Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozprawa pod nieobecność pozwanego24 Lipca 2007

  bezpośredniego uczestnictwa w toku procesu. Jeżeli sąd ten wniosek pozwanego uzna, a pozwany nie stawi się na rozprawę, rozprawa będzie toczyła się pod nieobecność pozwanego (...)

 • Doręczenie wyroku zaocznego4 Grudnia 2007

  wcześniej wskazywaliśmy, wnioskował Pan w pozwie o przeprowadzenie rozprawy pod nieobecność powoda. Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 18 marca 1981 r. (I PRN 8/81) stwierdził, iż (...)

 • Wezwanie do sądu - stawiennictwo w sądzie14 Września 2005

  . Powód powinien w zasadzie żądanie o przeprowadzenie rozprawy pod jego nieobecność zawrzeć już w pozwie. Natomiast pozwany może zawrzeć przedmiotowy wniosek w odpowiedzi (...)

 • Rozwód pod nieobecność małżonka3 Października 2006

  niestawienie się męża na rozprawę? Czy ma w tym momencie znaczenie to, czy ma to być rozwód z orzekaniem o winie czy bez orzekania? Obecność lub nieobecność pozwanego w sprawie o (...)

 • Niestawiennictwo obu stron na rozprawie27 Kwietnia 2007

  rozprawie może (ale nie musi, zależy to od decyzji sądu) spowodować zawieszenie postępowania, jeżeli żadna z nich nie zgłosiła wniosku o rozpoznanie sprawy w swojej nieobecności. Wniosek (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  ogłoszeniu lub doręczeniu postanowienia o pierwszym wpisie poucza wnioskodawcę o skutkach zaniedbania ujawnienia w rejestrze zmian określonych w § 3 § 5. Na wniosek strony sąd (...)

 • Obowiązkowe stawinnictwo na rozprawie23 Stycznia 2006

  stawiennictwa, żądanie w piśmie procesowym rozpoznania sprawy pod nieobecność strony (w tym wypadku powoda) odniesie zamierzony skutek. Wniosek o rozpoznanie sprawy (...)

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania17 Grudnia 2004

  pozwana może się dowiedzieć (i gdzie) czy rozprawa będzie przeprowadzona nawet pod jej nieobecność? Czy takie sprawy o eksmisję kończą się na pierwszym posiedzeniu Sądu? Czy (...)

 • Uzyskanie rozwodu pod nieobecność małżonka30 Listopada 2011

  Czy jest możliwość uzyskania rozwodu pod nieobecność mojego męża? Obecność lub nieobecność pozwanego w sprawie o rozwód zasadniczo nie ma wpływu na orzeczenia (...)

 • Rozwód na odległość5 Sierpnia 2005

  sprawy. W pozwie rozwodowym słusznym więc będzie zawarcie wniosku o rozpoznanie sprawy pod nieobecność powódki. Postępowanie ulega też zawieszeniu (w tym wypadku zawsze) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • ojciec nie placi alimentow

  Chcialam 300 zl na dziecko (1,5 roku), sad okregowy po apelacji ojca dziecka ustalil 200 zl. Nie dostalam jeszcze ani zlotowki. Komornik tez nic nie moze (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane