Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  Europejskiej, państwo-stronę konwencji o ruchu drogowym lub odpowiadającego wzorowi prawa jazdy określonemu w tych konwencjach po otrzymaniu od osoby: a) wniosku o wydanie prawa (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju11 Września 2007

  wniosku o wymianę prawa jazdy, albo uzyskanie prawa jazdy (od początku) na terenie Anglii. Chyba, że udowodni Pan fakt przebywania na terytorium RP przez co najmniej 185 dni (...)

 • Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy29 Lutego 2012

  Jaki organ może wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawą do wydania decyzji przez starostę jest wniosek Komendanta Wojewódzkiego (...)

 • Uprawnienia do prowadzenia pojazdu.22 Maja 2009

  dostałem pismo z posterunku policji z nakazem oddania niemieckiego prawa jazdy do Starostwa Powiatowego lub funkcjonariuszowi Policji. Czy mam obowiązek oddania polskiemu organowi ważnego prawa (...)

 • Postępowanie w sprawie zatrzymania prawa jazdy29 Lutego 2012

  określonej liczby punktów, Komendant Wojewódzki Policji przesyła sformalizowaną informację do organu uprawnionego do wydania decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy, a więc (...)

 • Decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy29 Lutego 2012

  Jakie czynności powinien wykonać organ wydający decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawę do wydania decyzji administracyjnej przez starostę w przypadkach wymienionych w pkt (...)

 • Zwrot prawa jazdy po upływie środka karnego10 Lutego 2009

  wymienić). Złożenie wniosku przed upływem terminu zakazu jest dopuszczalne, ale jeżeli organ rozpatrujący sprawę wyda rozstrzygnięcie w trakcie trwania zakazu, odmówi wydania prawa (...)

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce3 Czerwca 2009

  Mąż przed dwoma tygodniami zdał egzamin na prawo jazdy kat. A ( posiada już prawo jazdy- B,C,E). Wypisał wniosek na prawo jazdy i zaznaczył punkt G podpunkt 7- przebywam na terenie (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy przez funkcjonariusza Policji29 Lutego 2012

  ważności prawa jazdy, e) gdy wobec kierującego pojazdem wydane zostało postanowienie lub decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy, f) gdy wobec kierującego pojazdem orzeczono (...)

 • Wymiana paszportu2 Sierpnia 2007

  wymiany praw jazdy (Dz. U. 2002 r. Nr 69, poz. 640), wymiany prawa jazdy, dokonuje organ wydający uprawnienia do kierowania pojazdami, na wniosek osoby uprawnionej do kierowania pojazdami (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane