Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Darowizna nieruchomości dla małoletniego18 Lutego 2009

  małoletnim dzieciom. Czy muszę mieć zgodę sądu rodzinnego na wykonanie darowizny? Jeżeli muszę mieć taką zgodę, to jak ją uzyskać i czy sąd przychyla się do takich wniosków? (...)

 • Zgoda sądu rodzinnego na odrzucenie spadku21 Lutego 2006

  Wszyscy spadkobiercy w pierwszej linii, w tym matka dziecka, odrzucają spadek. Czy matka dziecka (córka spadkodawcy) składając wniosek do sądu rodzinnego za swoją niepełnoletnią (...)

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej przez rodziców27 Maja 2011

  do organizacji lub instytucji powołanej do przygotowania zawodowego albo do innej placówki sprawującej częściową pieczę nad dziećmi,5) zarządzić umieszczenie małoletniego (...)

 • Zmiana miejsca pobytu dziecka w czasie rozwodu28 Lipca 2016

  udzielić, a wtedy żona będzie musiała zwrócić się o rozstrzygnięcie do sądu. Jeśli matka nie uzgodni z ojcem takiego wyjazdu ani nie zwróci się o rozstrzygnięcie (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania6 Sierpnia 2010

  dokonanie zamierzonej czynności należy złożyć wniosek do sądu rejonowego. Sąd orzeka w postępowaniu nieprocesowym w składzie jednego sędziego. Postanowienie sądu uzyskane (...)

 • Skutki czynności prawnej dokonanej w imieniu małoletniego10 Marca 2005

  . W opisanym stanie faktycznym przedstawiciele ustawowi małoletniego zawarli umowę (kupili działkę budowlaną) w imieniu i na rzecz małoletniego. Sprawa jest o tyle skomplikowana, iż (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka17 Lutego 2009

  rodzicielskiej. W Polsce przebywa bardzo sporadycznie. Czy wobec braku zgody ojca, należy złożyć wniosek do USC i jednocześnie do sądu rodzinnego o wyrażenie zgody (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  trybie postępowania nieprocesowego. Wniosek wnosi się do wydziału rodzinnego i nieletnich. Wniosek powinien spełniać wymagania przewidziane dla pozwu, określone w art. 187 k.p.c., (...)

 • Zmiana właściwości sądu rodzinnego20 Grudnia 2005

  stanu rzeczy zgłosiłem na tej pierwszej sprawie wniosek o wyłączenie Sądu Rodzinnego w całości i przekazanie naszych spraw rodzinnych do innego równorzędnego sądu, (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  pełnoletniej córki. 1. Czy mogę zatem wnosić o zawieszenie sprawy o alimenty córki do momentu potwierdzenia wyłączenia, skoro Sąd Okręgowy nie wyłączył sprawy o alimenty (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane