Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozwód na odległość5 Sierpnia 2005

  sprawy. W pozwie rozwodowym słusznym więc będzie zawarcie wniosku o rozpoznanie sprawy pod nieobecność powódki. Postępowanie ulega też zawieszeniu (w tym wypadku zawsze) w razie (...)

 • Obowiązkowe stawinnictwo na rozprawie23 Stycznia 2006

  stawiennictwa, żądanie w piśmie procesowym rozpoznania sprawy pod nieobecność strony (w tym wypadku powoda) odniesie zamierzony skutek. Wniosek o rozpoznanie sprawy pod nieobecność (...)

 • Postępowanie spadkowe a udział osób z zagranicy23 Maja 2006

  sądu wniosek o rozpoznanie sprawy w trakcie ich nieobecności, ale w zasadzie nie jest to konieczne. Spadkobiercy ci musieliby się pojawić na rozprawie dopiero, gdy sąd w wezwaniu (...)

 • Pozew o odsetki9 Czerwca 2006

  zaznaczyć wniosek o rozpoznanie sprawy w trybie nakazowym. Nakaz zapłaty wydany w tym postępowaniu stanowi tytuł zabezpieczenia bez nadawania mu klauzuli wykonalności, co sprzyja (...)

 • Rozdzielenie postępowania w sprawie karnej4 Maja 2005

  sprawców. Można oczywiście złożyć wniosek o wyłączenie sprawy jednego ze współoskarżonych i  przekazanie jej do sądu właściwego. Należy wymienić powód wyodrębnienia sprawy (...)

 • Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony29 Grudnia 2006

  zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa o wartości 200tys zł. Zawiadomienie zawierało trzy zarzuty: 1.Zagarnięcie towarów o wartości 95 tys. Dowód: dokumenty komputerowe pobrania (...)

 • Tryb uproszczony i zwykły w procesie karnym16 Maja 2005

  uproszczonym. Wniosek oskarżonego, o wydanie wobec niego wyroku skazującego złożony przed rozprawą w postępowaniu uproszczonym, sąd może rozpoznać na posiedzeniu. O terminie posiedzenia (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  właściwości sądów rejonowych, bez względu na wartość przedmiotu sporu, należą sprawy z zakresu prawa pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy, o uznanie bezskuteczności wypowiedzenia (...)

 • Czy oficjalne posiedzenia sądowe są niejawne?3 Kwietnia 2012

  postanowienie o przyznaniu i cofnięciu zwolnienia od kosztów sądowych, o odmowie zwolnienia, o odrzuceniu wniosku o zwolnienie oraz o nałożeniu na stronę obowiązku (...)

 • Skarga na nierozpatrzenie wniosku o zabezpieczenie27 Października 2005

  wniosek o połączenie obu spraw, wniosek o dodatkowe zabezpieczenie roszczenia - zajęcie hipotek nieruchomości. W dniu 26.10.05 otrzymałem informację, że mój pozew ma wyznaczoną (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odzyskanie długu

  Spłacony dług przez poręczyciela ,chcielibyśmy odzyskać pieniądze od kredytobiorcy w formie nakaz zapłaty przez sąd,ale nie wiemy jak.Bardzo proszę (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane