Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ściganie za przestępstwo niealimentacji8 Lipca 2002

  Komornik sądowy jest nieskuteczny w swoich działaniach. Z jakiego artykułu mogę złożyć wniosek w prokuraturze o ściganie mojego ojca o niepłacenie alimentów. Co ma zawierać taki wniosek? (...)

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej13 Września 2007

  wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej matce dziecka ze względu na nagminne jej nadużywanie z poszkodowaniem Pana (jako ojca dziecka) i małoletnich dzieci. Niniejszy wniosek składa się (...)

 • Więzienie za niepłacenie alimentów1 Września 2008

  gospodarczą, to powinien mieć z czego płacić alimenty, choćby częściowo. Zresztą, jeżeli sam nie zapłaci, to komornik sądowy ściągnie je. Czy jednak można skazać za niepłacenie alimentów (...)

 • Alimenty i manipulowanie córką31 Maja 2007

  między nami do ugody ustnej, a następnie do prawomocnego orzeczenia sądu), jak zakładamy - o postanowieniu sądu w sprawie podziału majątku.  Pisze Pan również: Dodam, że kwota zaległych (...)

 • Opłaty komornicze w razie dobrowolnego świadczenia30 Stycznia 2007

  miesięcznego. Opłatę ustala się w wysokości odpowiedniej do poniesionych przez komornika wydatków, nakładu jego pracy oraz wartości wyegzekwowanej części świadczenia zgłoszonego do egzekucji. (...)

 • Skutki przestępstwa niealimentacji3 Sierpnia 2005

  Co grozi mi za niepłacenie alimentów, jeżeli przebywam za granica - UK? W świetle prawa polskiego, jakie kroki podejmą organy ścigania w celu wyegzekwowania zaległych należności? (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia a post. karne17 Stycznia 2008

  podejrzanemu i przesłany do sądu. Wyrok skazujący zapadł 17-01-1997 r. Czy czynnosci podjęte w toku tego postępowania przeciwko dłużnikowi, aż do zapadnięcia wyroku skazującego dłużnika (...)

 • Alimenty na rachunek matki, czy dziecka3 Listopada 2004

  uprawnionego do alimentów tak, aby wpłaty docierały do właściwej osoby i aby uniknąć ponownego posądzenia o niepłacenie alimentów? Czy zgodnie z poleceniem Sądu moja (...)

 • Zrzeczenie się alimentów za jednorazową kwotę8 Lutego 2007

  dziecka, gdyby stało sie już pełnoletnie? Czy niepłacenie alimentów jest obecnie zagrożone karą pozbawienia wolności, jeśli tak, to jaką lub jakie inne konsekwencje mogą mi grozić? Prawa (...)

 • Strata prawa jazdy przez niepłacenie alimentów?8 Marca 2010

  przestępstwo określone w art. 209 par. 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) oraz kieruje wniosek do starosty o zatrzymanie prawa jazdy dłużnika

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • doniesienie o niealimentacji

  Komornik przysyła mi na dzieci o ponad połowę mniejsze alimenty niż mam zasądzone. Kiedy poprosiłam o wyjaśnienie, pierwsza odpowiedź brzmiała, (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane