Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica 26 Maja 2008

  zastępuje orzeczenie sądu rodzinnego. Złożenie wniosku o wydanie dokumentu paszportowego oraz odbiór dokumentu paszportowego następuje osobiście. Obecność małoletniego (...)

 • Terapia psychologiczna a dobro dziecka11 Września 2003

  nadal mieszkającej razem, możliwe jest o wystąpienie do sądu rodzinnego o skierowanie członków byłej rodziny na terapię psychologiczną? W opisanej sytuacji pomocne mogą (...)

 • Badanie w RODK21 Maja 2005

  ustalenia danych dotyczących małoletniego i jego środowiska, a w szczególności dotyczących zachowania się i warunków wychowawczych małoletniego, sytuacji bytowej rodziny, przebiegu nauki (...)

 • Wstąpienie uczestnika do sprawy22 Lutego 2006

  Postępowanie zostało wszczęte w grudniu 2005 r z urzędu na wniosek rodziny zastępczej o rozwiązanie tejże rodziny w stosunku do jednego dziecka. PCPR złożył wniosek o (...)

 • Zmiana orzeczenia o władzy rodzicielskiej23 Października 2007

  kontaktów oraz o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Żona zalega też z alimentami. Czy w takiej sytuacji jest to jeszcze jedna przesłanka do ograniczenia władzy rodzicielskiej? Złożyłem wniosek (...)

 • Zmiana miejsca pobytu dziecka w czasie rozwodu30 Sierpnia 2007

  obcym kraju zawiera elementy nadużycia władzy rodzicielskiej, które uzasadniają pozbawienie go tej władzy. Można też zwrócić się do sądu prowadzącego proces rozwody z wnioskiem o (...)

 • Rozwód a dobro dziecka22 Marca 2007

  wzgląd na dobro małoletniego dziecka stoi na przeszkodzie orzeczeniu rozwodu, nie jest pozostawiona swobodnemu uznaniu sądu. Podstawę oceny sądu muszą stanowić ustalenia faktyczne w (...)

 • Darowizna nieruchomości dla małoletniego18 Lutego 2009

  małoletnim dzieciom. Czy muszę mieć zgodę sądu rodzinnego na wykonanie darowizny? Jeżeli muszę mieć taką zgodę, to jak ją uzyskać i czy sąd przychyla się do takich wniosków? (...)

 • Zgoda sądu rodzinnego na odrzucenie spadku21 Lutego 2006

  Wszyscy spadkobiercy w pierwszej linii, w tym matka dziecka, odrzucają spadek. Czy matka dziecka (córka spadkodawcy) składając wniosek do sądu rodzinnego za swoją niepełnoletnią (...)

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej przez rodziców27 Maja 2011

  do organizacji lub instytucji powołanej do przygotowania zawodowego albo do innej placówki sprawującej częściową pieczę nad dziećmi,5) zarządzić umieszczenie małoletniego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane