Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wpisu o wszczęciu egzekucji lub o złożenie wniosku do zbioru dokumentów (art. 924 §1 k.p.c.). W stosunku do dłużnika nieruchomość jest zajęta z chwilą doręczenia (...)

 • Przydział lokalu komunalnego8 Stycznia 2007

  Złożyłem wniosek do urzędu gminy o przydział lokalu komunalnego. Zgodnie obowiązującymi przepisami prawa lokalnego wniosek został zaopiniowany przez komisję, w skład (...)

 • Prawa właściciela i najemcy a remont lokalu13 Sierpnia 2008

  przygotowawcze do remontu jak i sam remont dopiero po wygaśnięciu umowy najmu, a więc w opisanej sytuacji nastąpi to w 2010 r. W związku z powyższym, naszym zdaniem, właściciel lokalu nie (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  . Tutaj znów należy wskazać właściwy adres do doręczeń, a do tego dokładnie opisać, iż dowiedział się Pan o wydaniu nakazu zapłaty dopiero z zawiadomienia o zajęciu (...)

 • Wyodrębnienie lokalu a warunki techniczne3 Grudnia 2008

  usunięcia naruszenia - zaskarżyć uchwałę lub zarządzenie do sądu administracyjnego.W związku z powyższym, w pierwszej kolejności należy wezwać radę gminy do usunięcia naruszeń (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  o rekompensatę nie mogą ubiegać się osoby, które remontują lub przebudowują budynek jako podatnicy VAT w celu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu. Tymczasem w załączniku nr 4 do (...)

 • Gmina spadkobiercą udziału w mieszkaniu7 Listopada 2006

  gminy? Czy gmina mogłaby wprowadzić do mojego (w połowie) mieszkania jakiś lokatorów? Zgodnie z art. 643 kpc o przyjęciu lub odrzuceniu spadku zawiadamia się wszystkie osoby, (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy3 Października 2005

  (rekreacyjny) może być zaliczony do kategorii budynków mieszkalnych, o których mowa w art. 27a ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT, jeżeli jest przeznaczony do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych (...)

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu15 Grudnia 2003

  lipca 2001 r. stosuje się ustawę z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Ustawa ta przewiduje kilka terminów wypowiedzenia (...)

 • Mieszkanie komunalne11 Marca 2005

  komunalnych rozstrzygające są przepisy ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz uchwała rady Pana miasta. (...)

 • Wykup gruntu dzierżawionego pod lokalem handlowym13 Marca 2008

  : przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w wykazie, (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  u.p.z.), następnie kieruje do rady miasta/rady gminy wniosek o podjęcie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu (art. 14 ust. 4 u.p.z.). Po rozpoznaniu wniosku rada (...)

 • Skarga na burmistrza9 Października 2006

  ;zwykłą” uchwałą. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym do właściwości Rady Gminy należy m. in. podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych gminy, przekraczających (...)

 • Eksmisja małżonka z wspólnego mieszkania29 Maja 2007

  postępowania zabezpieczającego (art. 730 i nast. kpc). Wniosek o udzielenie takiego zabezpieczenia powinien być skierowany do sądu, który rozpatruje sprawę o rozwód. Wniosek (...)

 • Przydział mieszkania komunalnego13 Kwietnia 2007

  Złożyłem wniosek o przydział mieszkania komunalnego. W załączeniu do wniosku przedstawiłem m.in. moje dochody za trzy ostatnie miesiące - zgodnie z wymogami lokalnej uchwały (...)

 • Zły stan techniczny budynku a dziki lokator22 Sierpnia 2008

  ust. 1 ustawy o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy, w wyroku nakazującym opróżnienie lokalu sąd orzeka o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego (...)

 • Odszkodowanie za zniszczenie mieszkania28 Kwietnia 2006

  Osoba X jest Najemcą lokalu mieszkalnego wynajmowanego od Gminy. Część mieszkania uległa spaleniu od pozostawionej w gniazdku ładowarki do telefonu. Ekspertyza stwierdza, iż pozostawienie (...)

 • Odliczenie bramofonu w zeznaniu rocznym7 Kwietnia 2006

  , przyłącza do linii elektrycznej,  wykonanie nowego przyłącza do sieci gazowej, remont i modernizację fundamentów, łącznie z izolacjami, obejmujące: wzmocnienie fundamentów (...)

 • Wynajem mieszkania cudzoziemcowi. 12 Maja 2015

  do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu, o którym mowa w art. 19a ust. 2 pkt 1. Do wniosku załącza się: 1) żądanie opróżnienia (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę12 Grudnia 2003

  zastępczą Wymagane dokumenty niezbędne przy staraniu się o zakwalifikowanie na rodzinę adopcyjną lub zastępczą w przypadku adopcji krajowej: - Wniosek do Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego (...)

 • Ulga podatkowa z tytułu oszczędzania w kasie10 Lutego 2007

  spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, remont domu albo lokalu, o którym mowa w pkt 1 i 2 z wyjątkiem bieżącej (...)

 • Zamiana 11 Kwietnia 2012

  członkiem żadnej spółdzielni) i nie stracę do niego prawa jak do mieszkania komunalnego, będę mogła nim dysponować np. wynająć? Należy rozróżnić pojęcia mieszkania (...)

 • Brak zgody współwłaścicieli a konieczny remont27 Grudnia 2010

  premia termomodernizacyjna lub premia remontowa, inwestor składa wniosek o przyznanie premii kompensacyjnej bezpośrednio do BGK. Wniosek o premię kompensacyjną powinien zawierać: dane (...)

 • Remont dachu budynku gminnego18 Kwietnia 2006

  do umówionego użytku, to najemca może żądać odpowiedniej obniżki czynszu. Warto też zapoznać się z uchwała rady gminy dotyczącą zasobów mieszkaniowych gminy. Powinna ona określać (...)

 • Eksmisja współmałżonka po rozwodzie11 Kwietnia 2008

  wnioskować o przydzielenie mi władzy rodzicielskiej nad dziećmi oraz eksmisję współmałżonka po rozwodzie. Składając wniosek o eksmisję współmałżonka, czy zostanie on zarówno (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane