Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązek stawiennictwa i zwrot kosztów7 Października 2008

  każdemu z nich część kosztów na niego przypadającą.Świadkowi na jego żądanie może być przyznane odszkodowanie za zarobek utracony z powodu stawiennictwa na wezwanie (...)

 • Zaoczne złożenie zeznań9 Kwietnia 2010

  terminu złożenia zeznań (na ile ten wniosek jest dla stosownych organów wiążący). Przepisy kodeksu postępowania karnego nakładają na osobę występującą w sprawie w charakterze (...)

 • Wezwanie do sądu na świadka w sprawie karnej4 Kwietnia 2012

  Zostałem wezwany do sądu na świadka w sprawie karnej. Wezwanie pokazałem w Zakładzie pracy, wypisałem się i poszedłem na rozprawę razem straciłem 3 godziny.Czy (...)

 • Postępowanie przed sądem pracy13 Kwietnia 2004

  . Proszę jednak pamiętać, iż zawiadomienie o wyznaczeniu rozprawy i wezwanie na rozprawę stron postępowania nie pociąga za sobą obowiązkowego stawiennictwa na rozprawie. Jeżeli więc (...)

 • Emerytura wojskowa a kapitał początkowy29 Maja 2002

  Pytający, gdyż ustawa weszła w życie co do zasady 1 stycznia 1999r., a Pytający od 1996r. jest na emeryturze wojskowej. Emerytury wojskowe podlegają waloryzacji na zasadach i w (...)

 • Wezwanie pracownika do sądu9 Sierpnia 2006

  wezwanie pracownika do osobistego stawienia się, wystosowane przez organ administracji rządowej lub samorządu terytorialnego, sąd, prokuraturę lub policję - w charakterze strony lub świadka (...)

 • zażalenie na postanowienie sądu o wezwaniu zainteresowanej29 Września 2010

  powinna być stroną. Jego zdaniem uchybienie sądu polegające na niewezwaniu zainteresowanego do udziału w sprawie w charakterze strony, z urzędu czy na wniosek, należy raczej (...)

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji10 Lipca 2007

  ewentualnych wzajemnych roszczeń czy też egzekucja leży w kompetencji sądu i może opierać tylko na jego wyroku? Czy mają tutaj jakieś zastosowanie w/w regulacje prawne, kodeks (...)

 • Zwrot kosztów stawiennictwa26 Listopada 2007

  W sprawie dotyczącej rzekomych gróźb karalnych straciłam dniówkę pracy (działalność gospodarcza) oraz koszt dojazdu własnym samochodem w celu stawienia się na wezwanie (...)

 • Przesłuchanie strony pozwanej przed sądem pracy13 Września 2006

  powoda są zeznania świadków (dawnych współpracowników - ochroniarzy). W odpowiedzi na pozew, pełnomocnik pozwanej agencji wnioskuje m. in. o wezwanie na świadka właściciela (...)

 • Zwrot kosztów dla świadka - postępowanie cywilne28 Sierpnia 2006

  przyznaje się świadkowi w wysokości jego przeciętnego dziennego zarobku lub dochodu. W przypadku świadka pozostającego w stosunku pracy przeciętny dzienny utracony zarobek oblicza (...)

 • Zmiana wynagrodzenia a wysokość alimentów2 Lutego 2006

  przekazuję tę kwotę. W styczniu 2006 otrzymałem wezwanie do sądu w charakterze pozwanego, a żona wniosła o zasądzenie ode mnie na rzecz mojego dziecka kwoty 500pln/miesiąc (...)

 • Prawa komornika sądowego do informacji o dłużniku25 Września 2018

  złożenia wyjaśnień oraz zasięgać od organów administracji publicznej, organów wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej, organów podatkowych, organów (...)

 • Skuteczność doręczenia wezwania21 Listopada 2005

  poprzedniego pracodawcy zaczęły do mnie przychodzić na stary adres (PIT 11). Tymczasem, dzisiaj sąsiad z mojego starego mieszkania powiadomił mnie, iż dostałam wezwanie z prokuratury w (...)

 • Pominięcie przez sąd środka dowodowego10 Lipca 2007

  , ponieważ mój pełnomocnik poinformował mnie, że nie może stawić się na rozprawie, gdyż musi w tym samym czasie reprezentować innego klienta w sprawie karnej. Ponieważ nie zgadzałem (...)

 • Alimenty na dziecko pozamałżeńskie6 Lipca 2010

  W czerwcu 2001 r. sąd wyznaczył mi kwotę rat alimentacyjnych na nieślubne dziecko 140 zł. Teraz otrzymałem wezwanie na rozprawę o podwyższenie alimentów. Pracuję w ,,budżetówce\", (...)

 • Dłużnik a zobowiązany w egzekucji administracyjnej8 Lipca 2006

  , która nie wykonała w terminie obowiązku o charakterze pieniężnym lub obowiązku o charakterze niepieniężnym, a w postępowaniu zabezpieczającym - również osobę lub jednostkę, (...)

 • Nieusprawiedliwione niestawiennictwo świadka10 Sierpnia 2006

  tygodnia od daty doręczenia mu postanowienia skazującego go na grzywnę lub na pierwszym posiedzeniu, na które zostanie wezwany, może usprawiedliwić swe niestawiennictwo. W razie (...)

 • Zwalnianie z ćwiczeń wojskowych22 Października 2003

  zawodowej lub wyższej, 5) pełnią służbę w charakterze funkcjonariusza lub kandydata na funkcjonariusza w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Urzędzie Ochrony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Łamanie praw ojca!

  Szanowni Państwo! Mam 31 lat , jestem lekarzem medycyny Moje małżeństwo rozpadło się , w czerwcu założyłem żonie sprawę rozwodową. W styczniu (...)

 • Świadek - hasła do kont e-mail

  Witajcie. Czy będąc wezwanym na policję w charakterze świadka mam obowiązek podania haseł do swoich kont e-mail? Ogólnie nie mam na nich nic do (...)

 • Powiadomienie pracodawcy o przyczynie nieobecnośći w pracy

  Pracownik, chcąc uniknąć ewentualnych sankcji za niepowiadomienie pracodawcy o przyczynie swojej nieobecności w pracy, musi pamiętać, że istnieją (...)

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane