Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Terminu na powoływanie dowodów28 Marca 2012

  wskazać, iż to do sądu będzie należeć decyzja, czy taki wniosek zostanie przyjęty. Sąd może bowiem stwierdzić, że taki wniosek jest nieuzasadniony lub powinien być pominięty z uwagi na (...)

 • Wniosek o wpis do księgi wieczystej 12 Lutego 2009

  ;2 k.p.c., osoba, na której rzecz ma nastąpić wpis, jest uczestnikiem postępowania. W związku z powyższym, akta sprawy, w których powinny znajdować się wszelkie wnioski, są dla Pana

 • Zaleganie z czynszem a wypowiedzenie najmu lokalu4 Października 2007

  umowa najmu? Czy taką umowę należy wypowiedzieć, aby nie płacący najemca opuścił mieszkanie, czy można nakazać mu opuszczenie mieszkania od razu? Czy można zatrzymać rzeczy najemcy na (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  . Zdecydowałem się na opuszczenie kraju pod pretekstem, że zgadzam się na warunki i jadę sprzedać nerkę opuściłem kraj w 1992 roku i już nie wróciłem. Przebywałem w rożnych Państwach (...)

 • Zły stan techniczny budynku a dziki lokator22 Sierpnia 2008

  uprawnienia wobec osób, których nakaz dotyczy. Obowiązek zapewnienia lokalu socjalnego ciąży na gminie właściwej ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu.Osoby

 • Niechciany lokator w domu17 Marca 2004

  Dowiedziałem się, że mogę nakazać bratu opuszczenie domu lub też zaproponować mu wynajęcie ode mnie części mieszkania za określony czynsz. W jakim trybie mogę skutecznie dokonać w/w czynności? (...)

 • Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania20 Stycznia 2004

  przedmiotów. Orzeczenie postanowieniem o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania na czas procesu rozwodowego następuje na wniosek jednego z małżonków. Może więc Pani taki (...)

 • Prawo do korzystania ze wspólnego majątku16 Stycznia 2004

  Państwa majątku wspólnego. Następuje to na wniosek jednego z małżonków, ale tylko wtedy, gdy przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Wobec powyższego, (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  . 6) Wniosek o zwrot VAT składa się na oficjalnym formularzu. Formularz ma symbol VZM-1 i tytuł "Wniosek o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych (...)

 • Eksmisja byłej żony28 Lipca 2005

  na zasadzie „użyczenia” od rodziców, to sąd orzekając rozwód nie wypowiedział się na temat wspólnie zajmowanego do tej pory mieszkania). Jeżeli jednak była żona Pani (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Mieszkanie policyjne

  Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane