Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zły stan techniczny budynku a dziki lokator22 Sierpnia 2008

  uprawnienia wobec osób, których nakaz dotyczy. Obowiązek zapewnienia lokalu socjalnego ciąży na gminie właściwej ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu.Osoby

 • Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania20 Stycznia 2004

  przedmiotów. Orzeczenie postanowieniem o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania na czas procesu rozwodowego następuje na wniosek jednego z małżonków. Może więc Pani taki (...)

 • Niechciany lokator w domu17 Marca 2004

  Dowiedziałem się, że mogę nakazać bratu opuszczenie domu lub też zaproponować mu wynajęcie ode mnie części mieszkania za określony czynsz. W jakim trybie mogę skutecznie dokonać w/w czynności? (...)

 • Prawo do korzystania ze wspólnego majątku16 Stycznia 2004

  Państwa majątku wspólnego. Następuje to na wniosek jednego z małżonków, ale tylko wtedy, gdy przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Wobec powyższego, (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  . 6) Wniosek o zwrot VAT składa się na oficjalnym formularzu. Formularz ma symbol VZM-1 i tytuł "Wniosek o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych (...)

 • Eksmisja byłej żony28 Lipca 2005

  na zasadzie „użyczenia” od rodziców, to sąd orzekając rozwód nie wypowiedział się na temat wspólnie zajmowanego do tej pory mieszkania). Jeżeli jednak była żona Pani (...)

 • Najem a konieczność rozbiórki budynku17 Listopada 2006

  obowiązek zapewnienia lokalu zamiennego oraz pokrycia kosztów przeprowadzki spoczywa na (obecnym) właścicielu budynku. Warto w opisywanej sytuacji podkreślić, iż organ budowlany z uwagi na (...)

 • Eksmisja małżonka z wspólnego mieszkania29 Maja 2007

  na żądanie drugiego małżonka (zgłoszone ustnie na rozprawie lub na piśmie). O tym, czy zachowanie małżonka jest rażącą naganne, decyduje sąd. Jest to pojęcie ocenne i nie (...)

 • Sprostowanie i uzupełnienie protokołu29 Sierpnia 2006

  rzeczywistością polega na tym, że w protokole brak jest pewnej informacji co do zdarzeń, które miały miejsce, np. opuszczenie czynności procesowej. Usunięcie tej wady wymaga sprostowania protokołu (...)

 • Przydział lokalu komunalnego8 Stycznia 2007

  przydział mieszkania są skuteczne? Czy jeżeli procedura przydziału mieszkań jest ściśle określona to czy uznaniowe opiniowanie wniosków o przydział mieszkania nie jest sprzeczne z ustawą (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Mieszkanie policyjne

  Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane