Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uprawnienia do prowadzenia pojazdu.22 Maja 2009

  ma Pan prawa do prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie RP, niezależnie od samego posiadania dokumentu prawa jazdy (za którym w tym przypadku nie idzie uprawnienie (...)

 • Legitymacja do wystąpienia z wnioskiem o zwrot wywłaszczonej nieruchomości14 Marca 2012

  poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa. Konieczność złożenia wniosku o zwrot przez wszystkie uprawnione strony należy niewątpliwie do okoliczności, o których (...)

 • Decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy29 Lutego 2012

  Jakie czynności powinien wykonać organ wydający decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawę do wydania decyzji administracyjnej przez starostę w przypadkach wymienionych w pkt (...)

 • Zwrot opłaty za wniosek o dopuszczenie do obrotu18 Października 2010

  przepisów o opłacie skarbowej, a właśnie te przepisy odrębne. Przemawia za tym także brak wyszczególnienia wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego w załączniku (...)

 • Strata prawa jazdy przez niepłacenie alimentów?8 Marca 2010

  przestępstwo określone w art. 209 par. 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) oraz kieruje wniosek do starosty o zatrzymanie prawa (...)

 • Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy29 Lutego 2012

  Jaki organ może wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy? Podstawą do wydania decyzji przez starostę jest wniosek Komendanta Wojewódzkiego (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  sądu razem. Możliwe jest złożenie wniosku do sądu o przesłuchanie świadka mieszkającego w znacznej odległości od siedziby sądu w drodze pomocy prawnej. Przepisy wskazują (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  jest w stanie tego zrobić na skutek braku właściwych organów. Kurator powinien postarać się niezwłocznie o powołanie organów osoby prawnej, a w razie potrzeby o jej likwidację. Do (...)

 • Zwrot prawa jazdy po upływie środka karnego10 Lutego 2009

  jednak osoba ubiegająca się o zwrot prawa jazdy była go pozbawiona na okres przekraczający 1 rok, podlega ona wcześniej kontrolnemu sprawdzaniu kwalifikacji (art. 114 ust. 1 pkt (...)

 • Zwrot kosztów w postępowaniu z prawa pracy19 Lipca 2005

  chodziło o sprawę z zakresu prawa pracy, a skoro tak, to będą tu miały także zastosowanie przepisy szczególne dotyczące właśnie spraw z zakresu prawa pracy. Zgodnie z artykułem 463 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane