Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Szkodliwość społeczna czynu21 Listopada 2006

  W marcu 2005 r. kolega poprosił mnie o złożenie wniosku do ARiMR o wpis do ewidencji producentów rolnych. Wniosek własnoręcznie napisałem, kolega się podpisał pod nim a za żonę (...)

 • Sprzedaż mieszkania i nierozwiązana umowa RTV20 Listopada 2007

  prosimy także o zapoznanie się z artykułem Opłaty abonamentowe za radio i telewizor abonamet, TV, RTV, radio, umowa, zmiana

 • Umorzenie zaległości zabezpieczonej hipoteką22 Lutego 2006

  wpisu hipoteki przymusowej zarówno na nieruchomości jednego i drugiego wspólnika byłej spółki cywilnej. W chwili obecnej zamierzam złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego o umorzenie (...)

 • Informowanie komornika o spłacie długu16 Listopada 2005

  cała należność została przez dłużnika w międzyczasie zapłacona. W takim przypadku wierzyciel powinien złożyć wniosek o umorzenie egzekucji. Nie chodzi bowiem o sprawę, (...)

 • Posiadanie narkotyków przez 17-latkę9 Lutego 2009

  Panią za popełnione przestępstwo i orzeczenie to się uprawomocni. Za osobę skazaną będzie Pani uważana, jeżeli zostanie Pani wymierzona kara grzywny. Nie będzie Pani uważana za osobę (...)

 • Egzekwowanie długu od spółki z o.o.28 Lipca 2005

  . Windykator stwierdził, że nie ma możliwości dalszej egzekucji długu, ponieważ firmy "już nie ma" nie wspominając o maszynach. Wstępnie sugerował, że jest możliwość egzekwowania długu (...)

 • Ustanie karalności przestępstwa skarbowego1 Marca 2006

  określenie dnia powstania długu celnego, bieg przedawnienia przestępstwa skarbowego rozpoczyna się z dniem najwcześniejszym, w którym istnienie długu celnego zostało ustalone. Jeżeli (...)

 • odstąpienie od umowy pożyczki a wygaśnięcie zastawu rejestrowego3 Września 2012

  terminu, a zastawnik ma obowiązek niezwłocznego dokonania czynności niezbędnych do złożenia wniosku o wykreślenie zastawu z rejestru zastawów. 4. W przypadku określonym w ust. 3, wniosek (...)

 • Zabezpieczenie na odziedziczonym udziale6 Marca 2008

  udziale zabezpieczenia.W każdym razie zabezpieczenie następuje na wniosek wierzyciela (tu kuzyna). Sąd taki wniosek może rozpoznać na posiedzeniu niejawnym, o którym nie powiadamia (...)

 • Opis i oszacowanie nieruchomości14 Stycznia 2009

  przeprowadzenie egzekucji, a nie tylko o wszczęcie. Czy Komornik ma rację interpretując wniosek wierzyciela o przeprowadzenie egzekucji jako jednoczesny wniosek o opis oszacowanie? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane