Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustalenie ojcostwa, a obowiązek alimentacyjny16 Grudnia 2008

  ;dztwa o ustalenie ojcostwa sąd co do zasady nie nadaje dziecka nazwiska ojca z urzędu. Po ustaleniu ojcostwa dziecko nadal nosi nazwisko matki. Sąd może nadać dziecku nazwisko (...)

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów3 Listopada 2008

  zdarzają się tego typu postępowania, inicjowane przez prokuratora. zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie ojcostwa, termin, upływ terminów, prokurator, wniosek

 • Ustalenie ojcostwa niezbędne dla nadania nazwiska14 Stycznia 2005

  przypadku dziecko nosiło nazwisko ojca, konieczne jest ustalenie ojcostwa dziecka, zgodnie z art. 89 §2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Jeżeli ustalenie ojcostwa już nastąpiło, (...)

 • Ustalenie ojcostwa19 Lutego 2004

  przez osobę, która uważa się za jego ojca biologicznego. Sąd, nawet w postępowaniu o ustalenie ojcostwa, nie ma możliwości badać ani kwestionować decyzji matki co do wyrażenia (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  się urodzi i wtedy wystąpić do sądu z powództwem o ustalenie ojcostwa i alimenty? Czy będąc w ciąży mogę prawnie domagać się spełnienia określonych obowiązków od ojca (...)

 • Ustalenie ojcostwa a nieobecność ojca22 Lipca 2002

  1953, poz. 31). Zatem z postępowaniem sądowym należy poczekać aż do urodzenia dziecka. Jeśli adres pozwanego nie jest znany, należy złożyć do sądu wniosek o ustanowienie kuratora (...)

 • Powierzenie opieki nad dzieckiem pozamałżeńskim24 Stycznia 2007

  wniosek o uregulowanie władzy rodzicielskiej do Sądu Rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka, do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Proszę pamiętać o (...)

 • Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska13 Czerwca 2006

  rodzicielskich do dziecka? Jakie są skutki takiej decyzji? Pozew o ustalenie ojcostwa jeżeli dziecko urodziło się w trakcie małżeństwa lub do 300 od jego ustania (np. poprzez (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa a zmiany a akcie urodzenia16 Grudnia 2008

  wniosku o ustalenie ojcostwa biologicznemu ojcu córki. W pozwie złożyłam również wniosek o uznanie męża za opiekuna prawnego córki, ponieważ w chwili obecnej jestem (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa męża matki6 Sierpnia 2007

  matka dziecka przekona prokuratora, by ten wystąpił do sądu o zaprzeczenie Pana ojcostwa. Do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa bynajmniej nie trzeba zgody (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)

 • Ustalenie ojcostwa

  Matka mojego nienarodzonego dziecka od 9 lat prowadzi spraę rozwodową .Prawdopodobnie do narodzin nie otrzyma rozwodu .Kto według prawa będzie ojcem (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane