Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dobrowolne opuszczenie mieszkanie4 Maja 2009

  ) otrzymały pismo od matki zmarłego w sprawie dobrowolnego opuszczenia mieszkania, zagroziła że jeżeli nie opuszczą mieszkania dobrowolnie sprawę skieruję na drogę sądową. Warto nadmienić, (...)

 • Zameldowanie a prawo do zamieszkiwania w lokalu26 Listopada 2004

  w lokalu? Czy jedynie powództwo o eksmisję może doprowadzic do opuszczenia mieszkania przez byłego konkubenta? Zasadą jest, że osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego

 • Termin opuszczenia użyczonego lokalu komunalnego4 Lipca 2007

  czynsz i gaz płacony jest na nazwisko głównego najemcy, licznik energii elektrycznej i telefon jest przepisany na mnie. Nie ma i nie było zaległości z żadnymi płatnościami. Wiem, że nie (...)

 • Orzekanie o wspólnym mieszkaniu małżonków27 Lutego 2006

  . Możliwe jest natomiast, iż w trakcie rozwodu – na wniosek jednego z małżonków – sąd orzeknie o podziale majątku wspólnego. Sąd uczyni to tylko wtedy, gdy nie spowoduje to nadmiernej (...)

 • Podział majątku wspólnego, powtórna wycena lokalu25 Czerwca 2008

  postępowanie, żona znów chce mi mieszkanie spłacić. Zmieniła przy tym adwokata na radcę prawnego, który na ostatniej rozprawie powtórnie złożył wniosek o nierówny podział majątku (...)

 • Małżeństwo a prawo do lokalu12 Grudnia 2000

  chwili nakazać opuszczenie mu opuszczenie mieszkania. Jak to się ma w wypadku gdy małżonkowie mają wspólne dziecko. Współmałżonek nabył prawo w trakcie związku małżeńskiego. (...)

 • Opuszczenie mieszkania po podziale majątku26 Maja 2006

  zrobić, jeżeli nie chciałby opuścić mieszkania. Nadmieniam, że byłbym wtedy jedynym właścicielem domu. Jak spowodować wymeldowanie syna z mieszkania? Jeżeli w wyniku podziału majątku (...)

 • Czy mogę się wprowadzić do swojego mieszkania?5 Marca 2010

  , że zajęcie mieszkania pod nieobecność byłej żony może Pana narazić na zarzut naruszenia posiadania. Z jednej strony jako właściciel nieruchomości ma Pan prawo do korzystania z niej, dysponowania (...)

 • Wymeldowanie brata z domu16 Marca 2004

  wymeldowania. Są to opuszczenie przez daną osobę dotychczasowego miejsce pobytu stałego na okres 6 miesięcy i niemożność ustalenia nowego miejsca pobytu, albo opuszczenie bez wymeldowania (...)

 • Decyzja o wymeldowaniu27 Grudnia 2011

  Kiedy może zostać wydana decyzja o wymeldowaniu? Podstawą do wymeldowania jest art. 15 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Zgodnie z jej ust. 2. Organ gminy wydaje na wniosek strony

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Mieszkanie policyjne

  Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane