Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wpisu o wszczęciu egzekucji lub o złożenie wniosku do zbioru dokumentów (art. 924 §1 k.p.c.). W stosunku do dłużnika nieruchomość jest zajęta z chwilą doręczenia mu wezwania. (...)

 • Przedsądowe dochodzenie należności15 Maja 2008

  w trybie uproszczonym? Czy ponaglenia lub wezwania do zapłaty skierowanie via e-mail wywołują jakiś skutek prawny? Czy pisemne przedsądowe wezwanie do zapłaty może zostać skierowane (...)

 • Prawa występującego wspólnika8 Grudnia 2003

  wezwanie do zapłaty oraz czy wysyłam to wezwanie na adres nowej spółki czy adres wspólników. Co zrobić, jeśli wspólnik nie odpowie na wezwanie? Czy pozostaje wtedy tylko droga (...)

 • Weksel in blanco20 Grudnia 2005

  realizacji weksla, to zakładając, że wezwanie wyślę z datą 20 grudnia 2005 roku, jaką powinnam przyjąć datę płatności i czy liczyć ją od dnia skierowania wezwania, czy od dnia doręczenia (...)

 • Procedura złożenia skargi na uchwałę Rady gminy16 Marca 2011

  w kwestii adresata wezwania istnieją rozbieżności w orzecznictwie i doktrynie. Obecnie wątpliwość ta sprowadza się do problemu, czy wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, dokonanego (...)

 • Uzyskanie sądowego nakazu zapłaty5 Maja 2006

  gospodarczą (pomiędzy przedsiębiorcami) to powód powinien dołączyć do pozwu odpis reklamacji lub wezwania do dobrowolnego spełnienia żądania i oświadczenia co do stanowiska (...)

 • Pełnomocnik - wykaz majątku i doręczenia29 Kwietnia 2008

  termin, czy jednak dostanę kolejne wezwanie "na za tydzień" a później poślą za mną list gończy? Czy jeśli zapłacę już część zaległych podatków, może to być uznane za (...)

 • Doręczenie wezwania17 Stycznia 2006

  wezwanie do zapłaty? Aby wypowiedzieć najemcy umowę najmu bez zachowania terminów wypowiedzenia, należy wysłać wezwanie. Natomiast sam pozew o zapłatę czynszu nie musi być poprzedzony (...)

 • Data doręczenia wezwania a odroczenie rozprawy15 Stycznia 2008

  posiedzeniu jawnym należy zawsze doręczyć wezwanie na następne posiedzenie. Wezwanie powinno być doręczone co najmniej na tydzień przed posiedzeniem. W wypadkach pilnych termin ten może być (...)

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty17 Listopada 2005

  nakazu, jaką jest wezwanie dłużnika do zapłaty wraz z pisemnym oświadczeniem dłużnika o uznaniu długu. Następnie, wezwanie do zapłaty musi nastąpić, jeśli o nakaz stara (...)

 • Doręczenie wezwania o zapłatę listem poleconym4 Sierpnia 2006

  pełnomocnictwa tym osobom do odbioru korespondencji, listonosz pewnie nawet takowego nie zażądał. Zgodnie z art. 61 § 1 kodeksu cywilnego oświadczenie, jakim jest wezwanie do dłużnika (...)

 • Odmowa udzielenia informacji3 Września 2007

  Podopieczny naszego Ośrodka Pomocy Społecznej złożył podanie do wójta o umorzenie rat za podatek. Urzędnik zajmujący się w gminie podatkami wystąpił do nas, czyli GOPS-u o udzielenie (...)

 • Dowód doręczenia wezwania dłużnikowi15 Kwietnia 2013

  Art. 1036 pkt 1 k.p.c. posługuje się pojęciem dowodu doręczenia wezwania. Jaki to musi być w praktyce dokument, jeżeli dłużnik nie odbiera pism? Dowód doręczenia dłużnikowi wezwania (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia? 28 Lipca 2015

  . Samoistny posiadacz w dobrej wierze nie jest obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i nie jest odpowiedzialny ani za jej zużycie, ani za jej pogorszenie lub utratę. (...)

 • Wezwanie do zapłaty29 Marca 2006

  popadł w zwłokę. Wierzyciel nie ma więc już obowiązku ponownie wzywać dłużnika do zapłaty, jest uprawniony natomiast do wniesienia do sądu pozwu o zapłatę zaległej sumy pieniężnej. (...)

 • Wezwanie świadka a brak zarządzenia w protokole8 Lutego 2008

  stosownie do okoliczności uchylić lub zmienić nawet na posiedzeniu niejawnym. Świadek powinien stawić się do sądu na wezwanie, w którym to, sąd wymieni imię, nazwisko i zamieszkanie (...)

 • Pełnomocnik w postępowaniu administracyjnym5 Września 2006

  organ mógł wydać decyzję negatywną dla strony na tej podstawie, iż nie stawiła się ona na wezwanie do złożenia wyjaśnień? Czy można uznać za doręczone wezwanie do (...)

 • Przedawnienie w prawie przewozowym18 Stycznia 2006

  po bezskutecznym wyczerpaniu drogi reklamacji, przewoźnikowi zaś - po bezskutecznym wezwaniu zobowiązanego do zapłaty. Reklamacje lub wezwanie do zapłaty uważa się za bezskuteczne, (...)

 • Doręczenie wezwania za pośrednictwem adwokata4 Czerwca 2008

  takie wezwanie powinno być wysłane/doręczone? Rzeczywiście, stosownie do art. 133 § 3 kodeksu postępowania cywilnego jeżeli ustanowiono pełnomocnika procesowego lub osobę upoważnioną (...)

 • Nieodebranie wezwania zapłaty zaległości a najem2 Listopada 2010

  kwestii wezwania do zapłaty z wyznaczeniem terminu miesięcznego należy wskazać, iż termin 1 miesiąca należy liczyć od daty doręczenia wezwania –złożenia oświadczenia woli (...)

 • Niestawiennictwo świadka na rozprawie10 Marca 2004

  wzywana oświadczyła, że wezwanie otrzymała. Jeżeli zatem pokwitował Pan odbiór wezwania, doręczenie tego wezwania jest skuteczne mimo jego braków (art. 142 k.p.k.). Kodeks postępowania (...)

 • Poręczenie wekslowe21 Kwietnia 2006

  Posiadam wypełniony przez dłużnika weksel z poręczeniem. Chcę wysłać wezwanie do wykupu weksla. Czy adresować wezwanie do dłużnika, czy w wezwaniu wspomnieć o poręczycielu? (...)

 • Wezwanie do usunięcia naruszeń23 Maja 2006

  ciągu nie rozpoznał wezwania do usunięcia naruszenia prawa. Czy w tych okolicznościach istnieje możliwość skłonienia Ministra do rozpoznania wezwania i jakie skutki prawne wywołuje (...)

 • Skuteczność doręczenia wezwania21 Listopada 2005

  doręczeniach uważa się za dokonane, jeżeli osoba, dla której pismo było przeznaczone, oświadczy, że pismo to otrzymała. wezwanie, doręczenie, wezwanie do prokuratury, świadek, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane