Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania6 Sierpnia 2010

  dokonanie zamierzonej czynności należy złożyć wniosek do sądu rejonowego. Sąd orzeka w postępowaniu nieprocesowym w składzie jednego sędziego. Postanowienie sądu uzyskane (...)

 • Skutki czynności prawnej dokonanej w imieniu małoletniego10 Marca 2005

  . W opisanym stanie faktycznym przedstawiciele ustawowi małoletniego zawarli umowę (kupili działkę budowlaną) w imieniu i na rzecz małoletniego. Sprawa jest o tyle skomplikowana, iż (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka17 Lutego 2009

  rodzicielskiej. W Polsce przebywa bardzo sporadycznie. Czy wobec braku zgody ojca, należy złożyć wniosek do USC i jednocześnie do sądu rodzinnego o wyrażenie zgody (...)

 • Zmiana właściwości sądu rodzinnego20 Grudnia 2005

  stanu rzeczy zgłosiłem na tej pierwszej sprawie wniosek o wyłączenie Sądu Rodzinnego w całości i przekazanie naszych spraw rodzinnych do innego równorzędnego sądu, (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  pełnoletniej córki. 1. Czy mogę zatem wnosić o zawieszenie sprawy o alimenty córki do momentu potwierdzenia wyłączenia, skoro Sąd Okręgowy nie wyłączył sprawy o alimenty (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego16 Stycznia 2009

  złożenie oświadczenia w odpowiedniej treści i formie,o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę lub o zapłatę sumy na cel społeczny (zob. art. 448 k.c.),o naprawienie szkody na zasadach (...)

 • Termin odrzucenia spadku przez małoletniego2 Marca 2009

  małoletniego. Proszę o wzór takiego wniosku do sądu rodzinnego. Czy 6 miesięczny okres na odrzucenie spadku przez małoletniego biegnie w tym przypadku od momentu (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka po śmierci rodzica3 Sierpnia 2006

  pod opieką albo jego rodziców. W braku takich osób sąd opiekuńczy zwraca się o wskazanie osoby, której opieka mogłaby być powierzona, do właściwego organu albo do organizacji społecznej, (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  ust. 1 pkt 10 ustawytest o podatku od spadków i darowizn, jeżeli dopełnione zostaną wymogi w tym przepisie wymienione; do złożenia w imieniu małoletniego oświadczenia o (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko8 Września 2003

  oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Nie jest więc możliwe ustalenie w jakiej wysokości zobowiązany będzie musiał uiszczać świadczenia alimentacyjne, gdyż to należy do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane