Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB6 Września 2010

  . Odnośnie wyjaśnienia statusu osoby p.o. powiatowego inspektora nadzoru budowlanego można skierować pismo do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego bądź do (...)

 • Zakończenie budowy obiektu budowlanego29 Sierpnia 2011

  budowy legalnej przy zawiadomieniu organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy /art. 57 prawa budowlanego/ „   W przypadku wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (...)

 • Decyzje organu w przypadku samowolnej zmiany sposobu użytkowania budynku31 Marca 2012

  budowlanego jest ustalenie przez organ nadzoru budowlanego, w drodze postanowienia, opłaty legalizacyjnej. Wysokość opłaty legalizacyjnej zależna jest każdorazowo od kategorii i wielkości (...)

 • Strona postępowania a wydanie pozwolenia na budowę7 Lipca 2006

  , określającego, kto jest stroną w tym postępowaniu. Ponieważ decyzja o warunkach zabudowy jest wiążąca dla postępowania o pozwolenie na budowę, chcę się zwrócić do nadzoru (...)

 • Odstępstwo od projektu budowlanego10 Grudnia 2004

  . Jaki będzie tryb postępowania organu nadzoru budowlanego, jakie konsekwencje grożą inwestorowi i czy będzie zobowiązany do zapłacenia kary, o której mowa w art. 59f ust. 1 Prawa (...)

 • Nieprzekazywanie przez organ skarg do WSA18 Maja 2010

  Skierowałem pięć skarg do WSA na Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINB), za jego pośrednictwem. Ponieważ żadna ze skarg nie została przekazana przez skarżonego do WSA (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu5 Lipca 2006

  roku 2004) do zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, bez wymaganego pozwolenia i dokonanego przed dodaniem do prawa budowlanego art. 71 a (czyli przed dniem (...)

 • Konsekwencje budowy garażu blaszanego bez zezwolenia22 Listopada 2010

  Jakie są praktyczne konsekwencje budowy garażu blaszanego bez zezwolenia na budowę na własnej posesji (działce budowlanej). Dowiedziałem się, że w przypadku kontroli inspektora nadzoru budowlanego

 • Stwierdzenie wygaśnięcia pozwolenia na budowę4 Kwietnia 2007

  wystarczy wniosek inwestora z pominięciem długotrwałego postępowania przed organem nadzoru budowlanego czy też organ wygasza pozwolenie na budowę tylko i wyłącznie na wniosek (...)

 • Zgłoszenie zamiast pozwolenia na budowę21 Listopada 2005

  zabrania wznoszenia takich obiektów w ogóle. Zgłoszenie przyjął wydział architektury starostwa. Niezgodność z prawem ujawniła wewnętrzna kontrola wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • WNIOSEK DO INSPEKCJI NADZORU BUDOWLANEGO

  Witam.Po krutce chciałbym przedstawić problem, który dręczy moją rodzine od dłuższego czasu. A mianowicie: mieszkam z żoną która jest w ciąży (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane