Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kary za brak rekultywacji 29 Sierpnia 2011

  przeklasyfikowanie gruntów z K(kopalnych) na N (nieużytek) (art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne). Decyzja o kierunku i terminie zakończenia rekultywacji (...)

 • Zabezpieczenie nieruchomości przy podziale majątku13 Marca 2008

  (nie - pozwem; jest to bowiem postępowania nieprocesowe) o podział majątku.Zgodnie z art. 736 kpc wniosek o udzielenie zabezpieczenia powinien odpowiadać wymaganiom przepisanym dla pisma (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  u.p.z.), następnie kieruje do rady miasta/rady gminy wniosek o podjęcie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu (art. 14 ust. 4 u.p.z.). Po rozpoznaniu wniosku rada miasta/rada gminy podejmuje (...)

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego29 Sierpnia 2007

  nieruchomości, która nie ma urządzonej księgi wieczystej, należy przedstawić akt własności ziemi oraz postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Zgodnie z art. 92 § 4 ustawy Prawo (...)

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków14 Października 2005

  podatnikiem podatku rolnego od kawalka dzierżawionej ziemi, b) gdy żona nie bedzie podatnikiem podatku rolnego (bo ktoś inny bedzie go placił od wspólnie dzierżawionej ziemi)? Czy w przypadku (...)

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości 13 Marca 2008

  związku, że X chciał mieć działkę rekreacyjną, jego rodzice z finansowali mu zakup 1.3h ziemi. Ziemię kupił od teściów, ojciec pana X był rozgoryczony, że za ten kawałek ziemi teściowie (...)

 • Darowizna części nieruchomości10 Lipca 2003

  darowizny i jakie opłaty wiążą się z darowizną nieruchomości (opłaty administracyjne i podatki)? Chodzi o nieruchomość o statusie ziemi rolnej. Należy zwrócić jednak uwagę na (...)

 • Roszczenie z prawa odkupu a prawo pierwokupu24 Października 2007

  nabyła nieruchomość od pierwotnie zobowiązanego z prawa odkupu. Wniosek o wykreślenie z księgi wieczystej roszczenia o dokonanie prawa odkupu służy uprawnionemu z tego roszczenia. Natomiast (...)

 • Darowizna zaliczona na schedę spadkowę20 Kwietnia 2009

  właśnie syn Żony naszego ojca i tym sposobem otrzymał 5 h ziemi. W akcie darowizny nie było wzmianki o zwolnieniu darowizny od zaliczenia. Czy dojdzie do zaliczenia darowizny jaką uczyniła (...)

 • Płatności bezpośrednie dla posiadaczy28 Marca 2006

  Czy spółka nie będąca właścicielem gruntów rolnych, nie posiadająca umowy dzierżawy, ani żadnej innej może wystąpić o dopłaty bezpośrednie. Ja jako właściciel gruntów złożyłem wniosek (...)

 • Dział spadku według aktu własności ziemi 4 Lutego 2008

  działki, którą obejmował akt własności wystawiony tylko na żonę widnieje właśnie tylko ona. Wdowa po zmarłym chce złożyć do sądu wniosek o dział spadku. Czy w tej sytuacji działowi (...)

 • Osoba prawna jako rolnik29 Maja 2007

  wniosków o przyznanie płatności, lub grupy producentów rolnych, a w przypadku pomocy, o której mowa w art. 1 ust. 1 pkt 8 (tj. pomocy technicznej dla jednostek organizacyjnych i organów (...)

 • Koszty spisu inwentarza19 Sierpnia 2010

  sprawie o nabycie spadku powiem, że chcę przejąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza, to czy również koszty za uzupełnienie tego spisu poniosę ja czy może Sąd? Jeżeli postanowienie o uzupełnieniu (...)

 • Oplaty za umieszczenie w prywatnej dzialce obcych urządzeń5 Października 2011

  żądać jej ustanowienia za odpowiednim wynagrodzeniem. § 2.Jeżeli przedsiębiorca odmawia zawarcia umowy o ustanowienie służebności przesyłu, a jest ona konieczna do korzystania z urządzeń, (...)

 • Prawa do spadku a przeniesienia własności1 Kwietnia 2009

  aktu notarialnego umowy darowizny nieruchomości. Można oczywiście wnieść do sądu wniosek o zniesienie współwłasności w drodze przyznania nieruchomości jednemu ze współwłaścicieli, (...)

 • Wniosek o zasiedzenie nieruchomości4 Stycznia 2006

  sprawie o zasiedzenie własności nieruchomości jest również dołączenie: mapy nieruchomości sporządzonej według zasad obowiązujących przy oznaczaniu nieruchomości w księgach wieczystych, chyba (...)

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku4 Kwietnia 2008

  Rodzice już dawno zmarli. Najmłodszy brat uprawia moją część ziemi. Czy można wnieść wniosek o stwierdzenie nabycia spadku (z ustawy) po zmarłych rodzicach, wymieniając tylko samego (...)

 • Wyłączenie działki z produkcji rolnej24 Kwietnia 2011

  danej gminie). Po uzyskaniu decyzji o wyłączeniu działki z produkcji rolnej można składać wniosek o pozwolenie na budowę. wyłączenie, działki, produkcji, rolnej

 • Dzierżawa gruntu a stwierdzenie nabycia spadku21 Maja 2008

  sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Sąd wyda w tej sprawie postanowienie.Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku ma charakter deklaratoryjny, tj. nie tworzy ono nowej sytuacji (...)

 • Szkodliwość społeczna czynu21 Listopada 2006

  prokurator nie zgodzi się na to, to czy można złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze? Czy jedno nie wyklucza drugiego oraz czy możliwy jest tylko jeden wybór wariantu ze względu na (...)

 • Przekształcenie ziemi rolnej na budowlaną21 Lipca 2005

  wnioskiem o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej do starosty. Jeżeli właściciel ma zamiar wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, należy pamiętać, iż decyzja o wyłączeniu (...)

 • Podatek VAT od sprzedaży działek budowlanych22 Października 2005

  podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, które są wymienione w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej, a także grunty. Podatnikiem, w myśl art.15 (...)

 • Uregulowanie spraw spadkowych po rodzicach22 Października 2012

  stwierdzeniu nabycia spadku zostaje wszczęte na wniosek spadkobiercy. Sąd spadku wydaje postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po przeprowadzeniu rozprawy, na którą wzywa wnioskodawcę (...)

 • Sanepid w gospodarstwie agroturystyczny31 Lipca 2006

  ; dodatkowo 2m2 na każdą osobę Zestaw wyposażenia meblowego: - łóżko jednoosobowe o wymiarach 80 na 190 cm lub łóżka dwuosobowe o wymiarach 140 na 190 cm Nocny stolik lub półka przy każdym (...)

 • Prawa osoby oskarżonej21 Stycznia 2005

  sprawy o mniejszym znaczeniu, kiedy w grę wchodzą mniej szkodliwe przestępstwa oraz dotyczą one przedmiotów o mniejszej wartości. Prowadzi je na ogół Policja. Ma ono na celu m.in. ustalenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane