Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Godziny nadliczbowe a dodatek i dzień wolny5 Listopada 2007

  godzinach nadliczbowych przysługuje albo dodatek do wynagrodzania podstawowego albo czas wolny od pracy w odpowiednim wymiarze (na wniosek lub bez wniosku pracownika). W powyższym (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym18 Maja 2005

  zatrudniani w ramach weekendowego systemu czasu pracy w niepełnym wymiarze. Dopuszczalne jest określenie godzin pracy. Ustalenie systemu czasu pracy weekendowej następuje na (...)

 • Rozliczanie nadgodzin17 Maja 2007

  jednak wyrazić zgodę na udzielenie czasu wolnego w zamian za dodatek. Kodeks pracy stanowi, iż wniosek pracownika powinien być złożony w formie pisemnej. Zgodnie z art. 300 w sprawach (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w niedziele26 Listopada 2004

  obowiązującym go rozkładem czasu pracy,  c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,  (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  Jestem zatrudniony w pewnej firmie transportowej. Mam podpisaną umowę o pracę na czas nieokreślony. Musiałem również podpisać umowę o zakazie konkurencji na okres 6 miesięcy (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w sobotę26 Października 2004

  w przypadku wykonywania pracy w dniu wolnym od pracy, który wynika z przyjętego w stosunku do pracownika rozkładu czasu pracy; pracownikowi przysługuje dzień wolny od pracy. (...)

 • Zmiana harmonogramu czasu pracy14 Grudnia 2007

  zmianę dnia wolnego od pracy zamiast czwartku na piątek. Czy mogę uwzględnic wniosek pisemny pracownika? W zasadzie nie ma przeszkód, by na wniosek pracownika zmienić (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  możliwości dojazdu do pracy lub po pracy do miejsc zamieszkania, planowania harmonogramów z początkiem lub końcem w przedziałach czasowych o których powyżej. Wiąże się ta sytuacja (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  roku kalendarzowym 2012, wynosi: 1) 35% emerytury obliczonej na podstawie art. 53 oraz 2) 65% emerytury obliczonej na podstawie art. 26. 5. Emerytura przyznana na wniosek osoby ubezpieczonej, (...)

 • Dzień wolny w zamian za godziny nadliczbowe24 Stycznia 2005

  ; Zgodnie z artykułem 151[2] kodeksu pracy w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy. Zgodnie z art. 45 § 1 k.p. w razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony jest nieuzasadnione lub (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.26 Maja 2015

  oświadczeń o spełnianiu warunków, m.in. oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej przez co najmniej 6 miesięcy oraz oświadczenie o nierozwiązaniu w okresie 6 miesięcy (...)

 • Czas pracy pracowników zakładu opieki zdrowotnej2 Kwietnia 2002

  przeciętnie 31 godzin 30 minut na tydzień. Czas pracy, o którym mowa powyżej, stosuje się do pracowników na stanowiskach pracy w: 1) komórkach organizacyjnych (zakładach, (...)

 • Czas pracy kierowcy11 Grudnia 2007

  Firma zatrudnia pracownika na umowę o pracę na stanowisku kierowcy w podstawowym systemie czasu pracy od 9.00 do 17.00. W ramach stosunku pracy świadczy przewozy na potrzeby (...)

 • Wprowadzenie przerwy w pracy10 Stycznia 2005

  w obliczu prawa dyskryminacji. czas pracy, indywidualny czas pracy, przerwa w pracy nie wliczana do czasu pracy, przerwa na posiłek i załatwietwienie osobistych spraw

 • Odwołanie w czasie zwolnienia lekarskiego9 Grudnia 2004

  postępowanie upadłościowe, ponieważ majątek masy nie wystarcza nawet na zaspokojenie kosztów postępowania, wierzyciel, na którego wniosek upadłość była ogłoszona, nie złożył (...)

 • Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?7 Kwietnia 2015

  przypadku, o którym mowa w ust. 4, wniosek może złożyć wierzyciel. 8. Wniosek, o którym mowa w ust. 7, wnosi się w terminie 7 dni od dnia uzyskania informacji o (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  na pozostałą część dobowego wymiaru czasu pracy. Po zakończeniu podstawowego urlopu macierzyńskiego pracownica może więc powrócić do pracy na część etatu (nie więcej (...)

 • Pobyt obcokrajowca w Polsce2 Grudnia 2008

  wyłącznie w celu obejścia przepisów o udzielaniu zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony lub zezwolenia na osiedlenie się; w postępowaniu o udzielenie zezwolenia (...)

 • Obowiązkowe szkolenie pracowników w sobotę4 Czerwca 2004

  pracownikowi za pełny miesięczny wymiar czasu pracy. godziny nadliczbowe, praca w sobotę, dodatek do wynagrodzenia, wynagrodzenie, dzień wolny w zamian za godziny nadliczbowe ekwiwalent,

 • Czy mogę się starać wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych24 Czerwca 2015

  wnioskodawcę ze świadczeń określonych w ustawie o zwolnieniach grupowych (tj. świadectwo pracy, wypowiedzenie umowy o pracę, zaświadczenie od pracodawcy o niewypłaconych świadczeniach (...)

 • Równoważny system czasu pracy10 Października 2007

  pracy. W związku z 5-cio dniowym tygodniem pracy pracodawca powinien wskazać pracownikowi dzień wolny od pracy inny niż niedziela (którym jednak nie musi być sobota). Takie ustalenie (...)

 • Tydzień pracy od środy do niedzieli10 Stycznia 2008

  całodobową opiekę, zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, oświaty, turystyki i wypoczynku, w stosunku do pracowników zatrudnionych w systemie czasu pracy, w którym (...)

 • Godziny nadliczbowe a dzień wolny o pracę26 Sierpnia 2004

  godzinach nadliczbowych - 5 godzin. W dniu 18 sierpnia pracownik również (na wniosek) wykonywał pracę w godzinach nadliczbowych - 3 godziny. Następnie pracownik zwrócił się do dyrektora zakładu (...)

 • Dzień wolny od pracy a chorobowe20 Grudnia 2004

  inny dzień wolny, czy ten mi po prostu przepada? Przyznany dzień wolny od pracy wynika z uregulowania, że każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.