osoby, która złożyła wniosek o umorzenie." (...)

 • Wstrzymanie wykonania zobowiązania podatkowego16 Listopada 2005

  podatkowej stanowi, że organ podatkowy, na wniosek podatnika, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może między innymi umorzyć w całości lub w części zaległości

 • Umorzenie zaległości podatkowej od nieruchomości30 Października 2007

  nieruchomości i decyzję tą doręcza dwóm współwłaścicielom. Jeden właściciel tejże nieruchomości wystąpił z wnioskiem do Prezydenta Miasta z wnioskiem o umorzenie w części zaległości (...)

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  wszystkim na fakcie wcześniejszego umorzenia egzekucji, który nie ma tu znaczenia. Dokument, o jakim mowa w uzasadnieniu postanowienia sądu, to prawdopodobnie dokument, o którym mowa  w art. (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego3 Marca 2008

  postępowanie w całości lub części na wniosek: jeżeli tego zażąda wierzyciel; jednakże w sprawach, w których egzekucję wszczęto z urzędu lub na żądanie uprawnionego organu, wniosek (...)

 • Umorzenie podatku od spadku7 Sierpnia 2008

  zwłokę lub opłatę prolongacyjną.Podatnik zatem może złożyć do naczelnika właściwego urzędu skarbowego wniosek o umorzenie zaległości podatkowej w podatku od spadków (...)

 • Umorzenie zaległości wobec ZUS20 Kwietnia 2005

  Prowadzę działalność gospodarczą od ponad roku, od kilku miesięcy zalegam ze składkami ZUS. Chcę złożyć wniosek o umorzenie mojego długu. Czy istnieje jakakolwiek ustawa, na którą (...)

 • Odmowa umorzenia zaległości podatkowej16 Maja 2006

  podatkowego I instancji jest więc wykonalna i obowiązek wypływający z tej decyzji jest wymagalny. Podatnik może jednak starać się o wstrzymanie jej wykonania. Wniosek o wstrzymanie (...)

 • Umorzenie zaległości zabezpieczonej hipoteką22 Lutego 2006

  wpisu hipoteki przymusowej zarówno na nieruchomości jednego i drugiego wspólnika byłej spółki cywilnej. W chwili obecnej zamierzam złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego o umorzenie (...)

 • Egzekucja należności z abonamentu RTV10 Listopada 2006

  prawdą. Przepisy ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych wyraźnie przewidują, że należności z tytułu opłat abonamentowych podlegają egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu

 • Skarga na czynności komornika 22 Lipca 2010

  egzekucji. W dniu wczorajszym otrzymałem od komornika pismo z datą 13 lipca 2010, w którym \"wierzyciel\" cofnął wniosek o egzekucję i komornik umorzył postępowanie na wniosek wierzyciela. (...)

 • Upadłość i zawieszenie postępowania egzekucyjnego4 Stycznia 2008

  kosztów umorzonej egzekucji, ale i tak sumę tę pomniejsza się o koszty sprzedaży już w ramach upadłości (art. 345 ust. 1). W postanowieniu o zakończeniu postępowania upadłościowego obejmującego (...)

 • Umorzenie długu wobec Funduszu Alimentacyjnego5 Stycznia 2006

  alimenty aż do pełnego pokrycia należności tego funduszu. Wniosek osoby uprawnionej o zawieszenie lub umorzenie postępowania egzekucyjnego wymaga zgody Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. (...)

 • Powiadomienie komornika o spłacie długu4 Października 2006

  uzyskaniu wiadomości o spłacie długu, wierzyciel może wnieść o umorzenie postępowania egzekucyjnego. spłata długu, komornik, powiadomienie, wstrzymanie się z czynnościami, umorzenie (...)

 • Odwołanie do sądu w sprawie umorzenia składek2 Listopada 2004

  Wniosłam do ZUS wniosek o umorzenie zaległych składek, zakład jednak odmówił. Zamierzam odwołać się do sądu. Czy jednocześnie mogę wnieść do ZUS wniosek o rozłożenie (...)

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?4 Grudnia 2008

  dwóch etapów - postępowania z wniosku dłużnika o złożenie przedmiotu świadczenia do depozytu sądowego i postępowania z wniosku wierzyciela o wydanie przedmiotu złożonego do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

  Mam pytanie w związku z ustawą abolicyjną. Prowadziłem własną firmę od 2004 do 2008 roku, ale jednocześnie byłem zatrudniony w innej firmie, która (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane