Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wcześniejsza emerytura nauczyciela1 Września 2005

  emeryturach i rentach: wiek 55/60 lat (kobiety/mężczyźni), staż pracy 20/25 lat, z czego 15 lat w oświacie, na mocy art. 88 Karty nauczyciela: gdzie wiek nie ma znaczenia, ale trzeba mieć 30 (...)

 • Zatrudnienie nauczyciela emeryta21 Listopada 2002

  Nauczyciela. Ustawa ta jednak nie wprowadza żadnych ograniczeń co do mozliwości zatrudniania nauczycieli-emerytów w szkołach. emerytura, nauczyciele, emerytura dla nauczyciela, wiek, wiek (...)

 • Prawo nauczyciela do świadczeń przedemerytalnych23 Listopada 2010

  świadczenia rehabilitacyjnego prawo do świadczenia powstaje z dniem zaprzestania pobierania tego zasiłku lub świadczenia.   świadczenia przedemerytalne, emerytura, zasiłek, wiek emerytalny

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  wypowiedzenia stosunku pracy swojemu pracownikowi (por. M. Łajeczko, K. Tymorek, Ochrona..., s. 2; R. Sadlik, Ochrona..., s. 20; W. Sanetra, Wiek..., s. 23; B. Wagner, Wiek..., s. 25; odpowiedź (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a prawo do wcześniejszej emerytury2 Grudnia 2011

  17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Ustawa ta określa jednolity wiek emerytalny w zależności od płci pracownika wynoszący dla kobiety 60, a dla mężczyzny (...)

 • Ochrona przedemerytalna pracownika19 Października 2010

  omawianego zakazu wypowiedzenia umowy o pracę oparty był na powszechnym poglądzie, że przez wiek emerytalny określony w art. 39 k.p. należy rozumieć wiek zezwalający na uzyskanie (...)

 • Emerytura dla pracowników w szczególnych warunkach6 Grudnia 2004

  powodu całkowitej niezdolności - czy jak Pan to określił "ze względu na stan zdrowia". emerytura, wcześniejsza emerytura, prawo do emerytury, wiek, wiek emerytalny, ubezpieczenie społeczne

 • Wykaz stanowisk pracy w szczególnych warunkach13 Czerwca 2005

  obowiązują wykazy stanowisk ustalone na podstawie przepisów dotychczasowych wyłączają pracodawców prywatnych. emerytrura, wiek emerytalny, szczególne warunki, szczególny charakter

 • Staż emerytalny rolnika9 Września 2003

  warunki: 1) osiągnął wiek emerytalny; wiek emerytalny kobiety wynosi 60 lat, a mężczyzny 65 lat, 2) podlegał ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 100 kwartałów. (...)

 • Osiągnięcie wieku emerytalnego przez nauczyciela17 Czerwca 2005

  mocy wypowiedzenia przez dyrektora szkoły - jest to przesłanka samoistna, uzasadniająca rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem. ubezpieczenia społeczne, emerytura, wiek emerytalny, nauczyciele

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Wiek emerytalny

  Witam Czy jest cos może już wiadomo w sparwie wieku emerytanlnego mundurowych od kiedu wchodzi zmiana i o ile ten wiem zostanie przedłużony?Z góry (...)

 • OFE jakie zmiany od nowego roku

  Witam Jakie zmieny nastąpią jeśli chodzi o otwary fundusz emerytalny w nowym roku?Czego sie spodziewać?Z góry dziękuję Jest całkiem (...)

 • Zwolnienia za wiek ?!

  Pracodawcy nie będą mogli wypowiedzieć stosunku pracy urzędniczkom, które osiągnęły wiek emerytalny, tj. 60 lat. Tak wynika ze zmiany ustawy o (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane