Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  wysokości (lub o ustalenie wyższej wysokości – zależne od momentu wysunięcia roszczenia) lub o ustalenie nieistnienia zakazu przez wzgląd na zbyt szerokie i niedookreślone ukształtowanie (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów13 Września 2007

  związku z tym, że minęła już ponad połowa okresu odbywania kary mogę się zwrócić do sądu z wnioskiem o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdu? Czy wniosek taki podlega (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze - zmiana warunków16 Kwietnia 2008

  przez prokuratora wymiar kary może być cofnięta. Jest to w końcu instytucja dobrowolnego poddania się karze.Sposobem na skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów byłoby (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy 17 Września 2010

  przybrać także inne formy. Nie jest więc wykluczone zarządzenie wykonania kary, jeśli sprawca w okresie próby dopuszcza się wykroczeń, jak np. prowadzenia pojazdu bez wymaganych dokumentów

 • Odpowiedzialność za wypadek drogowy31 Maja 2006

  . Czy możliwe jest orzeczenie o nieumyślnym spowodowaniu wypadku? Czy osoba, która przeżyła (kobieta) może wystąpić z powództwa cywilnego przeciwko kierowcy o zadośćuczynienie materialne? (...)

 • Zakaz prowadzenia pojazdów a kurs prawa jazdy29 Grudnia 2006

  ? Środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów dotyczy samej czynności faktycznej, samego faktu prowadzenia pojazdów. Nie należy go utożsamiać z utratą prawa do nabycia (...)

 • Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów27 Marca 2002

  Dostałem zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B na okres 1 roku: Czy mogę jeździć motorowerem. Czy po upływie kary musze zdawać na nowo prawo jazdy. Zgodnie z artykułem 87 prawa o (...)

 • Niewypłacalność kontrahenta3 Kwietnia 2012

  ten bowiem wskazuje na przesłanki negatywne, których zaistnienie powoduje niemożliwość orzeczenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Przepis ten stanowi: Nie orzeka się zakazu, (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy27 Stycznia 2006

  niebezpiecznych, 2) o czasie pracy kierowców, 3) o odpadach, 4) o ochronie zwierząt, 5) o ruchu drogowym oraz w zakresie ochrony środowiska, okresowych ograniczeń ruchu pojazdów (...)

 • Zbieg przestępstwa z wykroczeniem4 Stycznia 2006

  zawodu, prowadzenia działalności, prowadzenia pojazdów lub obowiązku powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakazu kontaktowania się z określonymi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • zabrane prawko a motorower

  Witam, zostało mi zabrane prawko za 0,58 promila.To dla mnie tragedia życiowa gdzyż kilka dni później wyleciałem z roboty no i czeka mnie rozprawa (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane