Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wniosek o badanie DNA6 Kwietnia 2009

  badanie DNA. Sędzia powiedziała że ten wniosek ma być rozpatrywany na innej sprawie, że muszę złożyć osobny wniosek czy pozew o badanie DNA. Jak to zrobić? Jak złożyć (...)

 • Jak znieść obowiązek alimentacyjny po udowodnieniu że nie jestem ojcem dziecka? 9 Kwietnia 2015

  ojcostwa nie jest dopuszczalne po śmierci dziecka. Jeżeli uznanie ojcostwa nastąpiło po śmierci dziecka, prokurator może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania. Powództwo (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa a alimenty7 Marca 2006

  chcą zaprzeczenia). Czekamy na wynik badania DNA z Zakładu Medycyny Sądowej, który tez z pewnością wykluczy moje ojcostwo. Wyrok o zaprzeczenie jest raczej przesądzony na moją korzyść (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?24 Lipca 2015

  może nie zająć się sprawą. O ile dobro dziecka jest dość jasną o przesłaną, o tyle interes społeczny nie dość, że jest pojęciem niezmiennie szeroki, to jeszcze nieostrym. Przedstawiciele (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego. 18 Sierpnia 2015

  ). Nie budzi wątpliwości, że w sprawie o zaprzeczenie ojcostwa podstawowe znaczenie ma dowód z badań DNA. Sąd powinien dopuścić dowód z badań DNA w każdym przypadku, jeżeli (...)

 • Zastrzeżenie adresu miejsca pobytu stałego18 Lipca 2006

  . Zastrzeżenie adresu trwa od 1 do 2 miesięcy. Do Sądu pozew muszę złożyć niezwłocznie. Poza tym kobieta kwestionuje badania DNA i zamierza złożyć wniosek o alimenty. Jak w (...)

 • Zaskarżalność odmowy zwolnienia od kosztów14 Kwietnia 2005

  czasie - w tej sytuacji - uprawomocni się postanowienie Sądu Okręgowego?  Rozumiemy, iż chodzi o sytuację, w której złożył Pan wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych w zakresie (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa14 Listopada 2003

  relewantne może być zachowanie ojca w okresie ciąży matki dziecka. W zakresie dopuszczenia dowodu z DNA należy stwierdzić, iż to sąd decyduje o dopuszczeniu tego dowodu. Jeśli się tak stanie, (...)

 • Obrona w procesie o ustalenie ojcostwa19 Kwietnia 2005

  z przesłuchania stron. W sprawach o ustalenie ojcostwa nie można rozstrzygnięcia oprzeć wyłącznie na uznaniu powództwa lub przyznaniu okoliczności faktycznych. Zarówno matka jak i domniemany ojciec

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, podstawę wznowienia i jej uzasadnienie, okoliczności stwierdzające zachowanie terminu do wniesienia skargi oraz wniosek o uchylenie lub o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania DNA

  Pomocy. zostalem popzwany o alimenty i nie bede sie od nich uchylal, ale nie mam pewnosci czy dziecko jest moje. na 1 sptawie zazadalem badan DNA i dowiedzialem (...)

 • posądzony o bycie ojcem

  Witam, mam taki problem, pewna kobieta z którą kiedyś byłem odezwała się do mnie twierdząc że jestem ojcem jej dziecka. ja jestem na pewnien że (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Korupcja w DNA badaniach

  Czy to mozliwe....?????????? Czy ktos slyszal cos o przekretach w wynikach badan DNA ???? U.r. ozenilem sie, poniewaz moja dziewczyna byla w ciazy... - (...)

 • Ustalenie ojcostwa

  Matka mojego nienarodzonego dziecka od 9 lat prowadzi spraę rozwodową .Prawdopodobnie do narodzin nie otrzyma rozwodu .Kto według prawa będzie ojcem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane