Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  Europejskiej, państwo-stronę konwencji o ruchu drogowym lub odpowiadającego wzorowi prawa jazdy określonemu w tych konwencjach po otrzymaniu od osoby: a) wniosku o wydanie prawa (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy. 20 Sierpnia 2015

  przypadku decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Decyzja wydana na podstawie tego przepisu ma charakter związany, a co za tym idzie właściwy Starosta ma obowiązek wydania decyzji o (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 2 Czerwca 2015

  administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem, w przypadku gdy kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju11 Września 2007

  wniosku o wymianę prawa jazdy, albo uzyskanie prawa jazdy (od początku) na terenie Anglii. Chyba, że udowodni Pan fakt przebywania na terytorium RP przez co najmniej 185 dni (...)

 • Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy29 Lutego 2012

  Jaki organ może wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawą do wydania decyzji przez starostę jest wniosek Komendanta Wojewódzkiego (...)

 • Czy prawo jazdy się przeterminowuje? 23 Lipca 2015

  .  2. Okres od dnia złożenia wniosku do dnia wydania nowego dokumentu nie może być dłuższy niż 30 dni.  3. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, osoba dołącza: 1) (1) wyraźną (...)

 • Uprawnienia do prowadzenia pojazdu.22 Maja 2009

  dostałem pismo z posterunku policji z nakazem oddania niemieckiego prawa jazdy do Starostwa Powiatowego lub funkcjonariuszowi Policji. Czy mam obowiązek oddania polskiemu organowi ważnego prawa (...)

 • Postępowanie w sprawie zatrzymania prawa jazdy29 Lutego 2012

  określonej liczby punktów, Komendant Wojewódzki Policji przesyła sformalizowaną informację do organu uprawnionego do wydania decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy, a więc (...)

 • Decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy29 Lutego 2012

  Jakie czynności powinien wykonać organ wydający decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawę do wydania decyzji administracyjnej przez starostę w przypadkach wymienionych w pkt (...)

 • Zwrot prawa jazdy po upływie środka karnego10 Lutego 2009

  wymienić). Złożenie wniosku przed upływem terminu zakazu jest dopuszczalne, ale jeżeli organ rozpatrujący sprawę wyda rozstrzygnięcie w trakcie trwania zakazu, odmówi wydania prawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Załatwie prawo jazdy!!!

  Załatwie prawo jazdy. z wpisem 3000 zł bez 1800 zł. Sam załatwiałem sobie i złapalem dobry kontakt, wiarygodny 100 %. niestety bez zaliczek nikt (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Odzyskanie prawa jazdy

  Witam chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy wnosząc apelacje szybciej niż zakłada wyrok, zakładając że straciłem (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane