Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dobrowolne poddanie się karze18 Października 2006

  respektowane, zawieszenie rozprawy ponieważ wniosłem do innej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez w/w oskarżonych w innej sprawie karnej gdzie nielegalnie (...)

 • Właściwość organu do złożenia wniosku z art. 209kk13 Lipca 2007

  wszystko w tej sprawie, co mogliśmy zrobić, a właściwie to dłużnik odmawiał jakiejkolwiek współpracy. Jednocześnie wysłaliśmy pismo do organu właściwego wierzyciela z informacją, (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  przystąpienia do opisu i oszacowania (art. 923 k.p.c.). Jednocześnie z wysłaniem dłużnikowi wezwania komornik przesyła do sądu właściwego do prowadzenia księgi wieczystej wniosek (...)

 • Przedawnienie karalności przestępstwa16 Lutego 2009

  przestępstwo z art.258 § 2 KK w zw. z art. 65 KK; art 291 § 1 KK w zw. z art. 65KK; art 291 § 1 KK w zw. z art. 65KK; art 229 § (...)

 • Zbycie nieruchomości bez zgody współmałżonka8 Czerwca 2006

  sprawy przy nieobecności drugiego z małżonków. Ponadto rozdzielność majątkowa małżonków powstaje albo w drodze umowy, albo w drodze orzeczenia rozwodu lub separacji. Regułą jest, (...)

 • Wniosek o powołanie biegłego9 Maja 2006

  Toczy sie śledztwo w sprawie karnej z art.286 kk i jako pokrzywdzony składam kilka razy do prokuratury wnioski na piśmie o powołanie biegłego księgowego. Na żadne (...)

 • Złożenie świadczenia do depozytu sądowego19 Marca 2009

  złożeniem pieniędzy zgłosić wniosek o zezwolenie na złożenie do depozytu. W razie uwzględnienia tego wniosku złożenie do depozytu uważa się za dokonane w chwili, w (...)

 • Podstawy zmiany właściwości miejscowej sądu23 Sierpnia 2010

  pracy do prokuratury z art.231 k.k., i ta pani nasyła na mnie prze różne kontrolę a osoby przychodzące powołują się na nią, prokuratura fałszuje dowody, świadkom którzy mają (...)

 • Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku sądu29 Stycznia 2009

  dniu 10 grudnia 2008 r. W dniu 22 grudnia 2008 r sąd wezwał mnie do dosłania pełnomocnictwa procesowego w ciągu 7 dni - pismo zostało mi doręczone dopiero w dniu 29 grudnia 2008 (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  Pan obowiązany do zapłaty. Zgodnie z art. 505 k.p.c. w nakazie zapłaty nakazuje się pozwanemu, żeby w ciągu dwóch tygodni od doręczenia tego nakazu zaspokoił roszczenie (...)

 • Co zrobić w przypadku braku zgody na otwarcie sklepu monopolowego? 10 Kwietnia 2015

  , liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela (...)

 • Doręczanie pism sądowych osobie upoważnionej12 Stycznia 2007

  odpowiednich ustaw i rozporządzeń ) poczta miała prawo odmówić mi wydania przesyłki sądowej w sprawie cywilnej? Zgodnie z § 4 rozporządzenia sprawie szczegółowego trybu doręczania (...)

 • Pełnomocnik z urzędu do apelacji10 Grudnia 2004

  ustnie do protokołu w sądzie, w którym sprawa ma być wytoczona lub juz się toczy. Strona, która nie ma miejsca zamieszkania w siedzibie tego sadu, może złożyć wniosek (...)

 • Swobodna ocena dowodów z zeznań świadków15 Lutego 2006

  W procesach z art.207§1kk, art.157§2kk z art.11§2kk, art.286§1kk strona skarżąca posługuje się zeznaniami "świadków zeznań". (...)

 • Skarga na przewlekłość postępowania egzekucyjnego25 Marca 2010

  przeszkód aby złożyć skargę w tym zakresie na działanie sądu. Warto podkreślić, że w celu stwierdzenia, czy w sprawie doszło do przewlekłości postępowania, (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  osobistego dłużnika, z wynagrodzenia za pracę lub z dochodów uzyskanych przez dłużnika z innej dzia- łalności zarobkowej, jak również z korzyści uzyskanych (...)

 • Odszkodowanie w procesie karnym26 Listopada 2012

  orzeczono w innym postępowaniu, oraz gdyż zgłoszono wniosek przewidziany w art. 46 § 1 k.k.. Warunkiem zastosowania tego środka jest bark powództwa adhezyjnego.   Co do (...)

 • Zarządzanie majątkiem dziecka niepełnoletniego1 Czerwca 2009

  dopuścić do tego, aby w dniu jego 18 urodzin - stan aktywów był np. o połowę mniejszy. Czytałam gdzieś o postanowieniu sądu rodzinnego w sprawie wydania zezwolenia na zarządzanie (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  to możliwe, będzie Pan uprawniony do zastosowania odpowiednich środków prawnych. Do rodziców żyjących w rozłączeniu (w tym w konkubinacie) zastosowanie (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  , a nawet pomocniczej (por. pkt 3 ppkt 6-11 przedmowy z załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z 24 grudnia 2007 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności).(Gersdorf (...)

 • Nie naprawienie szkody a odwieszenie wyroku19 Września 2006

  prokuratora lub kuratora skazanego. Wniosek złożony do sądu nie obliguje go do wszczęcia postępowania o odwieszenia kary pozbawienia wolności. Taki wniosek złożony do (...)

 • Oddalenie dowodu przez prokuratora6 Września 2007

  jest już udowodniona zgodnie z twierdzeniem wnioskodawcy,  dowód jest nieprzydatny do stwierdzenia danej okoliczności,  dowodu nie da się przeprowadzić,  wniosek dowodowy (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  ;rych mowa w art. 41. W związku z powyższym w tym przypadku nie może Pan prowadzić pojazdu w Polsce, jeśli nie podda się sprawdzeniu kwalifikacji w formie egzaminu (...)

 • Zwrot opłaty za wniosek o dopuszczenie do obrotu18 Października 2010

  dopuszczenie do obrotu będzie wymagało ponownego uiszczenia opłaty. Wniosek taki płynie nie tylko ze wskazanego orzeczenia, ale i z faktu, że złożenie wniosku uruchomi nowe postępowanie (...)

 • Czy mogę doprowadzić do umorzenia długu?7 Kwietnia 2015

  przypadku, o którym mowa w ust. 4, wniosek może złożyć wierzyciel. 8. Wniosek, o którym mowa w ust. 7, wnosi się w terminie 7 dni od dnia uzyskania informacji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.