Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica 26 Maja 2008

  zastępuje orzeczenie sądu rodzinnego. Złożenie wniosku o wydanie dokumentu paszportowego oraz odbiór dokumentu paszportowego następuje osobiście. Obecność małoletniego (...)

 • Terapia psychologiczna a dobro dziecka11 Września 2003

  nadal mieszkającej razem, możliwe jest o wystąpienie do sądu rodzinnego o skierowanie członków byłej rodziny na terapię psychologiczną? W opisanej sytuacji pomocne mogą (...)

 • Badanie w RODK21 Maja 2005

  ustalenia danych dotyczących małoletniego i jego środowiska, a w szczególności dotyczących zachowania się i warunków wychowawczych małoletniego, sytuacji bytowej rodziny, przebiegu nauki (...)

 • Wstąpienie uczestnika do sprawy22 Lutego 2006

  Postępowanie zostało wszczęte w grudniu 2005 r z urzędu na wniosek rodziny zastępczej o rozwiązanie tejże rodziny w stosunku do jednego dziecka. PCPR złożył wniosek o (...)

 • Zasiłek rodzinny zamiast świadczenia z FA2 Kwietnia 2004

  ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych, w tym: a) dokument stwierdzający wiek dziecka, b) orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, c) prawomocny wyrok sądu (...)

 • Dziecko pod nieodpowiedzialną opieką18 Czerwca 2003

  i opiekunczego. Również przed orzeczenim rozwodu, może Pan wystąpić do sądu o wydanie stosowanego postanowienia w sprawie sprawowania opieki nad dzieckiem. Zgodnie z art. 109 par. 1 k.r.o., (...)

 • Zmiana orzeczenia o władzy rodzicielskiej23 Października 2007

  kontaktów oraz o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Żona zalega też z alimentami. Czy w takiej sytuacji jest to jeszcze jedna przesłanka do ograniczenia władzy rodzicielskiej? Złożyłem wniosek (...)

 • Rozwód a dobro dziecka22 Marca 2007

  wzgląd na dobro małoletniego dziecka stoi na przeszkodzie orzeczeniu rozwodu, nie jest pozostawiona swobodnemu uznaniu sądu. Podstawę oceny sądu muszą stanowić ustalenia faktyczne w (...)

 • Świadczenia rodzinne24 Października 2006

  dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Ale zgodnie z par.3 Rozporządzenia MPS z dnia 2 czerwca 2005 r osoba ubiegająca się o przyznanie prawa do dodatku z tytułu (...)

 • Zmiana miejsca pobytu dziecka w czasie rozwodu30 Sierpnia 2007

  obcym kraju zawiera elementy nadużycia władzy rodzicielskiej, które uzasadniają pozbawienie go tej władzy. Można też zwrócić się do sądu prowadzącego proces rozwody z wnioskiem o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane