Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.21 Lipca 2015

  Witam serdecznie, chciałabym Państwa prosić o przygotowanie dla mnie wniosku o odebranie praw rodzicielskich ojcu mojej córeczki. Chciałabym również zmienić nazwisko mojej córki. (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania30 Kwietnia 2006

  odrzuca spadek. Od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku pobiera się opłatę 50 zł, a za wniosek o odebranie oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku również 50 zł. (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  : -ustawy z dnia 17 listopada 1974 r. Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U.1964.43.296) – dalej k.p.c. -ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie (...)

 • Bezprawnie pobierana renta inwalidzka28 Czerwca 2007

  ulega zmianie, jeżeli w wyniku badania lekarskiego, przeprowadzonego na wniosek lub z urzędu, ustalono zmianę stopnia niezdolności do pracy, brak tej niezdolności lub jej ponowne powstanie. Wniosek

 • Czy były mąż może sprzedać bez mojej zgody nasz dom? 4 Maja 2015

  podziału tego majątku, stosuje się odpowiednio przepisy o wspólności majątku spadkowego i o dziale spadku.  Przepisy, o których mowa powyżej, odsyłają do jeszcze (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  wydawania praw jazdy, odmienne niż te, o których mowa w ust. 1. 4. Minister właściwy do spraw transportu może określić, w drodze rozporządzenia, warunki i tryb wydawania praw (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej jednego z małżonków1 Sierpnia 2012

  rodziców może zwrócić się do sądu opiekuńczego o odebranie dziecka od osoby nieuprawnionej, a także zwrócić się do sądu opiekuńczego lub innego właściwego organu władzy (...)

 • Kontakty z wnuczką23 Maja 2007

  i czy od razu można o to poprosić? Czy mogę od razu wnioskować o postępowanie procesowe, o ile punkt 1 jest niemożliwy? Jak ma wyglądać wniosek do sądu rodzinnego i jakie mam (...)

 • Zarządca sądowy nieruchomością19 Września 2013

  wniosku o odjęcie zarządu, odebranie dłużnikowi pomieszczeń w zajętej nieruchomości) - po uchyleniu art. 932 - nie są zaskarżalne. współwłasność, zarządca sądowy, zmiana, wniosek

 • Wyjawienie majątku - odpowiedzialność dłużnika13 Sierpnia 2007

  również na zatajeniu istnienia przysługujących mu praw majątkowych wówczas, kiedy dłużnik ma obowiązek ich ujawnienia, jak to ma miejsce w postępowaniu o wyjawienie majątku. W katalogu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wyjazd z dziecmi za granice

  mam problem, moze tutaj ktos mnie naprowadzi na jakis trop. Jestem po rozwodzie, dzieci sa pod moja opieka. Ojciec dziecmi sie nie interesuje, jak mowi (...)

 • Jak zostac opiekunem prawnym swojego rodzenstwa?

  Wlasnie dowiedzialam sie, ze moja mama sie rozwodzi. Niestety problem jest w tym, ze zarowna ona jak i jej maz maja problemy z alkoholem, a w domu na dodatek (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich matce

  Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie są podstawy prawne do odebrania praw rodzicielskich matce? Zgodnie z art. 111 k.r.o. jeżeli władza rodzicielska (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane