Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zabezpieczenie na odziedziczonym udziale6 Marca 2008

  udziale zabezpieczenia.W każdym razie zabezpieczenie następuje na wniosek wierzyciela (tu kuzyna). Sąd taki wniosek może rozpoznać na posiedzeniu niejawnym, o którym nie powiadamia (...)

 • odstąpienie od umowy pożyczki a wygaśnięcie zastawu rejestrowego3 Września 2012

  terminu, a zastawnik ma obowiązek niezwłocznego dokonania czynności niezbędnych do złożenia wniosku o wykreślenie zastawu z rejestru zastawów. 4. W przypadku określonym w ust. 3, wniosek (...)

 • Koszty egzekucji komorniczej3 Czerwca 2005

  od poniesienia kosztów egzekucji. Jak stanowi bowiem art. 49 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji opłatę za egzekucję komornik pobiera także w przypadku umorzenia postępowania na wniosek

 • Umorzenie odsetek14 Września 2005

  ekwiwalentu za umorzenie odsetek. Takie zwolnienie z długu jest bowiem traktowane jako umowa darowizny. Warto też zauważyć, iż to, co potocznie nazywamy umorzeniem należności, kodeks (...)

 • Opis i oszacowanie nieruchomości14 Stycznia 2009

  przeprowadzenie egzekucji, a nie tylko o wszczęcie. Czy Komornik ma rację interpretując wniosek wierzyciela o przeprowadzenie egzekucji jako jednoczesny wniosek o opis oszacowanie? (...)

 • Opłata za sprawę rozwodową17 Sierpnia 2010

  roku po zawieszeniu, sąd umorzy postępowanie. Umorzenie wywołuje takie same skutki, jak umorzenie postępowania zawieszonego na zgodny wniosek stron lub z powodu ich niestawiennictwa. (...)

 • Obowiązki komornika19 Września 2006

  części na wniosek: jeżeli tego zażąda wierzyciel; jednakże w sprawach, w których egzekucję wszczęto z urzędu lub na żądanie uprawnionego organu, wniosek wierzyciela o umorzenie (...)

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego16 Listopada 2006

  zwalnia Pani z obowiązku opłacania abonamentu przewidzianego przez ustawę o opłatach abonamentowych. Zgodnie z tą ustawą, opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiofonicznych (...)

 • Koszty po uchyleniu klauzuli wykonalności1 Lutego 2006

  postępowanie egzekucyjne. O przyznaniu zwolnienia lub o jego cofnięciu decyduje zawsze sąd, a nie komornik. koszty, uchylenie wykonalności wyroku, wykonalność, komornik, umorzenie egzekucji

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  orzeczeń o obowiązku świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód. Doktryna przyjmuje, iż chodzi tu także o alimenty na rzecz (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Intrum. Potrzebna pomoc.

  Witam, w sierpniu br odebrałam list od firmy Intrum, o informacji dotyczącej wykupienia długu z Orange, kwota 5000 tyś. W sierpniu 2012r podpisałam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane